Tentokrát kališníkům venkovní zápas vůbec nevyšel. Na ledě Šumperka už od začátku utkání tahali za kratší konec a po první třetině prohrávali už 0:2. Ačkoliv se v prostřední části prosadil Přemysl Svoboda, další branku nikdo z jeho spoluhráčů nepřidal. Domácí se naopak ještě dvakrát prosadili a Stadion se tak z Moravy vrací s prázdnou.

6. kolo

4:1

2:0, 0:1, 2:0

Draci PARS Šumperk - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 12:53 Průžek (Vachutka; 5/4), 17:50 Drtil (Bartoš, Průžek; 5/5), 56:17 Jelínek (Šuhaj, Žálčík; 5/4), 58:36 Žálčík (Průžek, Šuhaj; 5/5) – 26:42 P. Svoboda (Holý, Kuťák; 5/5). Rozhodčí: Cabák, Grygera – Roischel, Bohuněk. Diváci: 859. Vyloučení: 6:5. Využití: 4:0. Střely na branku: 26:43 (9:13, 9:17, 8:13). Zblokované střely: 8:4. Vhazování: 20:45. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Draci PARS Šumperk: Hamalčík – Dudycha, Drtil, Eliáš, Kadeřávek, Kunst, Hrachovský, Rutar – Průžek, Bartoš, Žálčík – Kohút, Šuhaj, Vachutka – Jelínek, M. Svoboda, Bernat – Horký, Čermák, Jouza.

HC Stadion Litoměřice: Král – Hampl, Holý, Výtisk, Šindelek, Marcel, Němec, Černohorský – Válek, Jícha, Slavíček – Zabloudil, Čederle, Cikhart – P. Svoboda, Kuťák, Guman – Procházka, Kracík, Chlubna.

Už od počátku utkání měl Daniel Král plné ruce práce. Ve 2. minutě měli domácí tři velké šance, litoměřický gólman ale předvedl povedené zákroky a střely Draků zneškodnil. Poprvé se fanoušci ve Škoda aréně radovali ve 13. minutě. Po vyloučení Jana Cikharta byli domácí v početní výhodě. Jiří Průžek přesnou střelou z hranice levého kruhu rozvlnil síť za hostujícím brankářem a zajistil Šumperku jednobrankové vedení.

Na startu 14. minuty sudí poslali na trestnou lavici Tomáše Drtila, jenž fauloval vysokou holí a vyfasoval 2+2 minuty. Kališníci tak měli k dispozici čtyřminutovou přesilovku, v níž se ale nedokázali prosadit. Největší příležitost k vyrovnání měl Josef Jícha, který na levém kruhu mířil na úplně odkrytou branku. Kotouč se mu ale svezl z hole a tři tyče minul.

V čase 17:50 jásaly domácí tribuny podruhé. David Bartoš nahrával z levého kruhu zpět na střed modré čáry, kde byl připravený Tomáš Drtil, který prudkou dělovkou nekompromisně překonal Daniela krále a navýšil vedení Šumperka.

Ve 27. minutě poprvé v utkání radostně zvedali ruce na hlavu kališníci. Jan Holý si podél pravého mantinelu nabruslil až na střed kruhu odkud nahrál křížem před branku. Petr Hamalčík se nestihl včas vrátit k odkryté tyčce a Přemysl Svoboda tak usměrnil puk do odkryté sítě a snížil na jednobrankový rozdíl.

Během druhé třetiny se Litoměřičtí dvakrát ocitli v oslabení. Pokaždé to ovšem byli hosté, kteří se i ve čtyřech dostávali ke střelám. Nejprve domácí obraně ujel Tomáš Chlubna, ale šumperského gólmana nepřekonal. Poté se ke střele dostal ještě Jan Holý, ale také nebyl úspěšný.

Ve 38. minutě mohl vyrovnat Tomáš Guman. Litoměřická sedmadevadesátka si najela z pravé strany před branku a bekhendem mířila nad rameno Petra Hamalčíka. Domácí maskovaný muž ale povyskočil a kotouč vyrazil

V poslední periodě se kališníci snažili vyrovnat ze všech sil. V čase 56:05 se ale držením provinil Jan Holý a nabídl tak soupeři výhodu přesilovky. Pouhých jedenáct vteřin stačilo domácím k jejímu využití. Šimon Jelínek vystřelil přesně mezi vyrážečku a beton Daniela Krále a navýšil tak vedení Draků na 3:1.

Stadion to v posledních minutách ještě zkoušel v šesti, kýžený gól ale nevstřelil. Na konečný stav 4:1 upravil trefou do prázdné branky Lukáš Žálčík a kališníci tak na Moravě žádné body nezískali.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): „Jsme strašně rádi, že jsme udělali lidem radost a našli cestu k vítězství proti nesmírně ofenzivnímu soupeři. Zápas se pro nás vyvíjel tak, jak jsme chtěli. Měli jsme dobrý start. První třetinu jsme byli aktivní tak, jak jsme si před zápasem předsevzali. Ve druhé třetině jsme trošku vypadli z tempa, nicméně velkým týmovým nasazením, úsilím a pracovitostí každého hráče jsme prostřední část zvládli uhrát na 2:1. Dobrou práci nám dnes odvedly speciální týmy, díky kterým jsme pak zvládli závěr, samozřejmě i za obrovské pomoci diváků. A jsem hrozně rád, že všechny sváteční zápasy, které se tu odehrály, skončily vítězstvím. Ať už to byli žáci, junioři nebo my. Takže si myslím, že to byl skvělý den pro šumperský hokej.“

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Myslím si, že to byl urvaný zápas. Bohužel jsme si dneska nepomohli přesilovkami, kterých jsme měli asi šest, a nebyli jsme schopni dát branku. A na jeden gól se prostě venku nedá vyhrát. Domácím gratuluji k vítězství.“