Po dvou neúspěších Litoměřice na domácím ledě konečně zvítězily. Kališníci se dostali do tříbrankového vedení. Vrchlabští se sice dokázali dotáhnout na ztrátu jednoho gólu, ale domácí tým vítězství uhájil. Zásluhu na úspěchu měl dvougólový finský snajpr Riku Sihvonen. Jednu branku si také připsal Jaroslav Kracík.

44. kolo

3:2

1:0, 2:1, 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC Stadion Vrchlabí

Branky a nahrávky: 13. Sihvonen (Klikorka, Hauser), 27. Kracík (O. Procházka, Klikorka), 30. Sihvonen (Marcel, Přikryl) – 38. P. Urban (Mrňa, Kajínek), 43. P. Urban (Voženílek, Nedbal). Rozhodčí: Bejček, Čáp - Belko, Sedláček. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 761. Střely na branku: 32:23. Zblokované střely: 20:6. Vhazování: 24:25. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Černohorský, Výtisk, Klikorka, Jebavý, Böhm, Kuboš – Válek, Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Kracík, M. Procházka – Křehlík, Berka, Hauser – D. Soukup, Rouha, Tlačil.

HC Stadion Vrchlabí: J. Soukup – Linhart, Lytvynov, Kajínek, Kynčl, Voženílek, Nedbal, Oliva – Heřman, Chrtek, Kusý – Koffer, Kaut, Mrňa – Matýs, P. Urban, T. Urban – Machač, Pochobradský, Chalupa.

První větší šanci měli v charitativním duelu hosté. Ve 3. minutě se ocitl osamocený v mezikruží David Chalupa, který ale mířil přesně do Královy lapačky. V polovině 8. minuty se na opačné straně kluziště blýskl střelou od modré Karel Klikorka, jenž byl ale také neúspěšný.

V čase 12:00 dostali kališníci výhodu v podobě přesilové hry, jelikož po hře vysokou holí zamířil na trestnou lavici Jan Oliva. Skoro přesně o minutu později se mohli domácí fanoušci radovat z prvního gólu. Karel Klikorka přihrál z modré čáry na vrchol levého kruhu Riku Sihvonenovi, který vyslal dělovku přesně do odkrytého místa Soukupovy svatyně.

V čase 26:47 odskočil domácí celek na náskok dvou branek. Ondřej Procházka obkroužil soupeřovu branku a nahrál na svého bratra Martina do mezikruží. Ten sice promáchl naprázdno, ale ke kotouči se dostal Jaroslav Kracík, jenž byl nekompromisní a za Soukupem se síť rozvlnila podruhé v utkání.

Ve 30. minutě to byli znovu litoměřičtí hráči, kteří měli důvod k radosti. Patrik Marcel vyslal puk od modré čáry směrem do brankoviště. Nešlo o nijak razantní střelu, ale finský snajpr Riku Sihvonen letící kotouč šikovně tečoval přímo do vrchlabské klece a připsal si tak druhý gól v zápase.

Hosté o sobě před koncem druhé periody také dali vědět. Mezi kruhy se dokázal osamostatnit Patrik Urban a mířil přesně do pravého růžku Královy klece. Vrchlabští se jeho zásluhou dostali na dostřel dvou branek.

V poslední části hry to byli znovu hosté, kteří se dokázali prosadit. Jako první vyslal projektil od mantinelu Karel Nedbal. Jeho pokus Tomáš Král vytěsnil betony. Potom od levého mantinelu nahodil kotouč Marek Voženílek, a do branky dorážel střelec prvního vrchlabského gólu Patrik Urban. Vrchlabští dostali těsně před koncem početní výhodu, ale nedokázali ji využít. Hosty nespasila ani hra bez brankáře a domácí Stadion tak vybojoval vítězství 3:2

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Jsme rádi, že jsme zvládli domácí zápas, protože poslední dva se nám nevydařili. Když jsme byli ve vedení o tři góly, tak už to vypadalo poměrně dobře, ale potom jsme nastřelili břevno a z protiútoku jsme gól dostali. Smolně jsme tím vrátili Vrchlabí do zápasu a potom přišel tečovaný gól na 3:2 a kluci museli bojovat až do konce. Vrchlabí má velice kvalitní tým, což potvrzuje pravidelně poslední zápasy a jsme rádi, že jsme to zvládli."

Jan Starý (HC Stadion Vrchlabí): „Věděli jsme, že to proti Litoměřicím bude těžký zápas, protože se jim daří a bylo to vidět. Neměli jsme špatný začátek, prvních osm minut jsme dobře bruslili a vynutili jsme si faul. Místo aby nás přesilová hra trochu nakopla a odehráli jsme jí opravdu naplno, tak nám přišlo, že jsme polevili. Druhá třetina byla od nás velmi špatná a nehráli jsme to, co jsme si řekli. Za poslední část utkání musím kluky pochválit, protože tu odehráli velice slušně."