Byly to nervy až do konce. Stadion na horké půdě Přerova sice prohrával 0:1, brzy ale vyrovnal a utkání začínalo od začátku. Vyrovnaný stav 1:1 vydržel v aréně Zubrů až do 45. minuty, kdy přiklonil skóre na stranu Litoměřic Patrik Marcel. V závěru kališníci těsný náskok udrželi a zapsali plný bodový zisk.

26. kolo

1:2

1:1, 0:0, 0:1

HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky:15. T. Šoustal (Matěj Svoboda) – 18. M. Kadlec (R. Přikryl), 45. P. Marcel (Routa, R. Přikryl). Rozhodčí: Ondráček, Jozef – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 604. Střely na branku: 33:31 Zblokované střely: 9:9. Vhazování: 19:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Kubeš, Hrabal, Černý, Hrdinka, Ševčík, Krisl – Süss, Herman, Jak. Svoboda – M. Svoboda, Kratochvil, Šoustal – Doležal, Dvořák, Novák – Sebera, Král, Indrák – Jan Svoboda.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Pinkas, Výtisk, Holý, Klikorka, Černohorský, Kottek – Válek, Přikryl, Routa – O. Procházka, Jícha, M. Procházka – Malát, Kracík, Kadlec – Urban, Koláček, Smola.

Zubři zahrozili na domácí půdě už ve 4. minutě, kdy z levého kruhu tvrdě vypálil Süss. Král vyrazil puk pouze před sebe a k dorážce chtěl přispěchat Herman. Pinkas mu ale šanci dobrým obranným zákrokem na poslední chvíli překazil.

V čase 14:21 už se domácí celek dočkal. Tomáš Šoustal se dostal k puku u pravého mantinelu a překvapil litoměřického brankáře pohotovou ranou z ostrého úhlu. O necelé čtyři minuty později Stadion našel gólovou odpověď. Po přihrávce od Přikryla vypálil ze spodní hrany levého kruhu Martin Kadlec a Klimeš kapituloval.

Na startu druhé periody se opět mohli radovat Přerovští, projektil Jakuba Svobody ale jen orazítkoval břevno litoměřické klece. V polovině základní hrací doby musel řešit nebezpečný závar před svou klecí Tomáš Král. Puk ale ve skrumáži v brankovišti schoval do své výstroje a z šance Zubrů nebylo nic. O chvíli později pálil z mezikruží Herman, kališnický brankář však výborně zakročil lapačkou.

Necelé dvě minuty před sirénou si na Dvořákův pas z pravého křídla najel Doležal, z dobré pozice však těsně minul. Zkraje závěrečné třetiny Stadion strhl vedení na svou stranu. V čase 44:19 si Patrik Marcel zpracoval Routovu nahrávku od mantinelu a vyslal z mezikruží nechytatelnou dělovku, která zapadla až za Klimešova záda.

V 55. minutě Klimeš vyřešil přečíslení hostů, které vyústilo v šanci Kadlece s Urbanem. Proti pokusu prvně jmenovaného však skvěle zasáhl betonem. Následně kališníci ještě vrhli síly do útoku, aby si pojistili triumf, přerovský brankář ale uzamkl svou klec a na všechny pokusy vyzrál. Necelé dvě minuty před koncem to Zubři zkusili v šesti bez brankáře. Navíc mohli těžit i z přesilovky po vyloučení Holého.

Stadion však těsný náskok ubránil a z horké půdy Moravy veze pod Radobýl všechny body.