Kališníci v prvním domácím utkání po reprezentační pauze zazářili a srazili Zlín pěti brankami. Náskok si vypracovali už v průběhu prvních dvou třetin, hostům se podařilo jen snížit. Stadion tak bere tři body za jednoznačnou výhru 5:2.

21. kolo

5:2

2:0, 3:1, 0:1

HC Stadion Litoměřice - Berani Zlín

Branky a nahrávky: 2. P. Svoboda (Kuťák, Procházka), 7. Válek (Holý, Kuťák), 28. Aubrecht (Chlubna, P. Svoboda), 31. Slavíček (Procházka), 34. Procházka (P. Svoboda, Výtisk) – 39. Frömel (Gazda), 56. Suhrada (Bartko). Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek – Thuma, Pěkný. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 430. Střely na branku: 22:25. Zblokované střely: 11:3. Vhazování: 38:32. Průběh utkání: 5:0, 5:2.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Aubrecht, Výtisk, Veber, Šedivý, Holý – Válek, Jícha, Chlubna – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Kracík, Svoboda – Cikhart, Pártl, Gajda.

Berani Zlín: Huf (Kašík) – Suhrada, Gazda, Talafa, Zbořil, Riedl, Bartko – Sedláček, Honejsek, Pospíšil – Kubiš, Kindl, Illéš – Köhler, Hejcman, Frömel – Zabloudil, Čechmánek, Apolenář.

Zlín se na litoměřickém ledě nestačil ani rozkoukat a zaplněné tribuny už mohly jásat. Ve 2. minutě se do puku opřel na vrcholu levého kruhu Přemysl Svoboda a tvrdou dělovkou překonal Hufa.

Kališníci byli hladoví po brankách i v následujících minutách, čehož v přesilovce využil Lukáš Válek. Ten napřáhl při početní výhodě od modré a propálil vše, co mu stálo v cestě. O chvíli později to zkoušel střelou z levého kruhu Holý, Huf ale proti jeho projektilu zakročil pomocí betonu.

Na druhé straně ujel domácím obráncům do brejku Kubiš, Král ho však v rozhodujícím momentu skvěle vychytal. Krátce před polovinou základní hrací doby dostali Litoměřičtí výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou dokázali zužitkovat.

Chlubna nabil zpoza branky Davidu Aubrechtovi, který si nabruslil na pravý kruh a parádní dělovkou z první prostřelil zlínského brankáře. Ve 31. minutě zvýraznil náskok domácího celku Josef Slavíček. A byla to akce z kategorie fantazie. Kališnický forvard ujel dopředu ve dvojici s Procházkou, pohrál si s Hufem jako kočka s myší a následně doklepl kotouč do odkryté klece.

Maskovaný muž v barvách Zlína po čtvrté inkasované trefě opustil brankoviště a místo mezi třemi tyčemi přenechal Liboru Kašíkovi. I ten však brzy inkasoval. V čase 33:28 ujel hostující obraně Ondřej Procházka a vlastní sóloakci vyšperkoval ranou do sítě Beranů.

O chvíli později hosté snížili, rozhodčí však jejich branku po poradě s videem neuznali kvůli hře vysokou holí. Ještě před koncem třetiny se ale Berani dočkali kýžené trefy. Po zadovce od Gazdy se dostal k puku Šimon Frömel a zacílil přesně pod víko Královy svatyně.

V závěrečném dějství bylo živo znovu především před zlínskou klecí, kališníci se sice v ofenzivě činili, další branku ale nepřidali. O kosmetickou úpravu skóre se naopak postarali Berani. V čase 55:05 vypálil od modré Jiří Suhrada a Král kapituloval. Čtyřbrankový náskok mohl Stadionu vrátit Chlubna, po jeho střele však zazvonila Kalich Arenou jen tyčka. Stadion tak porazil Zlín 5:2.

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): „Z naší strany vládne určitě spokojenost, odehráli jsme velmi dobré utkání. Pomohly nám přesilové hry. Ve třetí třetině jsme hráli jednoduchý hokej, nechtěli jsme předvádět individuální akce, ale pohlídat si výhru a to se nám podařilo."

Rostislav Vlach (PSG Berani Zlín): „Zápas jsme začali velmi špatně, ten výkon byl úplně jiný, než jsme očekávali. Mysleli jsme, že naše vítězná série bude pokračovat, ale naopak nás zaskočil úvod domácích, dostali jsme dvě branky a pak se to už těžko dohání, i když jsme šance měli. Byli jsme nedůslední."