Stadion v bitvě s Jihlavou potěšil fanoušky parádní výhrou 5:1. V souboji druhého se třetím celkem Chance ligy už od začátku dominovali domácí, který se ve 3. minutě zásluhou Marka Berky dostali do vedení. Následně navýšil těsný náskok Lukáš Válek. Ve třetí třetině zvýraznil vedení na 3:0 Josef Koláček. Hosté to ale zkusili v šesti a dokázali snížit. Litoměřičtí však v závěru dvěma trefami z holí Josefa Jíchy a Martina Kadlece definitivně zpečetili triumf i zisk tří bodů.

23. kolo

5:1

2:0, 0:0, 3:1

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 3. Berka (Malát), 16. Válek (J. Holý, Výtisk), 51. Koláček (L. Stehlík, Rouha), 60. J. Jícha, 60. M. Kadlec (Berka) – 59. Zeleňák (F. Seman). Rozhodčí:Zavřel, Petružálek – Coubal, Hnát.. Vyloučení: 5:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 750. Střely na branku: 21:36. Zblokované střely: 14:6. Vhazování: 31:43. Průběh utkání: 3:0, 3:1. 5:1.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – P. Marcel, Pinkas, Výtisk (C), J. Holý (A), Jebavý (A), Černohorský, Kottek – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, Martin Procházka – Malát, Berka, M. Kadlec – L. Stehlík, Koláček, Rouha.

HC Dukla Jihlava: Žukov – Bilčík (A), Zeleňák, L. Mareš, Eliáš, Kowalczyk, Niko, Štochl – T. Havránek, Lichanec, Fronk – F. Seman, Skořepa (C), Illéš – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – T. Harkabus (A), Houška, Berčík.

Speciální plyšákový zápas kališníci odstartovali na jedničku. Světelná tabule se totiž zastavila na čase 02:11, když Stadion otevřel skóre. Malát nahrál zpoza branky na kruh Marku Berkovi, ten si nabruslil až před Žukova a zblízka rozvlnil síť jihlavské klece. Ledovou plochu vzápětí zasypaly desítky plyšových hraček, které fanoušci přinesli v rámci Charitativního týdne.

Navíc to netrvalo dlouho a mohli slavit podruhé. Na konci 16. minuty ujeli Litoměřičtí dopředu ve vlastním oslabení a Holý zacílil z pravého kruhu. Brankář Dukly jeho pokus vyrazil jen k najíždějícímu Lukáši Válkovi, který se ranou z dorážky nezmýlil.

V polovině základní hrací doby zfauloval Eliáš Sihvonena a domácí dostali výhodu trestného střílení. K exekuci hokejové penalty se postavil Roman Přikryl, na Žukova byl ale krátký a v nájezdu neuspěl.

O chvíli později se do dobré pozice dostal Stehlík, jeho bekhendová střela z pravého kruhu však skončila těsně vedle tyčky jihlavské svatyně. Na druhé straně se brzy nato ocitl v šanci hostující Cachnín, který ujel do samostatného úniku. Král ho však fantasticky vychytal. A poradil si i s projektilem stejného hráče z pravé strany, který přišel vzápětí.

Skóre mohl ve 49. minutě navýšit Válek, pokus z mezikruží mu ale nevyšel podle představ a z šance nebylo nic. V čase 50:46 už se slušně zaplněné tribuny mohly radovat. Josef Koláček obdržel parádní pas z pravé stany, nabruslil si mezi kruhy a nekompromisně poslal kotouč k levé tyči.

Jihlavští to v závěru zkusili v šesti a dočkali se kýžené trefy. V 59. minutě propálil Krále Vojtech Zeleňák. Kališníci však následně využili prázdné klece Jihlavy a v 60. minutě zvýraznili náskok na 4:1, když se prosadil Josef Jícha. V posledních vteřinách zatloukl do rakve Dukly poslední hřebíček Martin Kadlec, který skóroval z dorážky. Stadion i tak urval triumf 5:1.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Jsme nadšeni, že jsme vyhráli. Utkání bylo náročné, vyrovnané, výsledek neodpovídá jeho průběhu, protože Jihlava hrála skvěle. My jsme také podali parádní výkon. Rozdíl byl jednoznačně v tom, že jsme dokázali proměnit nabídnuté šance. Navíc Tomáš Král se rozhodl, že to zavře a nic nepustí. Výsledek jde hodně za ním, samozřejmě ale také i za skvělou hrou týmu.“

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): „Už před zápasem bylo jasné, že se bude jednat o kvalitní a hodně bruslivý souboj. Soupeř navíc hodně napadá. Měli jsme více vyložených šancí, ale nebyli jsme tak produktivní. Myslím, že jsme to v první třetině nastartovali našimi dvěma chybami. Druhá třetina byla vyloženě na litoměřickou bránu, podržel je ale gólman. I takové zápasy jsou a teď už se díváme dopředu směrem k sobotnímu zápasu. Soupeři jen můžeme pogratulovat.“