Kališníci se v dalším duelu přípravy vypravili na led Sokolova a na západě Čech dokázali zvítězit 6:5. Přestože nastoupili znovu v obměněné sestavě, vypracovali si Litoměřičtí do půlky zápasu čtyřbrankový náskok. Domácí pak sice třikrát udeřili, na rozjetý Stadion to ale nestačilo. Mužstvo zpoza Radobýlu nastřílelo do klece Baníku celkem šest gólů a mohlo se radovat ze zaslouženého triumfu.

přát. 4

5:6

0:1, 3:3, 2:2

HC Baník Sokolov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 37. Tomi (Pohl), 40. Jurčík (Tomi, Pohl), 40. Kverka (Šmerha, Novák), 44. Prošek (Kropáček), 60. Kverka (Šmerha, Vracovský) – 19. Sihvonen (Válek, Holý), 28. Koláček (Jícha, Černohorský), 31. Rouha (Koláček), 32. Procházka (Sihvonen, Háva), 43. Konečný (Marcel), 54. Urban (Pajer). Rozhodčí: Kostourek, Grech – Belko, Kokrment. Vyloučení: 2:4. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6, 5:6.

HC Baník Sokolov: Habal (34. Pitoňák) — Novák, Klikorka, Strejček, Pohl, Kadeřávek, Jeřábek, Poizl, Vodička – Šmerha, Kverka, Vracovský – Tomi, Jiskra, Jurčík – Sloboda, Kropáček, Prošek – Křemen, Rulík, Kulhánek

HC Stadion Litoměřice: Čermák (Sklíba) – Volráb, Marcel, Holý, Háva, Černohorský, Pinkas, Březák – Rouha, Koláček, Jícha – Sihvonen, Válek, O. Procházka – Konečný, Urban, Pajer – Berka, Slavík, Kylnar

Ačkoliv se oba týmy v ofenzivě činily už od úvodního buly, na první gól zápasu si hrstka přihlížejících příznivců počkala až do 19. minuty. A byli to Litoměřičtí, kdo se na půdě soupeře mohl radovat. Válkova přihrávka od pravého mantinelu našla Riku Sihvonena, a ten z vrcholu kruhu zacílil přesně k tyči sokolovské klece.

V útočných choutkách Stadion pokračoval i v prostředním dějství a ze své snahy vykřesal v čase 27:42 druhou branku. Z vrcholu kruhu napřáhl po pobídce od Jíchy Josef Koláček a jeho nekompromisní dělovka rozvlnila síť domácí klece.

Že mají skvěle seřízená mířidla, ukázali kališníci i o necelé tři minuty později, kdy Koláček přistrčil kotouč Michalu Rouhovi, který povedenou akci „mladých pušek“ zakončil prudkou ranou za Habalova záda.

Tříbrankový rozdíl však svěřence trenérů Bruka a Tvrzníka neukolébal. V čase 31:33 totiž přidali čtvrtou trefu. Válek se vypravil dopředu v tandemu s Ondřejem Procházkou, za modrou čarou svému spoluhráči nabil na kruh a litoměřická třiadvacítka nezaváhala a svým projektilem vymetla pavučiny v soupeřově kleci. Tím také vyhnala z klece Habala a do brankoviště se postavil Matyáš Pitoňák.

Hráči Baníku zůstali jako opaření jen do poloviny 37. minuty, kdy zaznamenal první domácí zásah po přihrávce Pohla Vojtěch Tomi. S jedním gólem se ale domácí nespokojili a po vyloučení Černohorského využili nabízenou výhodu přesilové hry. Po pěkné kombinaci s Tomim a Pohlem se v čase 39:18 prosadil Ondřej Jurčík.

O pouhé dvě vteřiny později dokázal Sokolov snížit na rozdíl jediné branky. Puk se po ose Tomáš Šmerha-Jan Novák dostal až k Jaromíru Kverkovi, který se svou střelou nemýlil a překonal Čermáka.

Kališnická letka se však nenechala zaskočit a zkraje závěrečné dvacetiminutovky znovu udeřila. V závěru 43. minuty se po návratu do litoměřického dresu trefil do černého Jakub Konečný. Sokolovští ale kontrovali hned vzápětí. O necelou půlminutu dostal Baník opět na dostřel dvou gólů Radek Prošek.

Litoměřičtí však brzy znovu odskočili, když se v 54. minutě zapsal do střelecké listiny Tomáš Urban. Pár vteřin před sirénou poslali rozhodčí na trestnou lavici Ondřeje Procházku, který se provinil sekáním a domácí ještě stačili upravit skóre. Na 5:6 snížil v čase 59:5 svým druhým gólem v zápase Jaromír Kverka. Na ledové ploše se toho už víc nestalo a Stadion si tak odváží vítězství 6:5.