Výborně! Litoměřice porazily Porubu 3:2 a počtvrté v řadě si připsaly výhru. Stadion nejprve ztrácel, když se už v 1. minutě dokázal prosadit exkališník Korkiakoski. Ještě v první periodě zásluhou Válka a Procházky svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka otočili. Domácí hokejisté sice dokázali vyrovnat skóre, ale o výhře Severočechů rozhodl Přemysl Svoboda.

8. kolo

2:3

1:2, 1:0, 0:1

HC RT Torax Poruba - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 1. Korkiakoski (Réway, Houdek), 26. Vachovec (Husa, Korkiakoski) – 10. Válek (Sihvonen, Přikryl), 13. O. Procházka (Jícha, Kadlec), 48. Svoboda (Koláček, Urban). Rozhodčí: Cabák, Marek – Gančarčík, Hranoš. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci 670. Střely na branku: 32:29. Zblokované střely: 5:7. Vhazování: 37:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

HC RT Torax Poruba: Muštukovs – M. Houdek, Husa, T. Voráček, Žovinec, Szathmáry, Lukáš Kozák (A), Urbanec – Réway, Vachovec (C), Korkiakoski – Jenyš, R. Toman, Ma. Špaček – Guman, Bitten, Gřeš – Kanko (A), Hotěk, Brodek.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý (A), Ticháček, Výtisk (C), J. Holý (A), Pinkas, O. Baláž, Kottek – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, M. Kadlec – T. Urban, Koláček, P. Svoboda – Chlubna, Berka, Pajer.

Hráči Stadionu byli při úvodním vhazování úspěšnější, ale v útočném pásmu o kotouč přišli a museli spěchat do vlastní třetiny. První střela domácích v čase 00:26 znamenala první branku v utkání. U pravého mantinelu se k puku dostal Martin Réway, který nahrál do mezikruží na hůl exkališníka Markuse Korkiakoskiho, jenž střelou zápěstím nad Královu vyrážečku otevřel skóre zápasu.

V 10. minutě to byli naopak hokejisté Litoměřic, kteří měli důvod k radosti. Riku Sihvonen za domácí klecí získal kotouč a pokračoval v jízdě podél mantinelu. Kličkami u levého kruhu zmátl porubské obránce a přihrál mezi kruhy přesně na hokejku Lukáše Válka, jenž nekompromisně překonal Muštukovse a srovnal stav na 1:1.

V čase 12:37 viděli diváci v RT TORAX Areně další gól a znovu do domácí sítě. Situace před brankou vypadala velmi podobně jako při prvním úspěchu hostů. Martin Kadlec si najel podél levého mantinelu a přihrál do mezikruží, kde stál připravený Ondřej Procházka. Litoměřická osmadvacítka trefila horní růžek ostravské svatyně a zajistila kališníkům první vedení v zápase.

Ve 25. minutě nastali svěřencům trenérů Bruka a Tvrzníka krušné časy. Jan Výtisk se podle sudích provinil úderem do oblasti hlavy a krku jednoho z domácích hráčů a vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání. Poruba dokázala zužitkovat početní výhodu už v čase 25:23, když Michal Vachovec nasměroval puk nad rameno Tomáše Krále a vyrovnal na 2:2.

Necelou minutu po druhé brance domácího celku se dopustil nedovoleného zákroku brankář Ervins Muštukovs a i Porubští hráli ve čtyřech. Do samostatného úniku se poté dostal Martin Kadlec, kterého nepovoleným způsobem zastavil Jakub Husa a bylo nařízeno trestné střílení. V něm se na domácího strážce klece rozjel Lukáš Válek, ale nebyl úspěšný.

Ve 34. minutě byli hosté blízko k další brance. Po Chlubnově střele Muštukovs zastavil puk, ten mu ale propadl a blížil se k brankové čáře. Než se kališníci stihli zorientovat, lapil kotouč domácí gólman znovu. Stadionu tak k úspěchu chybělo zhruba dvacet centimetrů.

V čase 46:27 se mohly Litoměřice právoplatně radovat. Josef Koláček vypálil z vrcholu pravého kruhu, jeho střelu šikovně tečoval Přemysl Svoboda a porubský gólman byl bez šance. Hosté se znovu ujali vedení poměrem 3:2. Tento stav byl i konečný a Stadion si tak připsal čtvrtou výhru v řadě.