První utkání po reprezentační přestávce nevyšlo Litoměřickým zcela dle představ. Kolín si proti Stadionu pomohl celou řadou hráčů z extraligového Mountfieldu, přesto byli kališníci střelecky aktivnější. Gólově to však dopadlo zcela opačně. Do branky Litoměřic padlo hned šest branek, kdežto kolínského Kiviaha dokázal překonat jen Martin Kadlec. Litoměřičtí tak ve 20. kole klopýtli.

20. kolo

6:1

3:0, 2:0, 1:1

SC MARIMEX Kolín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 7. Šalda (Orsava, Koukal), 10. Miškář (Veselý, Morong), 19. Morong (Kalina, Koukal), 26. Šafránek (Sklenář), 29. Orsava, 48. Orsava (Šalda, Koukal) - 42. Kadlec (Jebavý). Rozhodčí: Kostourek, Marek - Jindra, Polák. Vyloučení: 8:9, navíc Veselý (KOL) - 10 min OT. Využití: 2:0. Diváci: 702. Střely na branku: 25:31. Zblokované střely: 4:8. Vhazování: 41:32. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.

SC MARIMEX Kolín: Kiviaho – Šalda, Gaspar, Piegl, Čáp (A), Kalina, V. Čížek (C), Zorko – Koukal (A), Orsava, Jankovský – David Šafránek, J. Sklenář, Morong – Miškář, Jan Veselý, Zumr – Matějček, Matyáš Svoboda.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – P. Marcel, Kottek, Výtisk (C), J. Holý (A), Jebavý (A), Pinkas, Černohorský – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, Martin Procházka – Berka, M. Kadlec, Rouha – Pajer, Routa, Malát

Úvod utkání vyšel lépe kolínským hokejistům, kteří se hned od počátku tlačili na Královu branku. Litoměřičtí se osmělili až ve třetí minutě, kdy se proti Henrimu Kiviahovi vyřítil Martin Procházka, jemuž se ale vyzrát na gólmana kozlů nepodařilo.

Vedení se ale jako první ujal kolínský tým. Radim Šalda po pouhých třinácti vteřinách úvodní přesilové hry napřáhl na modré a tvrdě napálil kotouč do branky Litoměřic. Druhé oslabení sice kališníci zvládli lépe, nicméně krátce po jeho skončení si volného kotouče mezi kruhy všiml Patrik Miškář a z první ho poslal za záda Tomáše Krále.

I na závěr třetiny měl Kolín více ze hry, Král ale proti jejich střelám předvedl řadu povedených zákroků. Na ránu Matěje Moronga už ale nestačil. Další exkališník v řadách kozlů zacílil z mezikruží a navýšil vedení domácích na 3:0.

Do druhé periody vlétl Stadion jako vítr. Pomohla mu k tomu i první přesilovka utkání. Kiviaha se kališníkům však ani tentokrát nepodařilo překonat. Naopak první gól třetiny padl opět z holí kolínských hráčů. Střela Davida Šafránka z pravého kruhu se odrazila do branky o beton litoměřického gólmana.

Nedlouho poté se Kolín dostal do trháku. Jakub Orsava si po chybě v kališnické rozehrávce popojel od modré do pravého kruhu, z jehož vnitřní hrany nekompromisně rozvlnil síť branky Stadionu. Ani za tohoto stavu se kališníci nevzdávali a výsledkem byla šance, kterou Kiviaho zlikvidoval doslova za pět minut dvanáct.

Gólman kolínského celku byl ale stále ve větším zápřahu. Nejblíže skórování byl Roman Přikryl, který si ale nevšiml odraženého kotouče po střele Martina Procházky, po níž nechal Kiviaho dost volného prostoru u pravé tyče.

Tlak Litoměřic pokračoval i v následné přesilové hře. Z řady střeleckých příležitostí ale gól nevzešel, proto musel Stadion na startu závěrečné fáze utkání odvracet průběžnou prohru 0:5.

Úvod třetí periody přinesl první trefu litoměřického týmu. Po samostatném úniku se dostal k zakončení Martin Kadlec, který tvrdě nasměroval kotouč z pravého kruhu za záda Henriho Kiviaha. Zbytek třetiny byl opět bohatý na vyloučení.

Kolínští dokonce měli více jak minutu možnost dvojnásobné početní výhody. Díky tomu si opět vybojovali pětigólový náskok. Po přihrávce zprava zamířil Jakub Orsava a svým projektilem propálil vše, co mu stálo v cestě.

Stadion se ale nadále musel bránit náporu ze strany kozlů. Souhra obrany s gólmanem tentokrát zafungovala, načež se kališníci mohli po delší době usídlit před brankou Kolína. V tlaku jim pomohla i další přesilovka, v níž měl Kiviaho hodně namále. Gól ale už ani na jedné straně nepadl a Stadion tak musel skousnout porážku 1:6.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Domácí zaslouženě vyhráli. Nám se nepovedla první třetina, výsledek 3:0 už se dotahuje špatně. Poměrně slušně jsme vstoupili do druhé třetiny, v níž jsme ale poté udělali dvě hrubé chyby a za stavu 5:0 bylo pro nás po zápase.