Paráda! Stadion znovu uhájil Kalich Arenu. Litoměřice s devíti juniory v sestavě smetly Zubry poměrem 5:2. Na ledě zářili především mladí hráči. Nejproduktivnější kališnický junior Josef Koláček si připsal dva body za góly a stejný počet bodů za asistence. Bodově nevyšli na prázdno ani Urban s Chlubnou. První jmenovaný zaznamenal gól a dvě asistence, druhý jednu branku.

9. kolo

5:2

1:1, 0:1, 4:0

HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 6. Chlubna (Urban, Koláček), 43. Koláček (Svoboda, Výtisk), 54. Koláček (Urban, Válek), 60. Válek (Jícha), 60. Urban (Svoboda, Koláček) – 13. Jakub Svoboda (Doležal, Pšurný), 40. Král (Hrabal, Jan Svoboda). Rozhodčí: Zubzanda, Jaroš – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 950. Střely na branku: 39:36. Zblokované střely: 18:10. Vhazování: 30:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Jebavý (A), Ticháček, Výtisk (C), J. Holý (A), Pinkas, O. Baláž, Kottek – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, Chlubna – T. Urban, Koláček, P. Svoboda – Rouha, Berka, Pajer.

HC ZUBR Přerov: Postava (Schnattinger) – Sedláček, Hrabal, R. Černý, Hamrlík, Krisl (C), Seemann, Fajmon – T. Doležal (A), Pšurný (A), Süss – M. Kratochvil, Herman, Jakub Svoboda – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Matěj Novák – Jan Svoboda, D. Indrák, Tadeáš Král.

Poprvé se mohli fanoušci v Kalich Areně zaradovat v 6. minutě. Po nedovoleném zákroku přerovského Filipa Dvořáka měli kališníci početní výhodu. Urbanovu střelu z pravého kruhu hostující gólman vyrazil před sebe, kde se ale nejrychleji zorientoval Tomáš Chlubna a dostal Litoměřice do vedení.

V čase 12:17 měli důvod k radosti i hosté. Doležal zavezl po pravém mantinelu kotouč do útočného pásma. Z pravého kruhu nahrál křížem na Jakuba Svobodu, jenž vsítil puk pod horní tyč Postavovy svatyně.

Těsně před koncem druhé periody byl Tomáš Král překonán znovu. Hrabalův pokus od pravého mantinelu před brankou tečoval Tadeáš Král a k radosti hostujících fanoušků se Přerov jeho zásluhou ujal jednogólového vedení.

Na začátku poslední části hry znovu bouřily tribuny Kalich Areny. V čase 42:53 vybruslil Přemysl Svoboda na hranici levého kruhu a jeho zadovka nalezla připraveného Josefa Koláčka. Nejproduktivnější junior v řadách kališníků překonal hostujícího gólmana přízemní střelou k vzdálené tyči a vyrovnal na 2:2.

Litoměřičtí příznivci skandovali jméno Josefa Koláčka i v 54. minutě. Tomáš Urban našel křižnou přihrávkou litoměřickou sedmadevadesátku, která vypálila k bližší tyči. Na tento projektil byl Martin Postava krátký a Stadion se opět ujal těsného vedení.

V čase 59:10 padl čtvrtý gól do přerovské sítě. Tentokrát se o něj zasloužil Lukáš Válek, jenž po přihrávce od Josefa Jíchy trefil prázdnou branku. Poslední hřebíček do rakve Zubrů zatloukl Tomáš Urban, který trefou pod horní tyč devět sekund před koncem utkání pečetil kališnickou výhru 5:2.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Přerov je silné mužstvo, velice dobře organizované. Do zápasu jsme se dostávali pomalu a s první třetinou jsme byli velice nespokojení. Druhá třetina již byla lepší, i když jsme ji paradoxně smolným gólem prohráli. Předvedli jsme fantastickou třetí třetinu, ve které nám pomohli diváci. Za stavu dva dva předvedl Tomáš Král klíčový zákrok zápasu. Klobouk dolů před hráči, hlavně za to, jak zvládli třetí třetinu. Velkou zásluhu na vítězství měly speciální týmy.“

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): „Zbytečná prohra. Po dvou třetinách jsme vedli a obdrželi zbytečný vyrovnávací gól. Bohužel zvítězilo nadšení a touha domácích zápas zlomit. Od začátku sezony nám nefungují speciální týmy na přesilovky a na oslabení a bez toho je těžké vyhrávat tyto zápasy.“