Na úvod tripu výhra. Stadion se v prvním ze dvou víkendových zápasů střetl s Havířovem a na horké půdě soupeře zvítězil 2:1. První branku duelu sice vsítil Riku Sihvonen, domácí ale brzy vyrovnali a začínalo se znovu. O triumfu rozhodli až v závěrečném dějství Josef Jícha a Josef Koláček. Kališníci tak brali tři body.

17. kolo

1:3

1:1, 0:0, 0:2

AZ Heimstaden Havířov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 9. Pechanec (L. Bednář, Š. Kratochvil) – 7. Sihvonen (Válek, R. Přikryl), 51. J. Jícha (O. Procházka, T. Urban), 59. Koláček (M. Kadlec). Rozhodčí: Úlehla, Vrba – Hanzlík, Roischel. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 656. Střely na branku: 36:28. Zblokované střely: 10:14. Vhazování:23:18. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

AZ Heimstaden Havířov: Fučík – Groch, Chroboček, T. Pastor, M. Hlaváč, Mrowiec, Korím, Stuchlík – L. Bednář, Pechanec, J. Doktor – Š. Kratochvil, Hudeček (A), Dostálek – Severa, Maruna (C), Handl – M. Hrubec, Paś, Mrva.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Kottek, P. Marcel, J. Holý (A), Výtisk (C), Pinkas, Jebavý (A), Černohorský – Sihvonen, R. Přikryl, Válek – T. Urban, J. Jícha, O. Procházka – M. Kadlec, Koláček, Pajer – Smola, Berka, Rouha.

Stadion si v Havířově už od začátku počínal neohroženě a v 7. minutě mohl oslavit vedoucí gól. Ve skrumáži před domácí klecí se nejlépe zorientoval kališnický ostrostřelec Riku Sihvonen a otevřel skóre zápasu.

Z vedení se však Litoměřičtí neradovali příliš dlouho. V čase 08:08 vyfasoval Výtisk trest za nedovolené bránění a Havířov svou šanci v přesilovce využil. Po kombinaci v obranném pásmu hostů se k puku dostal na levém kruhu Antonín Pechanec a nekompromisně propálil Krále.

Chvíli před přestávkou měl na holi branku Urban, po Koláčkově přihrávce zleva však z mezikruží trefil jenom brankáře Fučíka. Chvíli před polovinou základní hrací doby se v mezikruží ocitl osamocený Holý, který po pobídce od Sihvonena vystřelil. Jeho dělovka šla těsně horní tyčku domácí klece.

Poté se proháčkoval až před Fučíka Sihvonen, ten však jeho ráno z mezikruží pohotově dorazil. V závěrečném dějství byli nadále aktivnější kališníci. Jícha v čase 44:54 rychle objel branku a nabil mezi kruhy Procházkovi. Litoměřický útočník však zacílil mimo tři tyče.

Po Pajerově ráně z mezikruží se Gascontrol Arénou rozezněla tyčka. V 51. minutě litoměřická aktivita vygradovala. Procházka přihrál zpoza branky Josefu Jíchovi, a ten zblízka nezaváhal a poslal puk za Fučíkova záda.

Havířov to ve snaze o vyrovnání zkusil v posledních minutách v šesti bez brankáře, místo kýžené trefy ale inkasoval. V čase 58:28 zacílil do prázdné klece Josef Koláček a zpečetil litoměřický triumf.