Tak to byla nádhera. Stadion si v předehrávce 29. kola Chance ligy proti pražské Slavii vypracoval už v první třetině tříbrankový náskok, který postupně navyšoval a udržel až do konce zápasu. Nakonec slávisty kališníci porazili vysoko 6:1.

29. kolo

1:6

0:3, 1:1, 0:2

HC Slavia Praha - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 32. Jaroslav Brož (T. Pšenička, Daniel Krejčí) – 5. Klikorka (Malát, Kracík), 15. M. Kadlec (Martin Procházka, R. Přikryl), 19. Sihvonen (R. Přikryl, Válek), 33. Kracík (Válek, Koláček), 52. Martin Procházka (M. Kadlec, J. Holý), 54. Kracík (Malát, Koláček). Rozhodčí: Jechoutek, Pilný – Baxa, Bělohlav. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 453. Střely na branku: 23:32. Zblokované střely: 8:21. Vhazování: 25:24. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6.

HC Slavia Praha: Michajlov (20. Málek) – Krejčí, Veber, Duda, Havel, Hejda, Hovorka, Zelingr – Machač, Knotek, Bílek – Vlček, Žejdl, Kern – Brož, Pšenička, Šteiner – Petrov, Doležal, Havrda.

HC Stadion Litoměřice: Král (Sklíba) – Marcel, Pinkas, Výtisk, Holý, Klikorka, Černohorský – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Jícha, M. Procházka – Malát, Kracík, Kadlec – Urban, Koláček, Routa – Rouha.

Kališnická střídačka se v zápase s pražskou Slavií mohla radovat už zkraje 5. minuty, kdy otevřel skóre Karel Klikorka. Litoměřický obránce si nabruslil mezi kruhy a vypálil. Michajlovovi puk propadl mezi betony a dokutálel se až za brankovou čáru.

V čase 14:26 Stadion navýšil těsné vedení. Kališníci sevřeli slávisty v obranném pásmu a předvedli ukázkovou akci. Na jejím konci byl Martin Procházka, jenž zacílil z levého kruhu. Slávistický brankář puk pouze vyrazil k Martinu Kadlecovi, který číhal u pravé tyče a z dorážky doklepl puk do sítě.

Ještě před koncem první třetiny Litoměřičtí udeřili potřetí. Přikryl nabil na pravý kruh Riku Sihvonenovi a finský forvard nekompromisně poslal kotouč za Michajlovova záda. Ten po třech inkasovaných brankách zůstal pouze na střídačce a mezi tři tyče se postavil Roman Málek.

V polovině základní hrací doby zahákoval Kracíka v samostatném úniku Zelingr a rozhodčí nařídili trestné střílení. Při hokejové penaltě chtěla litoměřická jednaosmdesátka vyzrát na Málka bekhendovým blafákem, maskovaný muž v červenobílých barvách ho ale bravurně vychytal.

Když na světelné tabuli svítil čas 31:12, dokázali slávisté snížit. Domácí ujeli do rychlého protiútoku, Pšenička si vyměnil kotouč s Jaroslavem Brožem, který si nabruslil před Krále a zblízka napálil puk do poloodkryté klece.

Zhruba o minutu později se Jaroslav Kracík vykoupil z neúspěchu při trestném střílení. Stadion totiž dostal výhodu přesilové hry a kališníci ji beze zbytku využili. Válkův projektil od modré Málek vyrazil pouze ke zkušenému navrátilci z Karlových Varů, jenž bez váhání dopravil puk do branky.

V závěrečném dějství začali slávisté vystrkovat drápky a Král musel předvést několik výborných zákroků, aby Stadion neinkasoval. Na druhé straně vyfasoval dvě plus dvě minuty za krosček a nesportovní chování Tomáš Knotek a Litoměřičtí přesilovku opět zužitkovali.

Červenobílí si nepohlídali Martina Procházku, který si vyjel od mantinelu a propálil Málka mezi betony. Přesně o dvě minuty později Severočeši navýšili už na 6:1. V závěru hry v početní výhodě se prosadil opět Jaroslav Kracík.

I když se slávisté snažili ze všech sil ještě snažili dát gól, to už se ale nepovedlo a Stadion si pohlídal triumf 6:1.