Kališníci na domácí půdě ne a ne zvítězit. Tentokrát přivítali v Kalich Areně Porubu, a i když vedli už 2:0, nakonec po velkém boji padli 3:6. Pod Radobýlem tak stále čekají na vítězství.

5. kolo

3:6

2:0, 0:4, 1:2

HC Stadion Litoměřice - HC RT Torax Poruba

Branky a nahrávky: 04:41 Výtisk (Svoboda, Kracík; 5/5), 08:45 Svoboda (Kuťák; 5/5), 48:34 Válek (Slavíček, Jícha; 5/4) – 22:44 Hudeček (Vildumetz, Berisha; 5/5), 25:48 Vachovec (Sedlák, Šlahař; 5/4), 31:25 Hudeček (Vildumetz, Klimíček; 5/5), 37:09 Vildumetz (Hrníčko, Vachovec; 5/5), 47:44 Hrníčko (Gřeš, Vachovec; 5/5), 59:50 Hrníčko (5/5). Rozhodčí: Petružálek, Mejzlík – Beneš, Kotlík. Diváci: 800. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 21:32 (13:8, 4:11, 4:13). Zblokované střely: 18:19. Vhazování: 38:30. Průběh utkání: 2:0, 2:5, 3:5, 3:6.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Němec, Výtisk, Holý, Hampl, Mikyska, Šindelek – Válek, Jícha, Slavíček – Zabloudil, Kuťák, Svoboda – Procházka, Kracík, Guman – Gajda, Čederle, Ramik.

HC RT Torax Poruba: Dolejš – Klimíček, Lemcke, Urbanec, Voráček, Sedlák, Mlčák – Šlahař, Vachovec, Šoustal – Berisha, Pšurný, Vildumetz – Hrníčko, Hudeček, Gřeš – Střondala, Toman, Christov – Karafiát.

Vítězství nad Slavií vlilo kališníkům do žil čerstvou krev i v domácím utkání proti Porubě a už na konci 5. minuty mohli slavit úvodní gól. Po přihrávce od Svobody vypálil takřka od modré Jan Výtisk a Dolejš musel po jeho dalekonosné bombě lovit poprvé kotouč ze sítě.

O čtyři minuty později Stadion přitopil pod kotel ještě víc. A byl to Přemysl Svoboda, kdo rozjásal domácí fanoušky. Litoměřická devítka získala puk ve středním pásmu, proháčkovala se podél pravého mantinelu a parádní sóloakci zakončila střelou za záda porubského brankáře.

Zkraje prostřední periody vystrčili drápky také hosté. V čase 22:44 Vildumetz šikovně nabil Janu Hudečkovi, který ranou z mezikruží snížil na rozdíl jediné trefy. O necelé tři minuty později navíc bylo vyrovnáno. Král vyrazil Sedlákův projektil od modré jen před sebe, k puku se dostal Michal Vachovec a z dorážky skóroval.

Krátce po polovině základní hrací doby Torax zcela otočil skóre. Ve 32. minutě obdržel nahrávku z levé strany Jan Hudeček a razantní střelou z oblasti mezi kruhy přidal třetí branku hostujícího celku.

Ze strany Poruby to ale nebylo vše. V čase 37:09 si nabruslil takřka přes celé hřiště na levý kruh Tomáš Vildumetz a projektilem z úhlu překonal Krále. Ve 48. minutě hostující tým zakulatil průběžný výsledek na 5:2, když se pomocí pěkného blafáku prosadil Dominik Hrníčko.

Litoměřičtí ještě vykřesali naději o minuty později. Po krásné přihrávce od Slavíčka zacílil bez váhání do porubské svatyně Lukáš Válek. Domácí to v závěru zkusili v šesti bez brankáře, kýžený gól už nevsítili a naopak inkasovali. Vítězství Porub totiž zpečetil brankou do prázdné klece Dominik Hrníčko a Stadion padl 3:6.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Zápas jsme chtěli začít aktivně, což se nám podařilo. Velice slušně jsme odehráli první třetinu, pak ve druhé přišel pro mě absolutně nepochopitelný kolaps. Byla to od nás asi nejhůře odehraná třetina za poslední roky. Bohužel ve třetí periodě jsme se do utkání už nedokázali vrátit."

Jiří Režnar (HC RT Torax Poruba): „Měli jsme špatný vstup do utkání, dostali jsme dvě branky. Řekli jsme si něco v kabině a do druhé třetiny tým naskočil tak jak měl a běžel na plné obrátky, takže si odvážíme tři body a myslím, že zaslouženě."