Infarktové drama se sladkou tečkou. Takový byl kališnický zápas ve Vsetíně, kde Stadion zvítězil 5:4 po samostatných nájezdech. Přestože si Valaši na začátku vypracovali těsný náskok, Litoměřičtí brzy otočili vývoj. Domácí celek následně přidal dvě trefy a byl na koni. Po střeleckých hodech na konci třetí třetiny duel skončil 4:4 a po bezbrankovém prodloužení rozhodly hokejové „penalty“. V nich zapsal vítězný zásah Lukáš Válek a Stadion dobyl Lapač.

24. kolo

4:5sn

1:1, 0:1, 3:2 – 0:0 – 0:1

VHK ROBE Vsetín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: y: 5. R. Půček, 46. D. Březina (Klímek), 51. Rob (Hořanský), 53. Berger (Klímek) – 12. J. Holý (R. Přikryl, Sihvonen), 21. Válek (R. Přikryl), 52. M. Kadlec, 59. Martin Procházka (R. Přikryl), rozh. náj. Válek. Rozhodčí: Bejček, Šudoma – Kleprlík, Konvička. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 29:32. Zblokované střely: 7:5. Vhazování: 34:18. Průběh utkání: 0:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5.

VHK ROBE Vsetín: J. Málek – Jerofejevs, Štach (A), Ondračka, Smetana, J. Jenáček, Hryciow, Buchta – R. Půček, Pitule, Rob – Gago, R. Vlach, A. Zeman – Berger, D. Březina (C), Klímek – Hořanský, Kucharczyk (A), Vítek.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – P. Marcel, Pinkas, Výtisk (C), J. Holý (A), Klikorka, Černohorský, Kottek – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, Martin Procházka – Malát, Kracík, M. Kadlec – T. Urban, Koláček, Berka.

Kališníci o sobě dali vědět už ve 2. minutě, kdy nebezpečně pálil Martin Procházka, Málek však jeho dobrý pokus zneškodnil. V čase 04:30 to ale byli domácí, kdo otevřel skóre. Černohorského rozehrávku skvěle vystihl Roman Půček, nabruslil si až před Krále a tváří v tvář litoměřickému brankáři nezaváhal.

Litoměřičtí následně spustili kanonádu a zasypali vsetínskou svatyni sprškou střel. Ve velké šanci se po přečíslení tři na dva dostal Kracík, v rozhodujícím momentu svou příležitost spálil. Poté Valachy hned několikrát zachránil Málek, který pochytal několik kališnických tutovek.

Těsný náskok soupeře Stadion smazal zkraje 12. minuty. Po Přikrylově přihrávce napřáhl od modré Jan Holý a jeho prudký projektil se zastavil až za brankovou čárou. Kališníci pak skvěle odstartovali druhou třetinu, když po pouhých 40 vteřinách od úvodního buly otočili vývoj zápasu.

Málka sice nejprve nadvakrát nepřekonal Přikryl, následně se však k puku dostal mezi kruhy Lukáš Válek a zacílil přesně pod břevno vsetínské branky. Chvíli po polovině základní hrací doby zahrozilo opět mužstvo zpoza Radobýlu, žádný z kališníků však nedokázal poskakující kotouč dopravit do sítě.

Ve 46. minutě udeřili Valaši a srovnali krok. Klímek ujel po levé straně kluziště a nabil Davidu Březinovi, který z vrcholu kruhu poslal kotouč za Králova záda. V čase 50:50 zamířil do černého také Luboš Rob. Ten se zmocnil puku ihned po buly na levém kruhu a pohotovou ranou nedal litoměřickému brankáři šanci.

Stadion to však nevzdal a o čtyřiatřicet vteřin později bylo vyrovnáno. Po Kracíkově pobídce zpoza branky se před Málkem zjevil Martin Kadlec a střelou zblízka rozvlnil síť vsetínské klece. Valaši ale vzápětí kontrovali čtvrtou trefou. Jan Berger ujel všem hráčům soupeře, a i když se mu pod nohy skvěle vrhl Král, puk na cestě do branky nezastavil.

Kališníci v závěru dostali výhodu přesilovky, při níž navíc odvolali brankáře. A risk se jim vyplatil. V čase 58:43 vystřelil z levého kruhu Martin Procházka a dorovnal skóre. Po základní hrací době tak zápas skončil 4:4 a na řadu přišlo prodloužení. V něm si oba týmy připsaly po jedné velké šanci, z žádné ale branka nepadla, a tak musely zápas rozseknout samostatné nájezdy. V nich rozhodl o vítězství Lukáš Válek a Stadion se radoval z výhry.