Po výhře v Porubě Stadion na domácím ledě přivítal přerovské Zubry. Kališníci bojovali statečně, na hosty to však nestačilo. Za domácí celek se gólově prosadili pouze Petr Kuboš a Patrik Marcel.

43. kolo

2:5

0:1, 1:0, 1:4

HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 25. Kuboš (Válek, R. Přikryl), 41. P. Marcel (Válek, R. Přikryl) – 16. Jakub Svoboda (M. Kratochvil, R. Černý), 47. Süss (T. Šoustal), 53. Goiš (Hrdinka, Süss), 54. Süss, 59. Jan Svoboda. Rozhodčí: Petružálek, Jechoutek – Horažďovský, Baxa. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 740. Střely na branku: 28:33. Zblokované střely: 14:10. Vhazování: 40:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:5.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Černohorský, Výtisk, Martin Böhm, Klikorka, Jebavý, Kuboš – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – Hauser, Kracík, Martin Procházka – Křehlík, Jícha, Tlačil – Sachr, Rouha, Soukup.

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Kubeš, Kudělka, Černý, Hrdinka, Ševčík, Krisl, Dluhoš – Jakub Svoboda, M. Kratochvil, Doležal – Šoustal, Süss, Goiš – Jan Svoboda, Tadeáš Král, Novák – Š. Kratochvil, F. Dvořák, Indrák.

Diváci byli od počátku třetiny svědky velmi vyrovnaného hokeje. První střelu v utkání vyslal na Klimešovu branku v polovině první minuty Černohorský. Hostující gólman však bez pochybností zasáhl. O minutu později na druhé straně špatně rozehrál Klikorka a kališníci měli velké štěstí. Kotouč se sice dostal do brankoviště, ale střelecký pokus Jana Svobody byl neúspěšný.

V čase 15:31 Kalich Arena utichla až na hlouček přerovských fanoušků, ti naopak měli důvod k radosti. Po nahození Matouše Kratochvila se kotouč odrazil od mantinelu za brankou. Tomáš Král povyjel za pukem, ale u něj byl první Jakub Svoboda, jenž ho bez problémů dopravil do odkryté klece.

Téměř přesně o 10 minut později se Stadionu podařilo vyrovnat. Roman Přikryl vypálil od modré čáry, jeho střelu šikovně tečoval nováček v týmu Petr Kuboš a bylo srovnáno.

Na začátku poslední části hry se fanoušci domácího celku radovali podruhé. Patrik Marcel nekompromisně vypálil od modré čáry a na tuto dělovku byl Lukáš Klimeš krátký. Litoměřice se tak poprvé v zápase ujaly vedení.

Kališnická radost ovšem netrvala dlouho. V čase 46:27 bylo vyrovnáno. Ve vlastním oslabení ujel domácí obraně nejproduktivnější hráč Zubrů Jan Süss, obkroužil litoměřickou svatyni a procpal kotouč do branky.

V 52. minutě byl vyloučen Patrik Marcel za podrážení a hosté dostali výhodu v podobě přesilové hry. Přerovu stačila necelá minuta, aby se znovu ujal vedení. Hrdinkovu střelu od modré tečoval těsně před brankou Jiří Goiš a domácí tak opět ztráceli.

V čase 53:41 Zubři odskočili na dvoubrankový náskok. Ve vlastním obranném pásmu chyboval Kuboš a pustil tak ke kotouči Jana Süsse, jenž naznačil střelu, obkroužil Královu svatyni a zasunul puk do prázdné klece. Do prázdné klece ještě v poslední minutě upravil skóre Jan Svoboda a hosté tak zvítězili 5:2.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Jsme nespokojení s tím, že jsme ztratili domácí utkání. První třetinu jsme hráli velice slušně, což bylo podle našich představ, ale v prostřední části utkání už se nám trochu rozpadal systém a z našeho pohledu to byl takový akorát hokej. Ve třetí třetině si soupeř bral zaslouženě vítězství. Pro nás je důležité se z toho poučit a vzít si zpět body v následujícím utkání."

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): „Jsou to pro nás vzácné body tady z Litoměřic, které patří k lídrům soutěže. Jsme rádi, že po dlouhém trápení, kdy jsme v každém zápase dali jeden gól, jsme to protrhli. Věříme, že nás to povzbudí do dalších zápasů, kde potřebujeme ještě získat body. Také děkujeme fanouškům, kteří nás přijeli podpořit."