Stadion si může odškrtnout v seznamu dvou zápasů za jeden víkend první položku. V Kalich Areně porazil Frýdek 2:1 a bere dva body za triumf v prodloužení. Ten kališníkům vystřelil mladý obránce Jakub Šedivý, který tak zapsal i svou první trefu za Litoměřice.

26. kolo

2:1pr

1:0, 0:0, 0:1 – 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 8. Kuťák (Procházka, Hampl), 62. J. Šedivý (Kracík, Ton) – 58. Teper (Š. Havránek, Macháček). Rozhodčí:Petružálek, Čáp – Beneš, Kokrment. Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 840. Střely na branku: 40:27. Zblokované střely: 20:23. Vhazování: 35:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Němec, Výtisk, Veber, Šedivý, Holý, Hampl – Válek, Jícha, Svoboda – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Kracík, Koláček – Jiruš, Vitouch, Gajda.

HC Frýdek-Místek: Švančara – Havránek, Teper, Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Ročák, Homola – Zeman, Vrdlovec, Dostálek – Cedzo, Hotěk, Klimša – Bednář, Matěj, Ramik – Geidl, Macháček.

Stadion byl už od začátku hodně aktivní a v 8. minutě přetavil ofenzivní smršť v první branku. O tu se postaral nejlepší snajpr kališníků Filip Kuťák, který si najel do levého kruhu a parádní dělovkou pod víko otevřel skóre.

Ve druhém dějství mohl navýšit těsný náskok Válek, jenž pálil z vrcholu levého kruhu. Nezamířil ale přesně a skóre se neměnilo.

Na druhé straně dostal dobrou přihrávku mezi domácí obránce Hotěk a okamžitě vyrazil dopředu. Jeho bekhendová střela však gólem neskončila. Puk sice poskakoval po brankovišti, Král ho dokázal vyrazit do bezpečí.

Krátce po polovině základní hrací doby se blýskli pěknou akcí Procházka se Slavíčkem. Prvně jmenovaný nabil před branku Slavíčkovi, a ten vystřelil. Švančara ale zasáhl betonem. Vyrovnání měl na holi Zeman, jenž zacílil v čase 44:47 z mezikruží. Král kotouč sice vyrazil, ten se dostal jen k Vrdlovcovi, který se okamžitě pokusil o dorážku. V rozhodujícím momentu však neuspěl.

Pouhé dvě minuty a vteřinu před koncem napřáhl na vrcholu pravého mantinelu Jakub Teper a jeho prudký projektil se zastavil až v litoměřické síti. Další gól už nepadl, a tak došlo na prodloužení. V něm mohl rozhodnout Svoboda. Ten sice ujel do samostatného úniku, tváří v tvář Švančarovi ale selhal.

Vítězství na stranu Litoměřic nakonec přiklonil obránce Jakub Šedivý. Kališnická osmasedmdesátka si počíhala před frýdeckou svatyní a po přihrávce od Kracíka doklepla kotouč do sítě. Stadion tak vyhrál 2:1.

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): „S vítězstvím jsme trochu spokojení, ale vůbec nemůžeme být spokojení s předvedenou hrou. Hráli jsme v klidu jako by se nemohlo nic stát, během celého utkání jsme si o ten vyrovnávací gól vyloženě koledovali. Jsme rádi, že jsme to v prodloužení dotáhli do vítězného konce.“

Martin Janeček (HC Frýdek-Místek): „Už delší dobu říkám, že Litoměřice hrají nejlepší hokej z celé soutěže, připravovali jsme se na ně, byli jsme trpěliví, brusliví. Pro nás byl odměnou vyrovnávací gól, v prodloužení jsme zaspali v přebírání hráčů a domácí mají dva body zaslouženě. S bodem jsme spokojení a jsem na mužstvo pyšný.“