Paráda! Kališníci dokázali i podruhé v sezoně porazit Benátky nad Jizerou. Největší zásluhu na výhře měl finský snajpr Riku Sihvonen, který jako první z kališníků v letošní sezoně zaznamenal hattrick. Těsně před koncem utkání se také střelecky prosadili Ondřej Procházka a Martin Kadlec.

19. kolo

5:2

0:0, 1:0, 4:2

HC Stadion Litoměřice - HC Benátky nad Jizerou

Branky a nahrávky: 32. Sihvonen (O. Procházka, Jícha), 44. Sihvonen (Přikryl, Válek), 54. Sihvonen (Válek, Přikryl), 59. O Procházka, 60. Kadlec – 48. Jansa (Rychlovský, Čederle), 57. Měchura (Špaček),. Rozhodčí: Zubzanda, Petružálek – Hnát, Kotlík. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 950. Střely na branku: 35:33. Zblokované střely: 17:7. Vhazování: 29:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.

HC Stadion Litoměřice: Král – Kottek, P. Marcel, Výtisk (C), J. Holý (A), Jebavý (A), Pinkas, Černohorský – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, M. Kadlec – Pajer, T. Urban, L. Stehlík – Rouha, Berka, Martin Procházka.

HC Benátky nad Jizerou: J. Pavelka – J. Šedivý, Kunst, Patzelt, Žůrek, Hampl, Bukač – Daniel Špaček (A), Dušek (A), Měchura – Jiruš, Čederle, Rychlovský – Wiencek, Jansa, Pabiška (C) – E. Čermák, Kalaj, Křepelka.

První desetiminutovka utkání byla velmi vyrovnaná. K první větší šanci se dostal Petr Wiencek spolu s dorážejícím Lukášem Pabiškou. Domácí gólman však stihl zasáhnout a pokračovalo se bez změny skóre. V 10. minutě pálil na druhé straně hrací plochy Berka, ale puk letěl nad bránu.

Obrovskou příležitost měl před koncem první periody Měchura, jenž se ocitl zcela sám v mezikruží. Ačkoliv jeho střele nebránil žádný z domácích obránců, tak puk v kleci neskončil. V počátečních dvaceti minutách tak diváci žádný gól neviděli.

Ve 31. minutě se poprvé z ochozů Kalich Areny ozýval jásot domácích fanoušků. Od levého mantinelu se až před Jaroslava Pavelku dokázal prokličovat Riku Sihvonen, který vsítil kotouč do horního růžku soupeřovy klece. Podařilo se mu tak využít početní převahu Litoměřic a zajistit domácímu celku jednobrankové vedení.

Chvíli po gólu se na levém kruhu v dobré palebné pozici ocitl Lukáš Válek, který ale těsně přestřelil benáteckou svatyni. Další obrovskou šanci měl Lukáš Stehlík, jenž převzal ktouč u modré čáry a v samostatném nájezdu pokračoval směrem k hostujícímu brankáři. Tato akce ale gólem neskončila a po druhé třetině vedli kališníci poměrem 1:0.

V čase 43:15 tribuny burácely znovu. Byla to znovu finská opora litoměřického týmu, která zapříčinila radost domácích fanoušků. Střelec první branky Riku Sihvonen dostal z pravého kruhu nahrávku do mezikruží, odkud mířil přesně do odkryté Pavelkovy klece.

Ve 48. minutě se prosadili i hosté. Po vyloučení Berky, který se provinil naražením protihráče na mantinel, následovala přesilovka hostů. Dělovku Jakuba Rychlovského těsně před Králem tečoval Filip Jansa a domácí gólman už neměl jak zakročit.

V čase 53:20 létaly na led kšiltovky od podporovatelů domácího celku, a to znamenalo jediné. Finský snajpr Riku Sihvonen vsítil další branku a připsal si v letošní sezoně jako první z litoměřických hráčů hattrick. Po přihrávce od modré vypálil z levého kruhu a potřetí překonal Jaroslava Pavelku.

V 57. minutě hosté opět dokázali odpovědět. Po křižné přihrávce vypálil Adam Měchura a trefil se přesně do odkrytého místa Královy svatyně. Na poslední minuty utkání nastoupili hosté bez gólmana. Do prázdné branky dopravil kotouč Ondřej Procházka a upravil tak skóre na 4:2. Po obdržené brance se mezi tři tyče opět Pavelka vrátil. Ani to nebránilo Martinu Kadlecovi, aby vstřelil pátý gól do sítě hostů. Litoměřice proti Benátkám nad Jizerou zvítězily poměrem 5:2.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „My jsme samozřejmě rádi, že jsme zvládli domácí utkání, ale ten zápas byl velice vyrovnaný a pro nás velice těžký. Byl to ubojovaný zápas, kde mimořádný výkon předvedl Riku Sihvonen a Tomáš Král. Samozřejmě jsme vděční za body, ale výsledek neodpovídá průběhu utkání, bylo to pro nás těžké.“

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): „Při hře 5 na 5 jsme byli lepší celé utkání, nemám klukům při této hře co vytknout. Samozřejmě hokej se hraje na góly. Soupeř má vynikající střelce, jako například Sihvonena, takové my nemáme. To byl rozdílový hráč v utkání. Je škoda, že jsme prohráli, ale domů jedeme se vztyčenou hlavou."