Kališníci vstoupili do nového kalendářního roku úspěšně a zapsali vysokou výhru 7:2. Ústí pomohli v severočeském derby gólově zdemolovat dvoubrankový Ondřej Procházka a jednogóloví Lukáš Válek, Martin Kadlec, Patrik Marcel, Roman Přikryl a Riku Sihvonen. Stadion tak zapsal dvanáctý triumf v řadě.

33. kolo

2:7

2:2, 0:1, 0:4

HC Slovan Ústí n.L. - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 14. Milfait (Vrdlovec, Drtina), 18. Urban (Brož) – 8. Marcel (M. Procházka), 20. Kadlec (Jebavý), 39. Sihvonen (MKadlec, F. Přikryl), 42. O. Procházka, 46. Válek (Sihvonen, R. Přikryl), 51. R. Přikryl (Holý), 55. O. Procházka (M. Procházka). Rozhodčí: Zubzanda, Jaroš – Hnát, Dědek. Vyloučení: 2:8. Využití: 1:3. V oslabení:0:1. Diváci: 1000. Střely na branku: 31:34. Zblokované střely: 4:5. Vhazování: 32:20. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:7.

HC Slovan Ústí n.L.: Cikánek – Drtina, Havránek, Trefný, Kottek, Brož, Mareš, Záruba – Milfait, Vrdlovec, Š. Bláha – Trávníček, Urban, D. Tůma – M. Tůma, Grim, O. Bláha – Bernat, Čermák, Severa.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Kremláček, Výtisk, Holý, Jebavý, Klikorka, Kuboš – Válek, R. Přikryl, Kadlec – O. Procházka, Kracík, M. Procházka – Jícha, Sihvonen, Smola – Berka, Hauser, F. Přikryl.

Stadion vkročil do prvního duelu nového kalendářního roku pravou nohou a zkraje 8. minuty se šel na ledě Ústí do vedení. Po pěkné kombinaci kališníků se k puku dostal na vrcholu levého kruhu Patrik Marcel a nechytatelnou dělovkou otevřel skóre.

V čase 12:18 poslali rozhodčí na trestnou lavici Klikorku, který se provinil podrážením, a domácí nabízenou přesilovku brzy využili. Na 1:1 vyrovnal po tvrdé ráně z pravého kruhu Jan Milfait. Přibližně o pět minut později navíc Ústečtí otočili vývoj duelu.

Ve skrumáži před kališnickou klecí po Brožově střele od modré se nejlépe zorientoval Tomáš Urban a zblízka doklepl kotouč do sítě. Litoměřičtí se ještě v první třetině dočkali vyrovnávací trefy.

Deset vteřin před sirénou ujel ve vlastním oslabení do brejku Martin Kadlec, nabruslil si až před domácí svatyni a tváří v tvář Cikánkovi nekompromisně zavěsil. V průběhu prostřední periody se urodilo několik šancí, žádnou z nich ale ani jeden z týmů nedokázal dlouho proměnit v gól. To se povedlo až ve 39. minutě Riku Sihvonenovi.

Finský snajpr využil závaru před ústeckou klecí a v nepřehledné situaci dopravil puk za brankovou čáru. Na začátku závěrečného dějství Stadion odskočil na rozdíl dvou branek. V čase 41:23 se po rychlé akci kališníků prosadil po brejku ranou mezi betony Ondřej Procházka.

O chvíli později Stadion zakulatil skóre. Po vyloučení Havránka kališníci zužitkovali přesilovku, když se z předbrankového prostoru nadvakrát prosadil Lukáš Válek. I po pěti trefách zůstali Litoměřičtí hladoví po gólech a při vyloučení Milfaita v 51. minutě znovu udeřili. Roman Přikryl dostal od modré nabito od Holého a projektilem z pravého kruhu zadělal Ústí na debakl.

Ten dokonal v 55. minutě svým druhým gólem v zápase Ondřej Procházka, který poslal kotouč za brankovou čáru z hranici brankoviště. Stadion tak v severočeském derby zvítězil vysoko 7:2.