Kališníci v nekonečném zápase na Duklu nestačili a série se rozhodne v Jihlavě. Hosté se dostali do vedení jako první zásluhou Matěje Pekra. Ve druhé třetině nejprve vyrovnal Lukáš Válek. Vedení kališníkům zajistil ve 45. minutě Lukáš Stehlík. Dvě minuty před koncem základní hrací doby využila Dukla oddechový čas a nastoupila na led bez gólmana. V čase 58:06 se prosadil Tomáš Harkabus a následovalo prodloužení. Utkání skončilo v čase 88:30, kdy vsítil rozhodující gól exkališník Jan Strejček. Série se tak stěhuje do Jihlavy, kde se rozhodne o postupujícím týmu.

ČF6

2:3pr

0:1, 1:0, 1:1 - 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 32. Válek (Miškář, Holý), 45. Stehlík (Konečný, Holý) - 16. Pekr (Dundáček, Čachotský), 59. Harkabus (Čachotský), 89. Strejček (Illéš, Jiránek). Rozhodčí: Zubzanda, Šindel – Jindra, Kotlík. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 0. Střely na branku: 48:41. Zblokované střely: 27:33. Vhazování: 43:43. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Baláž, Výtisk (C), J. Holý, Jebavý (A), Kremláček, Háva – T. Svoboda, Miškář, Procházka – Berka, Toman, Válek – L. Stehlík, Urban, Konečný – Jindra, Jícha, Jánský.

HC Dukla Jihlava: Žukov – T. Černý, D. Kolář (A), Dundáček, Strejček, Bilčík, Mareš, Eliáš – Jiránek, Fronk, Illéš – Čachotský (A), Skořepa (C), Vítězslav Brož – T. Harkabus, M. Zadražil, Pekr – T. Havránek, Lichanec, Juda.

První část utkání byla velmi vyrovnaná a oba celky si tvořily dost šancí. Proměnit příležitost ovšem dokázala jen Dukla. Po vyloučení domácího Stehlíka za podrážení hráli hosté přesilovou hru a dokázali ji využít. V čase 15:51 nahrál Filip Dundáček z vrcholu pravého kruhu Matěji Pekrovi, jenž stál osamocený ve středu kruhu levého. Prostor před ním byl volný, stejně tak byla odkrytá Králova klec. A tak zkušený matador velkou šanci proměnil.

V čase 23:17 předvedl pěknou akci David Jindra. Litoměřický mladík vystřelil z mezikruží. Jihlavský maskovaný muž kotouč pouze vyrazil zpět na Jindrovu hůl. Domácí hráč však nedokázal puk zasunout za beton ležícího Žukova.

Litoměřičtí fanoušci čekali na vyrovnání do 32. minuty. Po vyloučení Vlastimila Bilčíka, který se provinil hákováním, sehráli kališníci úspěšnou přesilovku zakončenou gólem. Patrik Miškář dovezl puk přes střední pásmo na vrchol pravého kruhu, odkud nahrál na levou stranu. Zde stál připravený Lukáš Válek, který srovnal stav utkání na 1:1.

Ve 37. minutě měl velkou šanci Martin Procházka. Kremláčkova střela od modré čáry byla jedním z hostujících hráčů sražena přesně na hůl litoměřické třiadvacítky, která však těsně minula jihlavskou svatyni.

Časomíra ukazovala 44:18, když kališníci měli znovu důvod k radosti. Hostující gólman měl úplně zakrytý výhled, když Lukáš Stehlík od levého mantinelu vypálil. Žukov nestihl zareagovat a kotouč zaplul okolo pravé tyče do jeho branky.

Necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby dokázala Jihlava vyrovnat. Po zakázaném uvolnění domácích si trenéři Dukly vyžádali oddechový čas a po něm vyslali na led šest hráčů. Hosté si v power play vytvořili velký tlak. Po Jiránkově střele se kotouč odrazil přesně na hokejku Tomáše Harkabuse, který trefil mezeru mezi Královými betony. Do konce základní hrací doby další branka nepadla a následovalo prodloužení.

To bylo velmi vypjaté a oba týmy si tvořily velké šance. Nebezpečný byl samostatný únik Josefa Skořepy, v němž jihlavský útočník nedokázal blafákem oklamat domácího gólmana. Hned po tomto pokusu pálil ostrými Tomáš Čachotský, avšak i jeho Tomáš Král skvěle vychytal. V prvním prodloužení se ani jeden tým neprosadil a následovalo další prodloužení.

V čase 88:30 kališníci padli. Rozhodující gól vsítil exkališník Jan Strejček, který se dostal k odraženému kotouči a překonal domácího gólmana. Dukla tak srovnala sérii a o postupujícím celku se rozhodne v sedmém utkání v Jihlavě.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Jsme zklamaní, že jsme nevyhráli a neukončili sérii, protože jsme byli dvě minuty od senzačního postupu do semifinále. Odehráli jsme perfektní utkání. Před hráči smekám klobouk, zaslouží si absolutorium, protože na ledě nechali všechno, ale bohužel play-off je takové a v prodloužení jsme inkasovali branku my. Série je vyrovnaná. Navíc máme teď smůlu, jelikož máme tři elitní útočníky mimo hru, ale na to se nechceme vymlouvat.“

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): „Jsme šťastnější tým. Celé prodloužení jsme si pro vítězný gól šli a byli jsme za to odměnění. Samozřejmě je to další korálek do skládačky, ale nyní potřebujeme zvládnout úterní zápas doma. Bude to těžký zápas, my jsme si vyzkoušeli jaké je to hrát pod tlakem a já doufám, že se ta zkušenosti projeví i v tom rozhodujícím sedmém zápase a my budeme šťastnější tým.“