Stadion dokázal vyhrát druhé domácí utkání v řadě. Po Jihlavě si poradil i s lídrem soutěže ze Vsetína a triumfoval 7:3. Vítězství zrežíroval čtyřbodový Josef Jícha, který vstřelil dvě branky a na další dvě přihrál. Dařilo se i Lukáši Válkovi, jenž se rovněž trefil dvakrát. K tomu si připsal ještě asistenci. Kališníci tak v říjnu drží neporazitelnost na domácí půdě.

9. kolo

7:3

1:1, 5:2, 1:0

HC Stadion Litoměřice - VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 11:06 Výtisk (Holý, Svoboda; 5/5), 25:40 Válek (Kuťák, Jícha; 5/4), 27:02 Jícha (Guman, Válek; 5/5), 36:36 Procházka (4/5), 36:47 Jícha (Marcel, Hampl; 5/5), 39:40 Válek (Jícha, Guman; 5/5), 56:52 Kracík (Procházka; 5/5) – 13:56 Rob (Jonák, Sihvonen; 5/4), 21:13 Lichanec (Jenyš; 4/5), 39:17 Berger (Voženílek; 5/5). Rozhodčí: Petružálek, Hucl – Juránek, Pěkný. Diváci: 1130. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 36:36 (17:9, 12:17, 7:10). Zblokované střely: 8:14. Vhazování: 33:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2, 5:3, 7:3.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Veber, Výtisk, Holý, Jebavý, Hampl, Š. Němec – Válek, Jícha, Guman – Procházka, Kracík, Slavíček – Zabloudil, Kuťák, Svoboda – Cikhart, Vitouch, Gajda.

VHK ROBE Vsetín: Zhukov – O. Němec, Kočí, Kajínek, Smetana, Voženílek, Hryciow – Bláha, Lichanec, Vítek – Berger, B?rzi?š, Sihvonen – Jenyš, Jonák, Rob – Pětník, Přikryl, Melenovský.

Kališníci začali duel proti Vsetínu velmi svižně a uzamkli Valachy v jejich obranném pásmu. Největší šanci si v úvodních minutách vypracovali Kuťák se Zabloudilem. První jmenovaný posunul kotouč z mezikruží na levý kruh, kde číhala litoměřická desítka a ranou z první ohrozila Zhukovovu klec. Hostující brankář ale její pokus lapil.

Zkraje 12. minuty Stadion dokázal přetavit aktivitu v ofenzivě v úvodní branku. Zhukov po jedné z dalších akcí litoměřických hráčů musel zakročit mimo brankoviště a než se stihl přesunout, dostal se ke kotouči na modré Jan Výtisk a zacílil přesně do osiřelé svatyně.

Valaši však o chvíli později mohli oslavit vyrovnávací trefu. V čase 13:26 dostali hosté po faulu Kracíka výhodu přesilové hry, kterou o půl minuty později využili. Sihvonen skvěle nabil na vrchol pravého kruhu Jonákovi, a ten vystřelil. Daniel Král sice dokázal kotouč vytěsnit, před brankou se ho však rychle zmocnil Luboš Rob a ranou z dorážky vyrovnal gólový účet utkání.

Úvod prostředí periody Litoměřickým nevyšel podle představ, už po necelých dvou minutách od prvního buly totiž inkasovali. V čase 21:13 se proháčkoval ze středního pásma až před Krále Jenyš, který se litoměřického brankáře snažil překonat zblízka, ten kotouč sice vyrazil, ale jen k najíždějícímu Peteru Lichancovi, jenž nezaváhal a dorazil puk do sítě.

Stadion ale nesložil zbraně a během necelých dvou minut předvedl parádní otočku. Nejprve se v závěru 26. minuty prosadil Lukáš Válek, a to poté, co obdržel výbornou nahrávku zleva od Filipa Kuťáka a ranou z hranice brankoviště překonal Zhukova.

V čase 27:02 se pak zapsal do střelecké listiny i Josef Jícha, který ujel vsetínské obraně a tváří v tvář hostujícímu brankáři poslal puk za jeho záda.

Když se blížil závěr druhé dvacetiminutovky, prosmýkl se i navzdory oslabení podél levého mantinelu Ondřej Procházka a díky nekompromisnímu projektilu z vrcholu kruhu přidal čtvrtý domácí gól. Vzápětí využil chybu vsetínských zadáku opět Josef Jícha a z oblasti mezi kruhy popáté rozjásal slušně zaplněné tribuny.

Necelou minutu před sirénou snížil kališnické vedení Jan Berger, jenž po Voženílkově pokusu od modré doklepl puk za brankovou čáru. O třiadvacet vteřin později však přišla rychlá odpověď. Jícha vybojoval kotouč ve středním pásmu, naservíroval ho na pravý kruh Lukáši Válkovi a litoměřická dvaadvacítka svým druhým gólem v zápase změnila průběžný stav.

Vsetínští to už pět minut před koncem základní hrací doby zkusili bez brankáře. Po vyloučení na obou stranách se tak dostali do přesilové hry, kterou ale využít nedokázali. V čase 57:52 se Jaroslavu Kracíkovi podařilo dopravit kotouč do prázdné klece a Stadion tak nad lídrem tabulky zvítězil 7:3.

Ohlasy k utkání

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Musím říct, že proti Vsetínu jsme odehráli skvělý zápas. Sice jsme v první třetině neproměnili spoustu šancí, ale ve druhé periodě to tam napadalo a poslední část byla dobře systémově odehraná. Hosty jsme už do ničeho nepustili a musím klukům poděkovat. Naprosto zasloužené vítězství.“

Roman Stantien (VHK Robe Vsetín): „První třetina z naší strany byla katastrofální, každé střídání šance pro domácí. Držel nás gólman. Ve druhé třetině se obraz hry změnil, začali jsme napadat, vytvořili jsme si hromadu příležitostí, dokonce jsme skórovali v oslabení a otočili. Litoměřice ale trestaly naše chyby a zaslouženě vyhrály.“

Ohlasy hráčů k utkání

Statistiky hráčů

# jméno g a b tm
Jan Výtisk 1 0 1 0
Jiří Jebavý 0 0 0 0
Josef Jícha 2 2 4 0
Lukáš Válek 2 1 3 0
Ondřej Procházka 1 1 2 0
Přemysl Svoboda 0 1 1 0
Jan Holý 0 1 1 0
Jaroslav Kracík 1 0 1 4
Václav Veber 0 0 0 0
Štěpán Němec 0 0 0 0
Michal Vitouch 0 0 0 0
Josef Slavíček 0 0 0 0
Filip Kuťák 0 1 1 0
Petr Gajda 0 0 0 0