Stadion na domácím ledě zlomil sérii tří porážek v řadě a rozstřílel Šumperk šesti brankami. Náskok si kališníci vypracovali už na začátku první třetiny, Draci však drželi krok a dokázali vyrovnat. Na další litoměřické trefy už však našli jen jednu odpověď a po porážce 3:6 odjíždějí domů s prázdnou. Svěřenci trenéra Přerosta naopak po krátké pauze opět naplno bodovali.

19. kolo

6:3

3:2, 2:0, 1:1

HC Stadion Litoměřice - Draci PARS Šumperk

Branky a nahrávky: 5. Kracík (Procházka, J. Šedivý), 7. Procházka (Kuťák, Slavíček), 18. P. Svoboda, 29. Slavíček (Válek, Guman), 32. Jícha (Válek, Guman), 41. Kuťák (Válek, Jícha) – 8. Svoboda (Jelínek), 10. Žálčík (Dudycha), 60. Žálčík (Průžek, Nedvídek). Rozhodčí: Zavřel, Svoboda – Kokrment, Beneš. Vyloučení: 7:7. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 220. Střely na branku: 39:41. Zblokované střely: 8:8. Vhazování: 35:36. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 6:2.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Hampl, Šedivý, Aubrecht, Výtisk, Veber, Němec – Válek, Jícha, Guman – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Kracík, P. Svoboda – Cikhart, Pártl, Gajda.

Draci PARS Šumperk: Lackovič (Hamalčík) – Hrachovský, Eliáš, Michálek, Kadeřávek, Kunst, Dudycha – Průžek, Nedvídek, Žálčík – M. Svoboda, Šuhaj, Jelínek – Vachutka, Kohút, Motloch – Bernat, Horký, Jouza – Křemen.

Kališníci načali úvodní třetinu duelu se Šumperkem famózně a už po necelých pěti minutách potěšili slušně zaplněné ochozy. Po Kohútově vyloučení za hákování totiž dostali výhodu přesilové hry, kterou bez váhání využili.

Procházka po přihrávce od Šedivého vypálil z pravého kruhu, před branku kotouč skvěle otečoval Jaroslav Kracík a poslal Litoměřice do vedení.

Časomíra se následně nepřehoupla ani přes další dvě minuty a Stadion rozjásal své fanoušky podruhé. Po krásné kombinaci domácích se dostal u pravé tyčky k puku Ondřej Procházka doklepl ho do poloodkryté klece.

Hosté si po dvou inkasovaných brankách vzali oddechový čas a krátká pauza jim výrazně pomohla. Zkraje 8. minuty se totiž dotáhli na rozdíl jediné trefy. Matěj Svoboda dostal nabito od Jelínka mezi kruhy a svým prudkým projektilem nedal Královi šanci.

V polovině 10. minuty navíc bylo vyrovnáno. Lukáš Žálčík se protlačil přes litoměřické obránce a vydal se vstříc kališnické svatyni. Tváří v tvář brankáři Stadionu nezaváhal a zacílil zcela přesně. Svěřence trenéra Přerosta vyrovnávací gól nerozhodil. I když šli v 18. minutě do čtyř, zvládli i v oslabení znovu přiklonit skóre na svou stranu. V čase 17:35 se proháčkoval podél pravého mantinelu Přemysl Svoboda a samostatný únik zakončil ranou zblízka, kterou si hostující obránce Hrachovský nešťastně srazil do vlastní sítě.

Takřka v polovině základní hrací doby vyfasoval šumperský Michálek dvě minuty za hákování a Stadion si zahrál další přesilovku. I tentokrát byli kališníci úspěšní. Do Válkovy dělovky od modré vložil šikovně hůl Josef Slavíček a v čase 28:35 zvýraznil kališnický náskok.

Průběžný výsledek ještě vylepšil Josef Jícha, který ve 32. minutě vyslal střelu z vrcholu levého kruhu a Lackovič popáté kapituloval. Vzápětí ho tak mezi třemi tyčemi vystřídal Petr Hamalčík.

V závěrečném dějství se hosté nestačili na ledě ani rozkoukat a šumperský gólman už lovil kotouč ze své sítě. Filip Kuťák si zpracoval puk na pravém kruhu a nekompromisní ranou zasadil Drakům do pomyslné rakve šestý hřebíček.

Šumperští se s výsledkem ještě snažili něco udělat, pokaždé však v ofenzivně narazili na Tomáše Krále, jenž se zaskvěl hned několika vynikajícími zákroky. Těsně před koncem ale defenzivu domácích prolomil znovu Lukáš Žálčík a kosmeticky upravil skóre. Stadion tak porazil Draky 6:3 a po třech zápasech bez výhry triumfoval.

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): „Jsme spokojení s výsledkem, celkem i s předvedenou hrou. Samozřejmě jsme tam opět měli naše momenty, kdy jsme trošku polevili, ale utkání jsme dovedli do vítězného konce, můžeme si chvilku odpočinout a během přestávky se připravit na další utkání."

Lukáš Majer (Draci PARS Šumperk): „Po špatném startu jsme se dostali zpátky do hry. Nedokázali jsme proměnit přesilovku, naopak jsme v ní inkasovali. Celkově utkání rozhodly početní výhody. Šance jsme měli, ale nebyli jsme schopni je proměnit. V poslední třetině jsme chtěli vstřelit alespoň jednu branku, což se nám povedlo. Doufáme, že se během pauzy dáme dohromady a budeme lépe připravení."