Velká škoda! Kališníci kvůli velké marodce nastoupili ke třetímu utkání čtvrtfinále play-off ve značně oslabené sestavě. Chyběli útočníci Riku Sihvonen, Ondřej Procházka, Josef Koláček a Martin Kadlec a obránci Jan Holý, Karel Klikorka, a Petr Kuboš i brankář Šimon Sklíba. Ačkoliv na ledě to byla vyrovnaná bitva, nakonec se z vítězství radovali domácí a vedou tak v sérii 2:1.

ČF3

6:5

4:2, 1:2, 1:1

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 4. Jelínek (Račuk), 18. Rudovský (Husák, Jiránek), 19. Štefka (Račuk, Klimíček), 19. Kloz (Novák, Husák), 32. Kloz (Husák), 57. Novák (Mrázek, Klimíček) – 9. Berka (Válek, Přikryl), 12. Jícha (Kracík, M. Procházka), 25. Křehlík (Hauser), 28. Jícha, 43. Válek (Přikryl, Kracík). Rozhodčí: Ondráček, Tvrdoň – Hanzlík, Blažek. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 21:33. Zblokované střely: 14:11. Vhazování: 33:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Husák, Klimíček, Vala, Havlík, Staněk, Krejčí – Jiránek, Jáchym, Rudovský – Novák, Kloz, Mrázek – Beránek, Koblížek, Švec – Štefka, Račuk, Jelínek – Podlaha.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Ticháček, Výtisk, Černohorský, Jebavý, Böhm – Válek, R. Přikryl, Berka – Jícha, Kracík, M. Procházka – Křehlík, Rouha, Hauser – Smola, Daniel, Tlačil.

Na první branku v utkání diváci v Prostějově dlouho nečekali, domácí měli důvod k radosti už ve 4. minutě. Marek Račuk se u levého mantinelu ve vlastním pásmu zmocnil kotouče. Spolu s Šimonem Jelínkem ujížděl v situaci 2 na 1 směrem k Tomáši Královi. Druhý z domácích hráčů pálil z pravého kruhu už do odkryté klece.

Stadion ale v čase 8:23 dokázal odpovědět. Lukáš Válek rozehrál z levé strany obranného pásma křížem do střední třetiny. Zde byl rozjetý Marek Berka, který se dostal přes domácí obranu a zavěsil přesně mezi lapačku a levý beton Ondřeje Bláhy.

Ve 12. minutě se hosté ujali vedení. Martin Procházka nahrál přes pravý kruh na Jaroslava Kracíka, jenž pouze posunul puk na levou stranu na Josefa Jíchu, který nalezl odkryté místo v prostějovské svatyni.

V 16. minutě měli domácí velkou příležitost ke srovnání. Po faulu kališnického kapitána na Jana Štefku nařídili sudí trestné střílení. K nájezdu se postavil střelec první branky Šimon Jelínek. Tomáše Krále však nepřekvapil a skóre se nezměnilo.

V čase 16:48 byl na trestnou lavici odeslán Patrik Marcel za držení. Přesně o půl minuty později už Jestřábi výhodu využili. Jan Rudovský vypálil z pravého kruhu do levého horního rohu Královy branky. Litoměřický gólman měl výhled úplně zakrytý Tomášem Jiránkem a nestihl včas zareagovat.

O necelou minutu se Prostějov radoval znovu. Patrik Marcel nedokázal zabránit Marku Račukovi v rozehrávce z pravého kruhu. Křižná přihrávka našla Jana Štefku, jenž nasměřoval kotouč k pravé tyčce kališnické branky.

Ani třetí gól domácí celek neuspokojil. Jan Kloz se přímo před Králem ujal puku a střelou po ledě znovu dostal kotouč za záda litoměřického strážce sítě.

Ve 25. minutě Litoměřice stáhly ztrátu na jedinou branku. Petr Hauser se jako první dostal k puku za Bláhovou klecí, bleskově přihrál do předbrankového prostoru Tomáši Křehlíkovi, jenž zblízka gólmana Jestřábů propálil.

V čase 27:09 dokázali hráči Stadionu vyrovnat dokonce ve vlastním oslabení. Po pochybení jednoho z domácích hokejistů na útočné modré čáře se puku zmocnil Josef Jícha a ze samostatného úniku skóroval a srovnal tak skóre na 4:4.

Ve 32. minutě Prostějovští znovu využili přesilovou hru. Od modré čáry pálil Patrik Husák, jehož střelu Král vyrazil před sebe. Z vzniklé skrumáže se kotouč dostal na levý kruh k Janu Klozovi, který umístil puk do odkryté branky.

Na konci 43. minuty i kališníci využili početní výhodu a bylo srovnáno. Kracíkovu střelu z pravého kruhu dokázal Bláha vyrazit pouze na hůl Lukáše Válka, který střelou mezi vyrážečku a beton vyrovnal na 5:5.

V 58. minutě rozehrál zpoza Královy banky Kloz směrem na Mrázka. Ten ještě posunul kotouč na Martina Nováka, který strhl vedení na stranu Jestřábů. Severočeši to v posledních minutách zkusili v šesti, ale Bláhu už nepřekonali.