První rozhodující utkání čtvrtfinálové série bohužel kališníkům nevyšlo zcela dle představ. Jihlavě se povedla zejména třetí třetina, ve které dokázala otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch a odvrátila tak konec sezony. Litoměřičtí tak budou mít šanci na reparát už tuto neděli, kdy doma mohou celou sérii ukončit.

ČF5

4:2

1:2, 0:0, 3:0

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 14. Dundáček (Fronk, Jiránek), 41. Skořepa (Lichanec, Strejček), 44. Skořepa (Havránek), 60. Pekr - 14. Toman (Jícha, Válek), 15. Stehlík (Urban, Konečný). Rozhodčí: Zubzanda, Šindel - Jindra, Šimánek. Vyloučení: 4:5, navíc Jiránek (JIH) 10 + 10 min OT, Háva (LTM) - 10 min OT. Využití: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 34:30. Zblokované střely: 12:12. Vhazování: 38:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

HC Dukla Jihlava: Žukov – D. Krenželok, D. Kolář (A), Dundáček, Strejček, Bilčík, Mareš, Eliáš – Jiránek, Fronk, Mácha – T. Havránek, Skořepa (C), Illéš – T. Harkabus, M. Zadražil, Pekr – Juda, Lichanec, Vítězslav Brož.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Marcel, Baláž, Výtisk (C), J. Holý, Kremláček, Jebavý (A), Háva – T. Svoboda, Miškář, Procházka – Jícha, Toman, Válek – L. Stehlík, Urban, Konečný – Berka, Soukup, Jánský.

Do utkání vstoupila o něco lépe Jihlava, už v první minutě si první vážnější akci připsal Tomáš Jiránek. Ke štěstí Litoměřických ale trefil pouze levou tyč. Obdobně to na druhé straně zkusil Patrik Miškář, jehož střelu ale Žukov srazil na brankovou konstrukci. Oboustranně aktivní hra ale pokračovala i nadále.

První gól však padl z holí jihlavských hokejistů. Po vhazování vystřelil od levého mantinelu Jiří Fronk, jehož ránu tečoval Filip Dundáček a puk zapadl přímo pod víko. Dukla se tak v čase 13:19 dostala do vedení. Kališníci ale rychle reagovali. O osmnáct vteřin později se prosmýkl po pravé straně Matěj Toman a pohotovou dělovkou z pravého kruhu propálil Žukova. Krátce nato dostal nabito zpoza branky Lukáš Stehlík, který bekhendovou střelou k bližší tyči překonal jihlavského brankáře.

Zbytek třetiny se odehrál spíš před brankou Maxima Žukova. Z žádné šance už ale gól nepadl. Díky tomu vedli kališníci před startem druhé fáze utkání 2:1.

Druhá perioda pokračovala tak, jak první skončila. Místy měla více šancí Dukla, místy Litoměřice. Kališníky ale dost podržel gólman Král. Tlak na litoměřickou branku gradoval, k vidění byla i rvačka mezi jihlavským Jiránkem a Jiřím Hávou, za což forvard Dukly vyfasoval trest do konce utkání, mladý útočník Stadionu pak desetiminutový trest.

Díky tomu se kališníci usadili v prostoru před Žukovem. Největší šanci měl opět Patrik Miškář, který se po chybě v jihlavské obraně objevil zcela sám na dostřel domácí svatyně. Nastřelil ale jen betony jihlavského gólmana.

Úvod třetí třetiny opět vyšel Dukle, které se povedlo vyrovnat. Rychlou akci zakončil do pravé šibenice přesnou trefou z mezikruží Josef Skořepa. Následně se Jihlavští dostali do vedení díky využité přesilovce. Znovu se prosadil Josef Skořepa, který protlačil kotouč mezi betony litoměřického gólmana.

Zápas se dále vyostřoval. Na koni se drželi Litoměřičtí, kteří ovšem naráželi na připraveného Žukova. V čase 56:41 se Stadion odhodlal ke hře bez gólmana. Masivní tlak ale chtěné vyrovnání nepřinesl, naopak 23 vteřin před koncem utkání dopravil kotouč do prázdné branky Matěj Pekr a Jihlava si tak pojistila vítězství.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): „Jsem moc rád, že tým v sobě našel sílu. Šli jsme do vedení, ale měli jsme dvě střídání výpadek a ten nás stál soupeřovo otočení zápasů. Litoměřice jsou úplně neuvěřitelné v tom, jak dokážou být jejich hráči hladoví a dokáží proměnit šanci. Jsem rád, že jsme v sobě našli morální sílu a otočili jsme. Poučili jsme se ze třetích třetin a říkali jsme klukům, že musíme hrát trpělivě a šance přijde. Chtěli jsme vždy otočit zápas hned a neměli jsme trpělivost. Ale vyhráli jsme a tým ukázal ducha, kterého doufáme dokážeme přenést do zápasu v Litoměřicích.“

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Mám pocit, že zápasy se odvíjí podle podobného scénáře a jsou velmi vyrovnané. V sérii jsme vedli 3:1 na zápasy díky naší skvělé efektivitě v zakončení. Tentokrát byli efektivnější v zakončení domácí a zaslouženě si vzali druhý bod v sérii. Nemám strach, že klukům dojdou síly. Zatím na svém týmu nevidím, že bychom ztráceli síly. Domácí Jihlava byla lepší a hrála lépe kolem brány, ale nemělo to vůbec co do činění s kondicí.“