Skvěle! Kališníci po vánoční pauze porazili Sokolov a vyhoupli se do čela tabulky Chance ligy. Stadion si na ledě Baníku vypracoval tříbrankové vedení, domácí se sice dostali na dostřel, poslední slovo však měli Litoměřičtí a zvítězili 4:2. Doposud vedoucí Třebíč naopak zaváhala a přišla o první místo.

31. kolo

2:4

0:2, 0:1, 2:1

HC Baník Sokolov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 44. Prymula (Kverka, Jurčík), 50. D. Přibyl (Hašek, Klejna) – 2. Martin Procházka (O. Procházka, J. Holý), 5. Kracík (Klikorka), 25. O. Procházka (Martin Procházka, Klikorka), 56. Berka (M. Kadlec, J. Jícha). Rozhodčí: Tomáš Zubzanda, Jakub Valenta – Václav Beneš, Ondřej Kokrment . Vyloučení: 3:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:24. Zblokované střely: 3:8. Vhazování: 31:15. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

HC Baník Sokolov: Cichoň – Klejna, Novák, Vodička, Zeman, Popela, Seemann, Mrowiec – Jurčík, T. Rohan, Tomi – Šmerha, Kverka, Bílek – Prymula, Hašek, Přibyl – Vracovský, Novotný, Kuťák.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Kremláček, Výtisk , Holý, Klikorka, Jebavý, Černohorský – Sihvonen, Přikryl, Válek – M. Procházka, Kracík, O. Procházka – Kadlec, Jícha, Berka – Hauser, Rouha, Routa.

Kališníci vtrhli na sokolovský led jako tornádo a po pěti minutách vedli 2:0. Úvodní trefu obstaral Martin Procházka, který prosvištěl po pravé straně kluziště, místo střely objel branku Baníku a zasunul kotouč k bližší tyčce.

O tři minuty později se Stadion radoval podruhé. Klikorka nahrál od pravého mantinelu mezi kruhy, kam si nabruslil Jaroslav Kracík a nekompromisně propálil Cichoně. V závěru třetiny měl na holi třetí trefu Litoměřic Sihvonen, jenž pálil ze druhé vlny. Sokolovský brankář ale slibnou šanci nadvakrát zlikvidoval.

Domácí se osmělili až zkraje prostřední periody, když z levé strany zacílil Vodička. Král však kotouč vyrazil pomocí betonu. V čase 24:20 na druhé straně kluziště znovu udeřili Litoměřičtí. Po bratrské spolupráci mezi Martinem a Ondřejem Procházkovými dostal nabito z pravé strany druhý jmenovaný Ondřej Procházka a ranou z předbrankového prostoru nedal Cichoňovi šanci.

Dělovkou z vrcholu levého kruhu chtěl Krále o chvíli později překvapit Šmerha, litoměřický brankář ale pohotově zakročil. V závěru druhé třetiny pak skvěle vychytal i Prymulovu střelu a Kverkův projektil z mezikruží.

V závěrečném dějství začali Sokolovští mocně dotahovat a dostali se na dostřel jediné trefy. Nejprve vsítil první gól Baník Patrik Prymula. Ten se prosadil v přesilové hře po faulu Sihvonena, když překonal po pěkné kombinaci domácích překonal Krále střelou ze spodní hrany levého kruhu.

Více naděje pak ještě vykřesal v čase 49:13 Daniel Přibyl. Útočník Baníku při signalizované výhodě obkroužil kališnickou klec a následně poslal puk k bližší tyči. Na začátku 55. minuty ale přidal Stadion gólovou pojistku. O tu se postaral Marek Berka, který dorazil kotouč do sít po Kadlecově dělovce z mezikruží.

Stadion tak urval v Sokolově všechny body a po zaváhání Třebíče se posunul na první příčku Chance ligy.