Kališníci nenavázali na čtyři vítězství v řadě z předchozích zápasů a prohráli na domácím ledě s Prostějovem. I když se Stadion dostal zásluhou Petra Tona do vedení, hosté pak přidali dvě branky a hlídali si těsný náskok. Skóre pak definitivně zpečetil ranou do prázdné klece Jandus a Jestřábi si odvážejí triumf.

23. kolo

1:3

1:1, 0:1, 0:1

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 7. Ton (Kuťák) – 11. Jiránek (Mar. Novák, Poledna), 23. Ostřížek (Pěnčík), 60. Jandus (Venkrbec). Rozhodčí: Zavřel, Jaroš – Beneš, Kotlík. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 070. Střely na branku: 24:37. Zblokované střely: 13:7. Vhazování: 29:20. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Aubrecht, Výtisk, Veber, Šedivý, Holý, Hampl – Vitouch, Jícha, Chlubna – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Kracík, Svoboda – Jiruš, Pártl, Gajda.

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka – Hamšík, Valenta, Benda, Malák, Poledna, Pěnčík – Jiránek, Jáchym, Novák – Burian, Vlach, Ostřížek – Slanina, Hašek, Jansa – Jandus, Venkrbec, Maruna.

Jestřábi na kališnickém ledě vystrčili drápky už v polovině 4. minuty, kdy vypálil z mezikruží Novák. Král měl sice zakrytý výhled, šanci soupeře ale nakonec dokázal zneškodnit. Následně zacílil z pravého kruhu Jáchym, litoměřický brankář však kotouč vyrazil.

V čase 06:40 se poprvé měnilo skóre. Petr Ton se proháčkoval po levé straně kluziště, ujel prostějovské obraně a parádní ranou z bekhendu překonal Pavelku.

Když na časomíře běžela 11. minuta, dočkali se Prostějovští vyrovnání. Na Novákovu nahrávku si sjel k levé tyčce Tomáš Jiránek a střelou zblízka rozvlnil síť kališnické klece.

Hosté mohli jít krátce před sirénou do vedení. Jansovou dělovku z pravého kruhu sice šikovně otečoval Jiránek, puk však prošel těsně vedle tyčky.

V čase 22:07 už se ale Moravané mohli radovat. Před Královu klec se skvěle probil David Ostřížek a protlačil kotouč za záda litoměřického brankáře.

Kališníci měli možnost vyrovnat zkraje závěrečné třetiny, když Holý vystřelil od modré. Se svou dělovkou ale neuspěl. O chvíli později se ocitl před Pavelkou Ton, ten však proti jeho ráně scvakl betony.

Poté to Holý opět zkoušel od modré, brankář Jestřábů tentokrát vytáhl zákrok lapačkou. V samotném závěru to domácí zkoušeli v šesti bez brankáře, místo kýžené trefy však opět inkasovali. Do prázdné klece se trefil Tomáš Jandus a Stadion tak prohrál s Jestřáby 1:3.

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): „Už od začátku zápasu jsme za soupeřem zaostávali, v pohybu i v tlaku do brány. I když jsme se pokusili v poslední minutě o power play, tak jsme neměli potřebný tlak na branku a celkem logicky jsme prohráli. Byli jsme horším týmem, musíme se z toho poučit a připravit se na další utkání, které bude stejně důležité, jako bylo to proti Prostějovu."

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): „Jsme rádi za výhru. Poprvé v sezoně jsme měli kompletní útok a bylo to znát. Když budeme hrát kompletní a systémově, tak to půjde. Vždycky jsou důležité body z utkání, kde se týmy tahají o každý gól a náš tým to dneska zvládnul, byli jsme lepší a gól do prázdné branky byl jen třešničkou na dortu."