Paráda. Stadion v první domácí bitvě udolal šumperské Draky a zapsal další důležité body. Přestože se hosté dostali už v 10. minutě do vedení, nesložili kališníci zbraně a dokázali vývoj skóre zcela otočit. Hattrickem se blýskl Martin Procházka, po jedné přidali Martin Kadlec a Marek Berka. Šumperští sice mocně dotahovali, Litoměřice ale uhájily vítězství 5:3.

21. kolo

5:3

2:1, 0:0, 3:2

HC Stadion Litoměřice - Draci PARS Šumperk

Branky a nahrávky: 13. Martin Procházka (O. Procházka, J. Jícha), 18. M. Kadlec, 47. Berka (M. Kadlec, Malát), 53. Martin Procházka (R. Přikryl, Sihvonen), 60. Martin Procházka (O. Procházka) – 10. Vachutka (L. Rutar, Macuh), 54. Vachutka (Spratek, Macuh), 60. Žálčík (Vildumetz). Rozhodčí:Hucl, Čáp – Beneš, Maštalíř. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 960. Střely na branku: 34:27. Zblokované střely: 11:9. Vhazování: 37:30. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 5:3.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – P. Marcel, Kottek, Výtisk (C), J. Holý, Jebavý, Pinkas, Černohorský – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, Martin Procházka – Malát, Berka, M. Kadlec – Routa, Smola, Pajer.

Draci PARS Šumperk: Mokry – Drtil, Pěnčík, Dajčar, Hrachovský, Řezáč, Dudycha – Vildumetz, D. Kindl (C), Žálčík – Vachutka, Macuh, P. Kratochvíl – Scheuter, Spratek, A. Furch – Antoníček, L. Rutar, J. Horký.

Skóre svátečního duelu se Šumperkem otevřeli zkraje 9. minuty hosté, kteří těžili z vyloučení Marcela. Po pěkné přihrávce zpoza branky si mezi kruhy nabruslil Daniel Vachutka a propálil Krále.

O necelé čtyři minuty později ale bylo vyrovnáno. Jícha prosvištěl po levé straně a naservíroval kotouč číhajícímu Martinu Procházkovi, který ranou z hranice brankoviště nezaváhal. V čase 17:08 Stadion otočil průběžný výsledek.

Martin Kadlec zachytil špatnou rozehrávku Draků u hostující svatyně, uzmul soupeři kotouč a povedeným bekhendem poslal puk do sítě. Gólová otočka vlila kališníkům do žil čerstvou krev a chvíli po startu druhé dvacetiminutovky zaměstnali Mokryho řadou střel.

Krátce po úvodním buly zacílil Berka, jeho pokus však šel těsně vedle pravé tyče. Následně to z ostrého úhlu zkoušel Ondřej Procházka, ani on však neuspěl. Na opačné straně kluziště se mohl blýsknout Vildumetz, jeho prudký projektil ale jen orazítkoval horní tyčku Královy klece.

V závěru prostřední periody chtěl prověřit Mokryho dělovkou z levého kruhu Martina Procházka, v dobré příležitosti jen těsně minul. Ve 46. minutě kališníci odskočili na rozdíl dvou gólů. Kadlec zpoza branky nabil Marku Berkovi, jenž bez váhání zavěsil.

Náskok Litoměřičtí ještě navýšili v 53. minutě, kdy se při přesilovce podruhé v zápase prosadil Martin Procházka. Kališnická třiadvacítka napřáhla z levého kruhu a nedala Mokrymu šanci. Draci kontrovali o necelou minutu později. Při početní výhodě dostal kotouč na pravý kruh Daniel Vachutka a svou druhou trefou v utkání snížil na 4:2.

V posledních vteřinách se ještě Šumperk nadechl, když hosty dostal na dostřel jediné trefy Lukáš Žálčík. Pak se navíc rozhodl hrát v šesti bez brankáře, to ale kališníci potrestali. Přesným zásahem po přihrávce bratra Ondřeje zkompletoval hattrick Martin Procházka a Stadion urval triumf 5:3.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně, což se nám v první třetině dařilo. Druhá třetina byla od nás dobrá, šance jsme měli, ale bohužel jsme soupeři neodskočili. Ve třetí třetině jsme vypadli z tempa kvůli zbytečným vyloučením. Šumperk je organizované mužstvo, nedali nám nic zadarmo a jsme rádi, že jsme po pauze vyhráli.“

Martin Janeček (DRACI PARS Šumperk): „Šli jsme do vedení, ale poté jsme inkasovali hloupé góly. Byli jsme nedůslední, a proto si myslím, že jsme si nezasloužili odvézt ani bod. Ve třetí třetině jsme se ještě porvali o výsledek, když jsme prohrávali o dvě branky, ale v závěru jsme již riskovali a dostali pátý gól. Myslím si, že rozhodla první třetina, kdy jsme soupeře nechali otočit skóre."