Vyrovnaná bitva s vítězným koncem! Stadion proti Porubě urval dva body a prodloužil vítěznou sérii na šest zápasů. Kališníci vedli už od 10. minuty, v níž se prosadil Martin Procházka, ale Poruba dokázala srovnat. Po trefách Marcela a Berky vedl Stadion o dvě branky, ale Slezané náskok smazali a utkání se v základní době nerozhodlo. Vítěze nenalezlo ani prodloužení, až v osmé sérii samostatných nájezdů rozhodl Roman Přikryl.

25. kolo

4:3sn

2:1, 1:1, 0:1 – 0:0 – 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC RT Torax Poruba

Branky a nahrávky: 10. M. Procházka (Jícha), 18. Marcel (Rouha), 25. Berka (Urban, Výtisk), rozh. náj. Přikryl – 14. Guman (Korkiakoski, Réway), 36. Gřeš, 46. Stloukal (Žovinec, Guman). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Beneš, Belko. Vyloučení: 7:6. Bez využití . V oslabení: 1:0. Diváci: 530. Střely na branku: 38:30. Zblokované střely: 11:11. Vhazování: 30:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, .

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Pinkas, Výtisk, Holý, Klikorka, Černohorský – Válek, Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Jícha, M. Procházka – Malát, Kracík, Kadlec – Urban, Koláček, Berka – Rouha.

HC RT Torax Poruba: Brízgala – Szathmáry, Slavík, Voráček, Žovinec, Houdek, Barinka – Guman, Réway, Korkiakoski – Stloukal, Toman, Hrníčko – Jenyš, Vachovec, Gřeš – Kanko, Brodek.

Kališníci začali utkání pětadvacátého kola velkým tlakem. K tomu jim napomohla přesilová hra, kterou ovšem nedokázali využít. Na konci 10. minuty se ale přeci jen mohli domácí fanoušci radovat. Skvělou individuální akci předvedl Martin Procházka, který převzal kotouč na hranici vlastního obranného pásma, prokličkoval se až k Adamu Brízgalovi a procedil kotouč podél pravé tyčky až do sítě.

Pozitivní nálada v Litoměřicích ale dlouho nevydržela. V čase 13:52 se hostům podařilo srovnat. Exkališník Markus Korkiakoski zavezl kotouč do útočného pásma a z pravého kruhu zkusil nahrát před branku. Jeho přihrávka byla zblokována, ale puku se chopil Tomáš Guman, jenž bekhendem dopravil puk za Krále.

V 18. minutě mezi diváky opět zavládl jásot. Michal Rouha nahrál z rohu po levém mantinelu na Patrika Marcela, jenž vypálil z modré čáry a jeho dělovka zamířila přímo do horního rohu branky hostí.

Po Rouhově nedovoleném bránění museli hráči Stadionu hrát ve 24. minutě pouze ve čtyřech. Ani tato skutečnost jim však nebránila, aby navýšili vedení. Marek Berka využil chyby porubských hokejistů u modré čáry a vydal se do samostatného úniku. Najel do mezikruží a zamířil přesně pod břevno Brízgalovy klece.

Časomíra se znovu zastavila v čase 35:42, kdy se hostů povedlo dotáhnout na ztrátu pouhé jedné branky. Střelec třetího litoměřického gólu v útočném pásmu spadl a byl obrán o puk. Na druhou stranu ujel do úniku Tomáš Gřeš, jenž oklamal domácího gólmana, jemuž kotouč prolétl mezi betony.

V úvodu poslední části se Slezanům podařilo vstřelit vyrovnávací branku. Od modré lajny nahodil puk na branku Dušan Žovinec. Tento pokus ještě těsně před Králem tečoval Petr Stloukal, jenž srovnal stav na 3:3. Toto skóre se do konce základní hrací doby nezměnilo a následovalo prodloužení.

Nastavená pětiminutovka byla z obou stran vyrovnaná, ale vítěze neurčila. O výhře Litoměřic rozhodla až osmá série penalt, ve které se prosadil nejproduktivnější kališník Roman Přikryl a zajistil tak Litoměřicím dva body.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Jsme rádi, že jsme zvládli loterii v penaltách a bereme bonusový bod. Do zápasu jsme vstoupili dobře, hráli jsme velmi aktivně, první třetina se nám povedla, s tou jsme byli spokojení. Druhou část jsme hráli hodně špatně, riskantně, nedrželi jsme se věcí, kterých jsme chtěli. Opticky to vypadalo, že jsme měli šance, ale hráli jsme opravdu špatně. Ve třetí periodě jsme se nedokázali vrátit do zápasu. Jsme spokojeni se ziskem dvou bodů, ale velmi nespokojeni s tou druhou třetinou.“

Jiří Režnar (HC RT Torax Poruba): „Samozřejmě po domácí prohře s Vrchlabím jsme museli začít hrát tak, abychom urvali nějaké body. Litoměřice jsou silný tým, druhý v tabulce, ale chtěli jsme tady urvat body. Za stavu 3:3 jsme nastřelili dvě tyčky, v nájezdech jsme vedli 2:0 a bohužel jsme je nakonec prohráli. Neodjíždíme s prázdnou, jeden bod je lepší než nic, ale jsme zklamaní, že jsme nedokázali získat i ten druhý.“