V rámci dvouzápasového tripu na Moravu se po výhře v Havířově kališníci utkali s Frýdkem-Místkem. Stadion nezačal vůbec dobře a po deseti minutách prohrával již o dva góly. Litoměřičtí se sice třikrát dostali na rozdíl jediného gólu po trefách Sihvonena, Urbana a Přikryla. Vyrovnávací branku ale nepřidali a z Frýdku-Místku se vrací bez bodu.

18. kolo

4:3

2:0, 1:2, 1:1

HC Frýdek-Místek - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 6. Christov (Lyszczarczyk, Matyáš), 11. Christov (Peterek, Šlahař), 30. Lyszczarczyk (Šlahař, Teper), 42. Matiaško (Matyáš, Lyszczarczyk) – 24. Sihvonen (Válek, Holý), 33. T. Urban (Koláček, Válek), 45. R. Přikryl (Jebavý, Černohorský). Rozhodčí: Skopal, Bejček – Konvička, Kučera. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:28. Zblokované střely: 2:5. Vhazování: 31:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

HC Frýdek-Místek: Šimboch – Ciura, Teper, Krzak, Matyáš, Adámek, Malík – Král, Peterek, Šlahař – Christov, Komorski, Lyszczarczyk – Goiš, Křivohlávek, Klimša – Geidl, Matiaško, Blaško – Čmiel.

HC Stadion Litoměřice: Král – Kottek, Marcel, Výtisk, Holý, Jebavý, Pinkas, Černohorský – Válek, Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Jícha, Urban – Pajer, Koláček, Kadlec – Rouha, Berka, Smola.

Na úvodní gól utkání se nečekalo příliš dlouho. Po Lyszczarczykově střele se po několika odrazech dostal k puku na hranici brankoviště Vít Christov, který doklepl kotouč do odkryté branky. O pět minut později rysi navýšili vedení. Peterek našel v mezikruží Víta Christova, jenž si vybruslil až před Krále a po kličce do bekhendu zasunul kotouč do branky.

Krátce před pauzou měl Frýdek-Místek velkou šanci. Peterek našel v přesilové hře přesným křížným pasem Komorského, který minul prázdnou branku a zamířil pouze do boční sítě.

Ve 24. minutě Stadion s velkým štěstím snížil. Riku Sihvonen si povyjel do mezikruží, kotouč mu sice při střele sjel z hole, ale od brusle domácího hráče se odrazil přesně mezi betony Šimbocha. O dvě minuty později mohlo být srovnáno, když při přesilové hře znovu pálil aktivní Sihvonen, střela však skončila pouze na horní tyči.

V polovině utkání však rysi znovu odskočili na rozdíl dvou branek. Při dvojnásobné početní výhodě se ke střele dostal Šlahař, jehož rána se odrazila od levého betonu Krále přesně na hůl Alana Lyszczarczyka, který bez problémů poslal kotouč do odkryté branky.

O tři minuty později kališníci opět snížili na rozdíl jediné branky. Při přesilové hře si na hranici levého kruhu vybruslil Koláček a skvělou přihrávkou našel na pravém kruhu zcela volného Tomáše Urbana, jenž trefil prázdnou část domácí svatyně.

Hned v úvodu poslední části hry domácí využili přesilovou hru. Michal Matiaško obdržel kotouč na hranici brankoviště, přehodil si puk do bekhendu a jeho střelu si těsně před Králem do vlastní branky ztečoval Výtisk. V čase 44:46 kališníci vstřelili kontaktní branku. Roman Přikryl v signalizované výhodě objel dva hráče a nádhernou bekhendovou střelou z pravého kruhu pod horní tyč překonal Šimbocha.

Šest minut před koncem měl obrovskou šanci Pajer. Litoměřický útočník však po pěkné přihrávce minul poloprázdnou domácí branku. Kališníci to ještě v závěru zkoušeli bez brankáře, avšak neúspěšně a z Frýdku-Místku se vrací bez bodu.

Jozef Daňo (HC Frýdek-Místek): Čekal nás dnes velmi těžký zápas proti Litoměřicím, které včera vyhrály v Havířově. Kluci se na utkání velmi dobře připravili, nastavili si ve svých hlavách, že je to domácí střetnutí, a že musí udělat všechno pro úspěch, a to ať už v útoku, nebo obraně. Že soupeři nedáme žádný prostor na to, aby nás nějak ohrožoval. Litoměřice jsou týmem, který hraje takový dost jednoduchý hokej, až bych řekl mladický. Ale určitá kreativita tam je, což jsme věděli, i proto jsme rádi, že jsme jim nic nedovolili. Byli jsme dnes rychlí, dobře jsme dostupovali, takže se hosté do nějakých šancí moc nedostávali. Jsme určitě za výhru rádi, i když to bylo strašně těžké. Hlavně v tom závěru, kde nám dost pomohla přesilovka. Zbylý čas už kluci zvládli výborně.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): My jsme tady začali hrát až od jednadvacáté minuty, v první třetině jsme si šli pouze zahrát hokej, což takhle zkrátka nefunguje. Když už jsme dali kontaktní gól, tak pak přišlo takové hloupé vyloučení a znovu jsme vrátili domácí do hry. Pak jsme to už jen honili. Pro nás jsou to určitě ztracené body dnes, měli jsme kvalitu to tady zvládnout. Domácí potřebují v jejich situaci každý bod a my s tím i počítali. Možná i pod dojmem těch dosažených dobrých výsledků jsme si tady šli pouze zahrát, což nestačí. Spokojeni tedy určitě nejsme.