Stadion na domácím ledě v zápase proti Třebíči dosáhl jen na jeden bod, když padl s Horáckou Slavií po nájezdech. I když museli hosté třikrát dohánět jednobrankové manko, nakonec dokázali duel dotáhnout do prodloužení a nájezdů. V těch rozhodl o výhře soupeře Lukáš Forman.

12. kolo

3:4sn

0:0, 3:2, 0:1 – 0:0 – 0:1

HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč

Branky a nahrávky: 21:34 Slavíček (Kracík, Výtisk; 5/5), 23:17 Guman (Jícha, Válek; 5/5), 31:43 Zabloudil (Guman, Jebavý; 5/5) – 22:33 Dočekal (Psota; 5/5), 26:46 Dočekal (Bittner, Vodný; 5/4), 45:26 Bittner (Psota; 5/5), 65:00 . Rozhodčí: Čáp, Jaroš – Kokrment, Horažďovský. Diváci: 1110. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 37:27 (14:6, 10:10, 7:9). Zblokované střely: 10:17. Vhazování: 37:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Veber, Výtisk, Holý, Jebavý, Šedivý, Hampl – Válek, Jícha, Guman – Procházka, Kracík, Slavíček – Zabloudil, Kuťák, P. Svoboda – Cikhart, Pártl, Gajda.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Poizl, Tureček, Forman, Furch, Bořuta – Vodný – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, Malý, Ferda – Meluzin, Šilhavý, Novák – Michalčuk, M. Svoboda.

Hráči Stadionu i Třebíče naskočili do vzájemné bitvy ofenzivně naladěni, ani jeden z týmů si však v úvodu první třetiny nedokázal vypracovat žádnou větší příležitost. Šancemi se to začalo hemžit až v závěru první dvacetiminutovky.

Nejprve se mohl před Jekelem blýsknout matador Kracík, který ujel do samostatného úniku. Třebíčský brankář však proti jeho střele úspěšně zakročil pomocí betonu. Na druhé straně kluziště pálil z levého kruhu Bittner, ani on však ale slavit nemohl. Litoměřická obrana si s jeho pokusem poradila.

Následně se proháčkoval podél levého mantinelu Josef Jícha a vystřelil z kruhu, Jekel však kotouč zvládl vyrazit. Góly začaly padat až v prostředním dějství. V čase 21:34 přihrál Kracík od zadního mantinelu Josefu Slavíčkovi, jenž se do puku opřel mezi kruhy a otevřel skóre utkání.

O pouhých devětapadesát vteřin později ale bylo vyrovnáno. Psota nabil z pravého kruhu Martinu Dočekalovi, který hlídkoval u levé tyče a bez problémů doklepl kotouč do poloodkryté klece. Litoměřičtí ale nesložili zbraně a ve 24. minutě znovu udeřili. Jíchovu střelu z vrcholu pravého kruhu Jekel vyrazil, na dorážku si mezi kruhy nabruslil Tomáš Guman a nekompromisně zavěsil.

Tři minuty nato Třebíč znovu srovnala krok. Po Cikhartově vyloučení na pět minut plus do konce utkání dostali hosté výhodu dlouhé přesilovky, kterou využili. Po pěkné přesilovkové kombinaci zacílil Bittner, Král ale kotouč vytěsnil. K dorážce se však dostal Martin Dočekal a doklepl puk do sítě.

V čase 31:43 ale znovu strhl vedení na stranu kališníků Matěj Zabloudil. Litoměřická desítka si najela před branku na přihrávku od levého mantinelu, kterou vyslal Guman, a ranou z první propálila Jekela. V polovině 46. minuty ale Třebíčští opět dotáhli skóre, když se prosadil Ladislav Bittner. Vedení mohl vrátit Stadionu Přemysl Svoboda, který se probil po levé straně, Jekel ale přečetl jeho záměr a volný prostor u tyčky utěsnil výstrojí.

V základní hrací době už branka nepadla, a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm se už skoro radovali hosté, Bittner ale nastřelil pouze tyčku Královy svatyně. Nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy, které rozsekl vítěznou trefou v šesté sérii Lukáš Forman. Kališníci tak padli s Třebíčí 3:4.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Po tom průběhu utkání je pro nás bod ze zápasu málo. Tabulka je hodně vyrovnaná a tyhle body z domácích duelů nám budou chybět. Třebíč předvedla defenzivní styl hry, to jsme očekávali, připravovali jsme se na to. Dostáváme hrozně laciné góly. U první inkasované branky bylo vyhrané vhazování a po pěti vteřinách už byl puk v síti. Při vyrovnávacím gólu na 3:3 šli dva Třebíčtí do pěti našich a dostali jsme z toho gól. Takové branky si doma nemůžeme dovolit.“

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): „První třetina byla vyrovnaná. Nástupy Litoměřic v minulosti byly hodně nepříjemné a měli jsme z nich strach. Tentokrát nějaké šance sice měly, ale ty jsme jim my nabídli. Prostřední část by se dala nazvat hokejovým blázincem. Soupeř využil našich chyb v obraně. Dokázali jsme odpovědět při hře 5 na 5 i v přesilovce. Potom jsme stáhli hru na tři lajny a povedlo se nám vyrovnat. V nájezdech byli střelci výborní na obou stranách, my byli o jednoho lepší a jsme rádi za dva body.“