Další venkovní zápas na ledě jihlavské Dukly nevyšel kališníkům zcela dle představ. Litoměřičtí se sice dostali celkem brzy do vedení, a to díky Romanu Přikrylovi, celkově ale museli skousnout sedmigólovou porážku. I tak se ale drží s desetibodovým náskokem na čele tabulky.

40. kolo

7:1

1:1, 2:0, 4:0

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 12. Skořepa (Mareš, Čachotský), 21. Skořepa (Čachotský, Kowalczyk), 27. Cachnín (Brož, Kachyňa), 42. Cachnín (Juda), 43. Illéš (Skořepa, Havránek), 46. Havránek (Seman, Bilčík), 58. Skořepa (Harkabus, Čachotský) - 1. Přikryl (Sihvonen, Válek). Rozhodčí: Čech, Cabák - Otáhal, Vašíček. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 647. Střely na branku: 41:30. Zblokované střely: 7:7. Vhazování: 47:28. Průběh utkání: 0:1, 7:1.

HC Dukla Jihlava: Žukov – Bilčík, L. Mareš, Kowalczyk, A. Rutar, Kachyňa, Eliáš, Zeleňák – Čachotský (A), Skořepa (C), Illéš – T. Harkabus (A), M. Zadražil, Helt – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – T. Havránek, F. Seman, Houška.

HC Stadion Litoměřice: Král – P. Marcel, Černohorský, Výtisk (C), Klikorka, Jebavý (A), Martin Böhm, Kuboš – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Kracík, Martin Procházka – Křehlík, Berka, Hauser – Smola, Rouha, D. Soukup. Trenér: David Bruk

Úvod klání vyšel jednoznačně lépe kališníkům. Už dvacet vteřin po úvodní siréně totiž poslal Stadion do vedení Roman Přikryl. Ten dostal nabito zpoza brány od Lukáše Válka a nekompromisně ho z mezikruží poslal za záda Maksima Žukova.

Dále byla hra poměrně vyrovnaná, Duklu mohl vrátit do hry Filip Helt, který ovšem Královu branku přestřelil, naopak vzápětí měl možnost navýšit vedení Stadionu Martin Procházka. Ten ale příliš dlouho otálel se střelou a na Žukova nevyzrál.

Jihlavští ale vyrovnali díky využité přesilovce. Tu předčasně ukončil Josef Skořepa, když z levé strany dorazil kotouč za Králova záda. Kališníci poté přidali více na obraně, díky čemuž soupeře nepustili do žádného pokusu. Naopak sami dokázali napadat jihlavskou svatyni. První třetina ovšem byla předčasně ukončena za vyrovnaného stavu 1:1 kvůli díře v ledu.

Po předčasné přestávce se dařilo více Litoměřickým, kteří se drželi častěji před Žukovem. Před oficiálním koncem první periody ale k dalšímu gólu nedošlo, čímž další fáze hry začínala za vyrovnaného stavu.

Zkraje druhé části utkání se Dukla dostala do vedení. Tomáš Čachotský přihrál kotouč doprava, přímo na hůl Josefa Skořepy, který trefil volný prostor u Královy levé tyče. Kališníci ale vzápětí mohli v početní výhodě vyrovnat, jenomže proti střele Karla Klikorky do prázdné branky se v poslední chvíli postavil Mareš a zblokoval ji.

Žádnou další výraznější akci ale Stadion nepřidal, naopak vzápětí inkasoval třetí gól. Brožovu střelu z mezikruží v poslední chvíli tečoval Richard Cachnín, čímž poslal Duklu do dvoubrankového náskoku. Po obdržení tohoto gólu ovšem kališníci přidali na aktivitě, Jihlavští se tak dlouhou dobu museli bránit, navíc museli čelit dalšímu oslabení. Ke změně skóre už ale nedošlo, čímž domácí zahajovali poslední část zápasu s vedením 3:1.

Hned na úvod závěrečné třetiny si vytvořila Jihlava další tlak. První střela Harkabusovi sice nevyšla, bezprostředně nato se ale dostal do gólového zakončení Richard Cachnín a Dukla vedla už o tři góly. Střelecké hody Jihlavy posléze pokračovaly v čase 42:39 úspěšnou souhrou, kterou zprava zakončoval Jakub Illéš.

O dvě a půl minuty později to bylo už o pět gólů. Tomáš Havránek se osamostatnil v levém kruhu a po ledě poslal puk k bližší tyči litoměřické svatyně. Jihlavští nadále pokračovali v ostřelování litoměřické branky, nicméně z řady dalších pokusů se už Král zahanbit nenechal.

V druhé půlce se situace zlomila a i Stadion si vytvořil několik nadějných příležitostí. V poslední chvíli se podařilo jihlavské obraně zablokovat střelu Riku Sihvonena. S následnou dorážkou Výtiska si pak poradil Žukov.

Jihlava ale následně definitivně upravila skóre, když se jí podařilo využít další přesilovku. Svůj hattrick v 58. minutě zkompletoval Josef Skořepa, když se mu povedlo doklepnout odražený kotouč do kališnické svatyně. Kališníci tak tentokrát odjíždějí z Jihlavy s nepořízenou.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): „Jsme rádi za zvládnutý zápas, protože postavení v tabulce, přesilovkový týmy a oslabení mají Litoměřice skvělé a jsou nejlepší v počtech gólů. Měli jsme z utkání velký respekt, protože jsme s nimi předešlá dvě utkání prohráli. Chtěli jsme se na Stadion pořádně nachystat. Podobný stav jsme zažili v sobotu v Ústí, kdy nám nic nešlo, puky se odrážely k soupeři a oni dali ze všeho gól. O výhru jsme se zasloužili pohybem a nasazením a jsem za to hrozně rád, že zápas klukům takhle vyšel. V důležitých zápasech nás vzadu podržel Maks a závěr už byl takovou třešničkou na dortu za odvedenou práci v utkání.“

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Zápas se nám hodnotí těžko. Musím pogratulovat Jihlavě k zaslouženému jednoznačnému vítězství. První třetina byla slušná. Měli jsme rychlý vstup do zápasu a po chybě přišel náš šťastný gól. Třetina se dohrála za stavu 1:1 a viděl jsem jí jako vyrovnanou. Ve druhé části nás domácí nutili k chybám, byli rychlejší a důraznější. Dále už to nebudu zdržovat, protože v momentě, kdy jsme dostali čtvrtý gól, byl na ledě jediný tým a my jsme vůbec neměli šanci.“