Stadion v posledním domácím zápase základní části přivítal Ústí a v severočeském derby nakonec získal bod za porážku po nájezdech. V duelu proti Slovanu sice dokázal otočit nepříznivé skóre, v posledních vteřinách však inkasoval a duel dospěl do prodloužení a následných nájezdů. V nich měli více štěstí Ústečtí, vyhráli 4:3.

50. kolo

3:4sn

0:1, 2:0, 1:2 – 0:0 – 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí n.L.

Branky a nahrávky: 23. Berka (Křehlík, J. Jícha), 30. Martin Procházka (Válek, Kracík), 59. J. Jícha (Křehlík, Klikorka) – 5. O. Bláha (T. Urban, D. Tůma), 52. E. Mareš (Vrdlovec, Bernat). Rozhodčí: Svoboda, Úlehla – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: . Zblokované střely: 10:8. Vhazování: 43:22. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4 sn.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Böhm, Výtisk, Holý, Černohorský, Klikorka, Šindelek – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Kracík, M. Procházka – Křehlík, Jícha, Berka – Hauser, Daniel, Smola.

HC Slovan Ústí n.L.: Zajíček – Drtina, Kottek, Brož, Trefný, Trávníček, Mareš, Jouza – M. Tůma, Vrdlovec, Š. Bláha – O. Bláha, Urban, D. Tůma – Bernat, Milfait, Simon – Záruba, Čermák, Severa.

Na startu severočeského derby se lépe zadařilo hokejistům Ústí, kteří zkraje 5. minuty zásluhou Ondřeje Bláhy otevřeli skóre. Hostující forvard si najel do předbrankového prostoru, kam dostal parádní nahrávku od Urbana a zblízka nekompromisně překonal Krále.

Na druhé straně chtěl Zajíčka prověřit Ondřej Procházka, ústecký brankář však jeho střelu k levé tyči vyrazil. Od modré čáry následně vyslal nebezpečnou ránu Klikorka, trefil ale pouze jednoho z clonících spoluhráčů. Ze stejného prostoru o chvíli později vystřelil i nováček Šindelek, jeho zblokovaný pokus proletěl těsně nad horní tyčkou.

Ještě před přestávkou si Stadion vypracoval další velkou šanci. Klikorka našel dlouhým pasem Smolu, jenž zacílil mezi Zajíčkovy betony. Maskovaný muž v ústeckých barvách puk pouze vyrazil, z dorážky se ale ještě snažil dopravit kotouč do sítě Hauser. Ani on neuspěl.

Dvě minuty po úvodním buly druhé třetiny bylo vyrovnáno. Křehlík nabil zprava Marku Berkovi, který si najel na vnitřní stranu pravého kruhu a pohodlně zavěsil. Ve 29. minutě vypálil od modré Černohorský a k dorážce se na hranici brankoviště dostal Křehlík, jeho projektil orazítkoval pouze tyčku.

V čase 28:46 vyfasoval dvě minuty za podrážení ústecký Martin Tůma a Litoměřičtí přesilovku o pár okamžiků později využili. Martin Procházka si nabruslil mezi kruhy a prudkou dělovkou nad vyrážečku rozvlnil síť hostující klece.

Přesně v polovině základní hrací doby ujel do samostatného úniku Daniel, kličkou do forhendu ale na Zajíčka nevyzrál. V 52. minutě hosté dokázali srovnat krok. Vrdlovec obkroužil branku a naservíroval puk Eriku Marešovi, který ranou z mezikruží zacílil přesně pod horní tyčku Královy svatyně.

Minutu a patnáct vteřin před koncem základní hrací doby si kališníci vzali vedení zpět. Křehlík skvěle nahrál Josefu Jíchovi, jenž z bezprostřední blízkosti propasíroval kotouč mezi Zajíčkovými betony. Vedení však Stadion neudržel. V čase 59:36 se po závaru před domácí klecí nejlépe zorientoval Štěpán Bláha a zajistil svému tým prodloužení.

V něm zaplněná Kalich Arena branku neviděla, a tak přišly na řadu nájezdy. V hokejových penaltách byl úspěšný pouze Michal Trávníček, který tak zajistil dva body Slovanu.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „My jsme z derby trochu zklamaní. Zápas byl hodně vyrovnaný. Soupeř hrál skvělý hokej a bylo to s ním hodně těžké, ale v situaci, kdy jsme dali branku na 3:2, jsme si výsledek měli pohlídat. V power-play soupeře jsme udělali dvě individuální chyby po sobě a nakonec z jasných tří bodů máme jen jeden."

Jaroslav Roubík (Hokej Ústí nad Labem): „Derby bylo hodně těžké, Litoměřice mají formu, hrají výborně. Urvali jsme dva body díky bojovnosti, parádnímu gólmanovi a na závěr jsme měli i trochu štěstí. Dali jsme gól dvacet vteřin před koncem.. Nájezdy už jsou taková loterie. Jsme rádi, že máme dva body a máme v posledním zápase základní části o co hrát."