Stadion proti extraligovému soupeři i v hodně kombinované sestavě sahal po výhře, nakonec však musí kousat prohru. Kališníky dostaly do vedení dvě branky z holí Martina Havelky a Jana Smoly, poté se ale trefovali pouze domácí, kteří nakonec nastříleli Litoměřicím šest gólů. Pod Radobýl se tak Litoměřičtí vrací ze Zimního stadionu Ivana Hlinky s prohrou.

přát. 7

6:2

0:1, 2:1, 4:0

HC Verva Litvínov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 36. Jarůšek (Stříteský), 39. Pospíšil (Lukeš, Hübl), 48. Straka (Jarůšek, Sukel), 51. Zdráhal (Kudrna), 58. Lukeš (Stříteský), 60. Sukel (Hrbas, Stříteský) – 7. Havelka (Holý, Gerhát), 33. Smola (Kylnar). Rozhodčí: Petružálek – Hlinka, Goltsch – Klika. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 498. Průběh utkání: 0:2, 6:2.

HC Verva Litvínov: Godla – Demel, Irving, Stříteský, Hrbas, Kolář, Klikorka, Strejček – Pospíšil, Hübl "C", Lukeš "A", Kudrna, Estephan, Zdráhal, Straka, Sukel, Jarůšek

HC Stadion Litoměřice: Král (30. Sklíba) – Baláž, Zeman, Marcel, Černohorský, Holý, Jebavý, Háva – Svoboda, Gerhát, Havelka, Berka, Sihvonen, Procházka, Jícha, Roucha, Kylnar, Smola, Daniel

Už ve 3. minutě prověřil Královu pozornost Stříteský, jenž vypálil od modré. Litoměřický brankář si ale připsal první úspěšný zákrok. Na opačné straně kluziště to zkoušel z obdobné pozice Holý. Godla však jeho střelu vyrazil pomocí betonu. Následně neuspěla ani Jarůškova dělovka z mezikruží.

V čase 06:54 se poprvé v zápase měnilo skóre. Puku se zmocnil v útočném pásmu Martin Havelka a nekompromisní střelou rozvlnil síť litvínovské klece. O chvíli později nabil Stříteský Hüblovi, a ten vystřelil z první. Král ale schoval kotouč mezi betony.

Zkraje prostřední dvacetiminutovky vložil šikovně hůl do jedné ze střel Kudrna, tečovaný puk ale těsně minul kališnickou svatyni. Poté se tváří v tvář Královi objevil Zdráhal, z bezprostřední blízkosti na maskovaného muže v litoměřických barvách nevyzrál.

V polovině utkání Stadion vystřídal brankáře a Sklíba měl hned plné ruce práce. Nejprve zneškodnil Stříteského pokus a následně si poradil i s projektilem od modré čáry. Když běžela na časomíře 33. minuta, odskočila kališnická letka na rozdíl dvou branek. Kylnar zavezl kotouč do obranného pásma Vervy a nahrál Janu Smolovi, který povedenou dělovkou z mezikruží donutil Godlu ke kapitulaci.

Na ledě neuplynuly ani tři minuty a Litvínovští se dostali na dostřel jediné trefy. Stříteský nabil mezi kruhy Richardu Jarůškovi a zkušený forvard nekompromisně zavěsil. V čase 35:24 navíc vyrovnali gólový účet utkání. S Lukešovou střelou si Sklíba ještě poradil a vyrazil puk před sebe, k dorážce se však dostal Tomáš Pospíšil a uklidil kotouč pod horní víko kališnické branky.

Závěrečná třetina patřila stejně jako závěr druhého dějství opět Vervě. Zkraje 48. minuty sevřeli Litvínovští Stadion v obranném pásmu a vykřesali z tlaku třetí branku. Pěknou kombinaci zakončil ranou od modré Petr Straka a poslal Litvínov poprvé v duelu do vedení.

Tři minuty nato ještě zvýraznil vedení domácích Patrik Zdráhal, jenž si nabruslil na pravý kruh a dobře mířenou střelou poslal kotouč za Sklíbova záda. Z pravého kruhu poté pálil také Ondřej Procházka, Godla ho však ve slušné příležitosti vychytal. Výsledek zakulatil v čase 57:18 pátou trefou Litvínova František Lukeš. V 60. minutě definitivně zpečetil skóre Matúš Súkel a Stadion si tak ze Zimního stadionu Ivana Hlinky odváží porážku.