Další parádní zápas! Kališníci v souboji dvou Stadionů přehráli Vrchlabí a zapsali devátý triumf v sezoně. Vrchlabští se sice ujali těsného vedení, Litoměřičtí ale třemi brankami v závěrečné třetině otočili výsledek a mohou se opět radovat.

10. kolo

1:3

0:0, 1:0, 0:3

HC Stadion Vrchlabí - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 26. Pochobradský (Chrtek) – 46. P. Svoboda (Válek, Jebavý), 59. O. Procházka (P. Svoboda), 60. Válek (Výtisk, Tomáš Král). Rozhodčí: Úlehla, Čáp – Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 498. Střely na branku: 27:29. Zblokované střely: 7:6. Vhazování: 39:24. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

HC Stadion Vrchlabí: J. Soukup – O. Vála, T. Jelínek, Kajínek (A), Bučko, M. Voženílek, Nedbal, T. Kynčl – D. Chalupa, P. Urban (A), Mrňa – Matýs, T. Kaut (C), T. Zeman – Pochobradský, Chrtek, Costa – L. Kučera, Herčík, Lichtag.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Jebavý (A), Ticháček, Výtisk (C), J. Holý (A), Pinkas, O. Baláž, Kottek – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, Chlubna – T. Urban, Koláček, P. Svoboda – Rouha, Berka, Pajer.

Oba týmy odstartovaly vzájemný duel velmi aktivně a Vrchlabí se ocitlo už v 5. minutě ve velké šanci. Kaut prověřil Krále bekhendovou střelou, kterou litoměřický brankář vytěsnil. Následně si poradil i s dorážkou, již zlikvidoval pomocí betonu.

Na druhé straně našla Holého přihrávka Romana Přikryla, ten však z hranice brankoviště zakončoval nepřesně. Poté prudce vypálil Sihvonen, jeho dělovka však těsně minula domácí klec. V čase 08:27 po pěkné akci kališníků zívala na Jíchu prázdná branka, Soukup se ale stačil bleskurychle přemístit a jeho střelu do odkrytého prostoru ukrýt do výstroje.

Chvíli před koncem třetiny byl v ofenzivě vidět opět Sihvonen. Litoměřická pětka dostala nabito na levý kruh a vyslala na Soukupovou svatyni tvrdou dělovku, vrchlabský gólman předvedl ukázkový zákrok a kotouč vyrazil betonem.

V čase 25:43 mohla vrchlabská střídačka slavit. Michal Pochobradský ujel středem hřiště do samostatného úniku, nechal za sebou všechny obránce soupeře a sóloakci vyšperkoval přesnou ranou za Králova záda.

V polovině základní hrací doby předvedl domácí Zeman gesto fair play, když nechal odvolat faula Jana Výtiska. Po symbolickém potlesku diváků se však pokračovalo v ostrém tempu a o tři minuty později se před Soukupem zjevil osamocený Ondřej Procházka. Puk se mu ale zamotal mezi brusle a z dobré příležitosti nebylo nic.

Závěrečné dějství patřilo Stadionu, ve 46. minutě nahrál Jebavý od levého mantinelu před branku Lukáši Válkovi, ten ještě posunul puk šikovnou tečí na Přemysla Svobodu, který zblízka zasunul kotouč do odkryté klece.

Následně se Ticháčkovo nahození od modré snažil otečovat Přikryl, Soukup ale použil svou lapačku a připsal si další úspěšný zákrok. V litoměřické kleci se vytáhl také Král, jenž střelu vyškrábl špičkou betonu.

Když už to v DD Elektromont aréně vypadalo, že přijde na řadu prodloužení, udeřily znovu Litoměřice a přiklonily výsledek na svou stranu. Necelou minutu a půl před sirénou vystihl Svoboda vrchlabskou rozehrávku a poté, co Vrchlabským uzmul puk, nahrál pod sebe přes clonícího Jíchu Ondřeji Procházkovi. Ten si zpracoval kotouč, nabruslil si mezi kruhy a svou ranou rozvlnil síť domácí svatyně.

Vrchlabští to po oddechovém čase ještě zkusili bez brankáře, místo vyrovnávací trefy ale potřetí inkasovali. Gólem do prázdné klece zpečetil vítězství Lukáš Válek a kališníci tak zapsali devátý triumf sezony.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí): „Pro nás smolný zápas. I když zase na druhou stranu, když nedáme góly a uděláme chyby, nezasloužíme si vyhrát. Třicet minut jsme hráli výborně, ale od půlky zápasu se ta miska vah začala překlápět na litoměřickou stranu. Ustoupili jsme z naší hry, byli jsme moc bojácní, přestali jsme útočit a soupeř se pomalu dostával do soustavného tlaku, ze kterého pramenily naše chyby, které jsme udělali. Dostat gól po takové chybě dvě minuty před koncem je strašidelný. Soupeři gratulujeme a my se musíme dát nějak dohromady a začít bodovat. Špička tabulky nám už hodně uniká.“

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Z naší strany to bylo první půlku zápasu jen předstírání hokeje, absolutně bez nasazení, bez osobních soubojů, bez pohybu a jenom díky Tomáši Královi v bráně jsme se drželi v zápase. Bylo to fakt jeho utkání. Od půlky zápasu jsme trochu přidali na forčeku, hra začala mít trošku parametry z naší strany, hnedka to vypadalo jinak. Myslím si, že jsme zaslouženě vyrovnali a v závěru jsme měli jen štěstí. Tam jsme pohrdli pětiminutovou přesilovkou a tentokrát rozhodně nevyhrál lepší, ale šťastnější tým.“