Paráda! Stadion před domácím publikem znovu zvítězil a v Kalich Areně zůstává neporažený. Kališníkům zajistil v první třetině vedení Přemysl Svoboda, který se následně prosadil i v poslední části hry. Ačkoliv se hostům podařilo vyrovnat, Litoměřice se nezalekly a dovedly zápas do úspěšného konce.

7. kolo

3:2

1:0, 0:1, 2:1

HC Stadion Litoměřice - VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 9. Svoboda (Urban), 43. Svoboda (Koláček), 52. Kadlec (Jícha) – 32. Gago (Štach, Jonák), 57. Vlach (Berger, Jonák). Rozhodčí: Hucl, Micka – Klouček, Hnát. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 864. Střely na branku: 34:49. Zblokované střely: 4:10. Vhazování: 33:45. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Jebavý (A), Ticháček, Výtisk (C), J. Holý (A), O. Baláž, Kottek, Černohorský – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, M. Kadlec – Urban, Koláček, P. Svoboda – Rouha, Berka, Pajer.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Ondračka, Smetana, Štach (A), Jerofejevs, Hryciow, J. Jenáček – Gago, Jonák (C), Š. Jenáček – D. Březina, R. Vlach, Apolenář – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek – Hořanský, Berger, Vítek.

Při úvodním vhazování byli úspěšnější hosté, avšak střela Jonáka mířila mimo branku. Na druhé straně se snažil prosadit Sihvonen, ale k zakončení se nedostal a Vsetín se ubránil za cenu zakázaného uvolnění. Na konci 2. minuty hosté postupovali v přečíslení směrem na Tomáše Krále, obránce Kottek však překazil protihráčům přihrávku a domácí gólman nemusel zasahovat.

V čase 8:55 poprvé bouřily tribuny litoměřické Kalich Areny. Tomáš Urban získal kotouč v obranném pásmu a po levém mantinelu ho zavezl do útočné třetiny. Těsně před levým kruhem přihrál křížem na volného Přemysla Svobodu, jenž zasunul puk mezi betony Davida Gáby a zajistil kališníkům jednobrankové vedení.

Ve 26. minutě se podrážením provinil Marcel Kottek a zapříčinil první přesilovku hostů. Vsetínští se k žádné velké šanci nedostali. Naopak Michal Rouha nahrával před branku na Koláčka, ale ani tento pokus nebyl úspěšný.

V čase 29:55 se k nelibosti domácích fanoušků odebral na trestnou lavici Jan Výtisk. Kapitán Stadionu vyfasoval od sudích trest dvě minuty za nedovolené bránění a 2+10 minut za nesportovní chování. Hostům se už v první dvouminutovce početní výhody povedlo skórovat. Michal Gago dostal nahrávku na levou stranu kluziště, najel na kruh a vyslal projektil nad Královu lapačku.

Zbytek druhé periody doprovázely časté šarvátky. V čase 35:12 vzplály emoce mezi Sihvonenem a Hryciowem a oba museli za tuto šarvátku odpykat trest. Těsně před koncem druhé dvacetiminutovky vypálil od modré Válek, ale letící kotouč Urban tečoval mimo valašskou svatyni.

Na začátku 43. minuty měli litoměřičtí fanoušci znovu důvod k radosti. Po Koláčkově vyražené střele se puku ujal znovu Přemysl Svoboda, jenž obkroužil vsetínskou klec a zasunul kotouč za bezmocného Gábu.

V čase 51:59 slavili kališníci potřetí. Josef Jícha nahrál z levého kruhu křížem na osamoceného Martina Kadlece a domácí třináctka zajistila Litoměřicím poprvé v utkání dvoubrankové vedení.

Čtyři minuty před koncem si vzali trenéři hostů oddechový čas a Vsetín nastoupil na ledovou plochu bez brankáře. Tento tah se valachům vyplatil. V čase 56:15 Berger přihrál přes osu hřiště Romanu Vlachovi, který dopravil kotouč do odkryté branky. Tato trefa však domácím ve výhře nezabránila a Stadion porazil Vsetín poměrem 3:2.

Ohlasy k utkání

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Z našeho pohledu šlo o hrozně těžké utkání, protože Vsetín má hodně silné hráče a kvalitní mužstvo. Musím kluky pochválit, zvládli to po taktické stránce skvěle a dali do zápasu hodně sil. Myslím si, že z našeho pohledu bereme zaslouženě tři body, i když Vsetín je samozřejmě jeden z favoritů na postup minimálně do baráže. Těchto bodů si moc ceníme.“

Statistiky hráčů

# jméno g a b tm
Tomáš Král 0 0 0 0
Ondřej Baláž 0 0 0 0
Marcel Kottek 0 0 0 2
Jan Výtisk 0 0 0 14
Jiří Jebavý 0 0 0 0
Jan Holý 0 0 0 0
Jakub Černohorský 0 0 0 0
Jiří Ticháček 0 0 0 0
Přemysl Svoboda 2 0 2 2
Martin Kadlec 1 0 1 2
Josef Koláček 0 1 1 0
Josef Jícha 0 1 1 0
Tomáš Urban 0 1 1 0
Marek Berka 0 0 0 0
Lukáš Válek 0 0 0 0
Riku Sihvonen 0 0 0 2
Lukáš Pajer 0 0 0 0
Roman Přikryl 0 0 0 0
Ondřej Procházka 0 0 0 0
Michal Rouha 0 0 0 0

Sestřih