Po jedné prohře opět návrat na vítěznou vlnu. Kališníci zavítali ve 42. kole Chance ligy do Poruby a ostravský celek porazili 4:1. I přesto, že se sestavou zamíchala řada zranění. Gólově se o triumf zasloužili Lukáš Válek, Jaroslav Kracík, Josef Jícha a Michal Rouha.

42. kolo

1:4

0:0, 0:2, 1:2

HC RT Torax Poruba - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 45. Gřeš (Vachovec, Žovinec) – 24. Válek (Sihvonen, Martin Böhm), 27. Kracík (Klikorka), 44. J. Jícha (Tlačil), 60. Rouha (Výtisk, Jebavý). Rozhodčí:T. Cabák, O. Šudona – M. Hranoš, P. Blažek. Vyloučení: 2:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 37:19. Zblokované střely: 2:7. Vhazování: 25:28. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

HC RT Torax Poruba: Brízgala – Žovinec, Voráček, Barinka, Szathmáry, Urbanec, Houdek, Husa – Stloukal, Korkiakoski, Hrníčko – Guman, Hajný, Bitten – Gřeš, Vachovec, Jenyš – Carter, Pořízek, Brodek.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Černohorský, Böhm, Výtisk, Jebavý, Klikorka, Kuboš – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – Hauser, Kracík, M. Procházka – Rouha, Jícha, Smola – Tlačil, Sachr.

Stadion naskočil do duelu v Porubě ve velmi pozměněné sestavě, kterou zavinilo několik zranění. V první třetině se v útoku více osmělovali domácí. V 6. minutě se Gřeš pěknou kličkou zbavil Marcela a vypálil, Král ho však výborně vychytal.

O chvíli později dostal Torax po faulu Sihvonena výhodu přesilové hry, při tlaku Porubských však opět exceloval kališnický gólman, jenž ve velké šanci vymazal Vlachovce. V prostřední periodě vystrčili drápky také kališníci.

A hned z toho byl gól. Sihvonen v čase 23:59 rychle nabil zpoza branky Lukáši Válkovi, a ten dělovkou ze spodní hrany levého kruhu nekompromisně zavěsil. O tři minuty později Stadion navýšil na rozdíl dvou gólů. Jaroslav Kracík přebral přihrávku od Klikorky a přízemní ranou z mezikruží zacílil k pravé tyčce.

Zkraje třetí dvacetiminutovky Litoměřičtí udeřili potřetí. Po rychlém útoku vystřelil Josef Jícha, jenž svůj střelecký pokus umístil přesně ke vzdálenější tyči nad Brízgalovy betony. Na jeho trefu mu navíc asistoval nováček v kališnickém dresu Jan Tlačil.

V čase 44:13 se Poruba dočkala snížení. Vachovec ujel po levé straně kluziště a z ostrého úhlu vystřelil, vyraženého kotouče se ihned zmocnil Tomáš Gřeš a dorážkou do odkryté klece vykřesal v porubských řadách naději.

Svůj náskok však Litoměřičtí uhájili a vteřinu před koncem základní hrací doby ještě přidali čtvrtý zásah. Ten zaznamenal Michal Rouha, který si při porubské hře v šesti bez brankáře trefil do prázdné klece. Stadion tak vyhrál 4:1.