Kališníci přišli o domácí neporazitelnost, která trvala dvě utkání. V Kalich Areně totiž v rámci 11. kola padli se Sokolovem 3:5. I když v utkání Stadion dvakrát vedl, nepovedla se mu třetí třetina, v níž dal Baník čtyři góly. Na ty už Litoměřičtí nedokázali zareagovat a po dvou vítězství tentokrát okusili hořkost porážky.

11. kolo

3:5

1:1, 1:0, 1:4

HC Stadion Litoměřice - HC Baník Sokolov

Branky a nahrávky: 04:44 Marcel (Kracík; 5/5), 25:23 Kuťák (Zabloudil, Výtisk; 5/5), 57:40 Gajda (Chlubna, Němec; 5/4) – 18:50 Hauser (Kverka, Vracovský; 5/5), 43:11 Pohl (Vracovský, Kverka; 5/5), 44:21 Jurčík (Kverka, Hauser; 5/4), 47:15 Kverka (Hauser, Vracovský; 5/5), 57:20 Jurčík (4/5). Rozhodčí: Kostourek, Micka – Beneš, Kotlík. Diváci: 910. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 27:34 (8:8, 10:17, 9:9). Zblokované střely: 10:12. Vhazování: 43:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5, 3:5.

HC Stadion Litoměřice: Král – Mikyska, Veber, Výtisk, Holý, Marcel, Hampl, Němec – Válek, Jícha, Guman – Procházka, Kracík, Slavíček – Zabloudil, Kuťák, Svoboda – Gajda, Vitouch, Chlubna.

HC Baník Sokolov: Cichoň – Novák, Klejna, Baláž, Pohl, Weinhold, Krejčí, Tomek, Rulík – Vracovský, Kverka, Hauser – Ton, Zadražil, Osmík – Švec, Jurčík, Tomi – Vrhel, Stehlík.

Stadion si na domácím ledě proti Sokolovu nemohl přát lepší start. Po nemoci a jednozápasové odmlce se do sestavy vrátil Patrik Marcel a byl to právě on, kdo po návratu načal skóre. V čase 4:44 se litoměřická čtyřiačtyřicítka dostala k puku v oblasti mezi levým kruhem a modrou čárou a vystřelila. Její prudký projektil se zastavil až v sokolovské síti a kališníci oslavili úvodní branku.

Chvíli před sirénou ale hosté srovnali krok, když se prosadil Petr Hauser. Ten dostal nabito od zadního mantinelu a nekompromisní ranou z mezikruží překonal Krále. V polovině 26. minuty ale kališníci strhli výsledek opět na svou stranu.

Zodpovědnost na sebe vzal Filip Kuťák, jenž projel podél levého mantinelu, nabruslil si na kruh a parádní střelou do horní části sokolovské svatyně zvednul diváky ze sedaček.

Následně dostali Litoměřičtí po Osmíkově faulu výhodu trestného střílení. Toho se zhostil Přemysl Svoboda, samostatný nájezd se mu ale nepovedl. Zacílil totiž mimo tři tyče. Na startu třetí třetiny dokázal Baník vyrovnat, a to zásluhou Jana Pohla, jenž obdržel přihrávku zleva a tvrdou dělovkou z pravého kruhu zacílil přesně k tyči.

O minutu a pár vteřin později Sokolovští otočili průběžný stav. V čase 43:49 dostali po Slavíčkově faulu výhodu přesilové hry a tu brzy využili. Král sice vyrazil Kverkův pokus z pravé strany, nestihl se ale přesunout včas, aby polapil i dorážku Ondřeje Jurčíka. Ten se dostal k volnému puku v brankovišti a dorazil ho do prázdné klece.

Ve 48. minutě Baník ještě zvýraznil těsný náskok. Po rychlé kombinaci hostů se totiž zapsal do střelecké listiny také Jaromír Kverka.

V samotném závěru Litoměřičtí sevřeli hosty v jejich obranném pásmu a zasypali sokolovskou svatyni salvou střel. Žádná z nich se však neujala, a to i když to kališníci zkusili v šesti bez brankáře. Místo toho přidali svůj pátý zásah do prázdné branky, o který se postaral svou druhou trefou Ondřej Jurčík. Kališníci duel ještě dvě minuty před koncem zdramatiozovali, když se prosadil po střele z hranice brankoviště Petr Gajda. Víc gólů už domácí ale nepřidali a Sokolovští tak vyhráli 5:3.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Od poloviny zápasu jsme nevyhráli jediný osobní souboj, nevím, jestli nám došly síly, ale všude jsme byli o krok později. Sokolov byl lepší, a proto zaslouženě vyhrál."

Vojtěch Šik (HC Baník Sokolov): „Jsem moc rád, že jsme vyhráli. Celou dobu jsme se drželi toho, co jsme si řekli před utkáním. Děkuju klukům za výhru."