Fantazie! Kališníci pokračují na vítězné vlně a slaví třináctou výhru v řadě. Ačkoliv první třetina byla bez branek, nakonec byla dominance Litoměřic výrazná. Stadion vstřelil šest branek a právem se pyšní prvním místem v tabulce.

34. kolo

6:1

0:0, 2:1, 4:0

HC Stadion Litoměřice - AZ Heimstaden Havířov

Branky a nahrávky: 34. R. Přikryl (Holý, Válek), 36. Válek (M. Kadlec, R. Přikryl), 48. Hauser (Jebavý, Rouha), 49. J. Jícha (Kracík, Klikorka), 58. M. Procházka (Kracík, O. Procházka), 60. Sihvonen (Holý, R. Přikryl) – 38. Dostálek (J. Doktor). Rozhodčí: Petružálek, Čáp – Štofa, Horažďovský. Vyloučení: 2:8. Využití: 5:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 48:25. Zblokované střely: 9:17. Vhazování: 38:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Kremláček, Výtisk, Holý, Jebavý, Klikorka, Kuboš – Válek, R. Přikryl, Kadlec – O. Procházka, Kracík, M. Procházka – F. Přikryl, Jícha, Sihvonen – Rouha, Berka, Hauser.

AZ Heimstaden Havířov: Lukáš – Kadeřávek, Kočí, Šindelář, Hlaváč, Jansons, Lytvynov, Korím – Dostálek, Hudeček, Doktor – Bednář, Becher, Žolobov – Maruna, Hotěk, Křemen – Horváth, Pastor, Hrubec.

Utkání začalo vyrovnaně, Marcel sice ihned po vyhraném vhazování nahodil kotouč do útočného pásma, tam u něj byl ale rychleji hostující Kadeřávek a hra se přesunula zpět do středního pásma. Ještě v první minutě diváci viděli první faul, když Martin Hlaváč trefil jednoho z kališníků vysokou holí. Domácí celek však početní výhodu nedokázal zužitkovat.

V čase 33:32 byl Martin Kadlec při jízdě k brance zastaven pomocí sekání a sudí nařídil trestné střílení. To provedla litoměřická třináctka, ale kousek chyběl k přestřelení Lukášova betonu. Domácí fanoušci ale přece jen dostali důvod k radosti. Časomíra se zastavila na čase 33:39, když chtěl Roman Přikryl nahrát křížem z pravého kruhu, ale Jakub Doktor si puk srazil do vlastní brány. Stadion se tak dostal do jednobrankového vedení.

Neuběhly ani dvě minuty a tribuny burácely znovu. Střelec prvního gólu poslal nahrávku z pravého kruhu nalevo od hostující klece. Tam stál připravený Martin Kadlec, jenž nahrál ještě zpět křížem Lukáši Válkovi, který dopravil kotouč bezpečně do odkryté havířovské svatyně.

V čase 37:47 se litoměřická mašina lehce zadrhla. Kališníci ztratili kotouč na útočné modré, kde se ho ujal Jakub Doktor. Přebruslil až na levý kruh před Tomáše Krále. Jeden z litoměřických hráčů se sice s nezvaným hostem vrátil do obranného pásma, ale křižné přihrávce na Vlastimila Dostálka zabránit nedokázal. AZet se tak dotáhl na ztrátu pouhé branky.

Ve 48. minutě se skóre změnilo znovu, a to ve prospěch domácích. Jiří Jebavý vyslal projektil od modré čáry, ten dokázal hostující gólman vyrazit. K odraženému kotouči se ale jako první dostal Petr Hauser, jenž dokázal vsítit první gól v seniorském hokeji.

Ani dvoubrankový náskok kališníkům nestačil a hlad po gólech trval dál. Jaroslav Kracík zkušeně podržel puk na pravém kruhu a ve vhodný okamžik ho poslal do brankoviště. Josefu Jíchovi stačilo šikovně nastavit hokejku a nasměrovat tak kotouč do branky. Stadion jeho zásluhou využil už třetí početní výhodu a odskočil na náskok tří branek.

Diváci se v 58. minutě v Kalich Areně dočkali i „Páté“. Jaroslav Kracík našel křižnou přihrávkou na levém kruhu Martina Procházku, který dělovkou mířil přesně pod horní tyč. Na finální stav 6:1 upravil ještě Riku Sihvonen, který využil pátou přesilovou hru v utkání. Stadion si tak připsal třináctou výhru v řadě.

Ohlasy k utkání

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „I když je mezi námi rozdíl téměř 50 bodů, tak jsme věděli, že nás nečeká jednoduchý zápas, protože Havířov hraje v podstatě o život. Naše hráče jsme nabádali k trpělivosti, protože jsme věděli, že Havířov bude hrát dobře do obrany, což se potvrdilo. Bylo to o prvním gólu a my si naštěstí pomohli přesilovkami a soupeři odskočili. Jsme rádi, že jsme to zvládli.“

Filip Konštacký (HC AZ Havířov 2010): „Domácí jednoznačně vyhráli zaslouženě. Rozhodli v přesilových hrách ve kterých byli velmi produktivní. Prvních deset minut to od nás nebylo ono, poté jsme se zlepšili. Hráli jsme dobře do poloviny druhé třetiny, ale poté přišlo mnoho našich oslabení, což nám bralo síly a rozhodlo utkání.“

Statistiky hráčů

# jméno g a b tm
Tomáš Král 0 0 0 0
Jan Holý 0 2 2 0
Karel Klikorka 0 1 1 0
Jiří Jebavý 0 1 1 0
Petr Kuboš 0 0 0 0
Patrik Marcel 0 0 0 0
Vladimír Kremláček 0 0 0 0
Jan Výtisk 0 0 0 0
Roman Přikryl 1 2 3 0
Lukáš Válek 1 1 2 2
Jaroslav Kracík 0 2 2 0
Martin Procházka 1 0 1 0
Josef Jícha 1 0 1 0
Petr Hauser 1 0 1 0
Riku Sihvonen 1 0 1 0
Michal Rouha 0 1 1 0
Ondřej Procházka 0 1 1 2
Martin Kadlec 0 1 1 0
Marek Berka 0 0 0 0
Filip Přikryl 0 0 0 0

Sestřih