Pevnost byla dobyta. Stadion se sice se Sokolovem rval o každý centimetr ledu, v devítibrankové přestřelce ale na soupeře nestačil. Baník nakročil k vítězství už v první třetině, kde získal vedení 4:2. Kališníci dokázali během prostředního dějství vyrovnat, poslední slovo ale měli hosté, kteří se ve 45. minutě ujali vedení a nakonec zvítězili těsným rozdílem 5:4.

14. kolo

4:5

2:4, 2:0, 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC Baník Sokolov

Branky a nahrávky: 6. Sihvonen (R. Přikryl, Válek), 11. Rouha (J. Jícha, Smola), 35. J. Jícha (Kottek, O. Procházka), 40. O. Procházka (R. Přikryl, J. Jícha) – 1. Jurčík (Jiskra, Tomi), 6. Šmerha (J. Pohl, Šik), 7. Šik (Šmerha), 9. Jurčík (Tomi, Jiskra), 45. Šik. Rozhodčí:Zavřel, Jaroš – Juránek, Hnát . Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 030. Střely na branku: 37:35. Zblokované střely: 10:13. Vhazování: 43:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 4:4, 4:5.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – P. Marcel, Ticháček, Výtisk (C), J. Holý, Pinkas, Kottek – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, Berka – T. Urban, Koláček, Pajer – Rouha, Černohorský, Smola.

HC Baník Sokolov: Habal – Klejna, J. Novák, J. Pohl, Strejček, A. Rulík, Radek Jeřábek, Vodička – Jurčík, Jiskra, Tomi – Šik, T. Rohan (C), Šmerha – Kuťák, Kverka, Kružík – Prošek, D. Novotný, M. Sloboda.

Diváci se ještě nestačili ani pořádně usadit a hráči rozkoukat na ledě a Tomáš Král už lovil kotouč ze své klece. Pouhých osmadvacet vteřin po úvodním buly vystřelil z pravého kruhu Jiskra a litoměřický brankář pokus vyrazil pomocí ramene. Puk se ale dostal jen k číhajícímu Ondřeji Jurčíkovi, který ho ze vzduchu doklepl do sítě.

O pět minut později přišla další rána. V čase 05:27 napřáhl při vlastní přesilovce z pravého kruhu Tomáš Šmerha a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Stadion ale vzápětí našel rychlou odpověď. Po Přikrylově neúspěšné ráně se ke kotouči dostal Riku Sihvonen a dělovkou z mezikruží snížil na rozdíl jediné trefy.

Na časomíře však ještě neuběhla ani minuta a Sokolov opět odskočil na rozdíl dvou branek. Šmerha nabil zpoza branky exkališníkovi Otakaru Šikovi, který si nabruslil na hranici brankoviště a uklidil kotouč k levé tyči.

V 9. minutě se slušně zaplněné hlediště dočkalo další branky. K smůle litoměřických fanouška ale padla opět do domácí svatyně. Tomi nahrál mezi kruhy, odkud následně nekompromisně zacílil Ondřej Jurčík.

Krátce po polovině první třetiny kališníci znovu snížili. Jícha s Rouhou ujeli do přečíslení a druhý jmenovaný Michal Rouha se z levé strany trefil přesně nad Habalovu lapačku. Do prostřední periody domácí vlétli jako uragán a zasypali sokolovskou svatyni salvou střel.

Po Přikrylově dělovce z hranice brankoviště Kalich Arenou zacinkala tyčka. Brankovou konstrukci trefil z levého kruhu o pár okamžiků později i Jiří Ticháček. Gólovou radost si Litoměřičtí mohli vychutnat až v čase 34:23. Kottek vystřelil od modré a Habal jeho ránu vyrazil. K odraženému puku se ale dostal Josef Jícha a bekhendovým obloučkem rozvlnil síť sokolovské klece.

Aktivní Stadion ještě neměl dost a pětadvacet vteřin před sirénou vyrovnal. Jícha pobídl přihrávkou mezi kruhy Přikryla, jenž okamžitě pálil. Gólman Baníku kotouč vyrazil jen k Ondřeji Procházkovi, který se dorážkou z pravého kruhu trefil zcela přesně do odkryté části branky.

Ve 45. minutě hosté strhli vedení znovu na svou stranu. Otakar Šik si vyjel s pukem mezi kruhy a zamířil na domácí branku. Ještě před brankovou čárou si puk nechtěně srazil Králova záda jeden z litoměřických obránců.

Kališníci si pak připsali ještě několik šancí a v závěru to dokonce zkusili v šesti bez brankáře, kýžený gól už však nepřidali a prohráli 5:4.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Prvních deset minut nás stálo zápas, protože takto nemůžeme do utkání vstoupit. Každý pobyt Sokolova v našem obranném pásmu zaváněl gólem. Za deset minut jsme inkasovali čtyři góly z předbrankového prostoru. Chyběla nám černá práce, která k hokeji patří a která nás zdobila v předchozích zápasech. Škoda druhé třetiny, ve které jsme se sice vrátili do zápasu, ale měli jsme několik šancí a třikrát nastřelili tyč. Bohužel ve třetí třetině jsme si dali vlastní gól z ojedinělé šance Sokolova. Myslím si, že dnes vyhrál šťastnější tým, ale musím říct, že Sokolov si šel za vítězstvím víc než my.“

Vojtěch Šik (HC Baník Sokolov): „Moc si vážíme tří bodů, které si odsud vezeme. Měli jsme dobrý vstup do utkání, vstřelili jsme čtyři góly, ale hned inkasovali, což nás mrzelo. Ve druhé třetině jsme se snažili udržet nervy na uzdě, byli jsme nedisciplinovaní a soupeř nás dotáhl. Ve třetí třetině to bylo o jedné brance, kterou jsme vstřelili my. Třetí třetinu jsme byli disciplinovaní a nedělali fauly, což jsme si řekli o druhou přestávku v kabině. Jsme moc rádi za tři body.“