Parádní utkání! Kališníci jednoznačně ovládli pátý zápas série předkola play-off a postupují do čtvrtfinále. Stadion se ujal vedení už ve 3. minutě, kdy se trefil kapitán Jan Výtisk. Dále dvěma góly přispěl Martin Procházka. Po jedné brance si připsali Peter Jánský a Marek Berka. Ke skvělému výkonu také přispěl Tomáš Král, který za záda nepustil ani jednu střelu. Litoměřice tak postupují do čtvrtfinále play-off, kde se střetnou s jihlavskou Duklou.

Předkolo5

5:0

1:0, 3:0, 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Baník Sokolov

Branky a nahrávky: 3. Výtisk (Jánský, Holý), 23. Jánský (Kadlec, Jícha), 26. Procházka (Miškář, Holý), 29. Procházka (Jícha), 52. Berka (Urban, Konečný). Rozhodčí: Petružálek, Micka – Flegl, Kotlík. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 13:6. Zblokované střely: 2:3. Vhazování: 25:30. Průběh utkání: 5:0.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Baláž, Výtisk (C), J. Holý, Kremláček, Jebavý (A) – M. Beran (A), Miškář, Procházka – L. Stehlík, Válek, T. Svoboda – Berka, Urban, Konečný – Jícha, Soukup, Jánský – M. Kadlec.

HC Baník Sokolov: Neužil (52. Cichoň) – Tureček, A. Rulík, Přindiš (A), Poizl, J. Pohl, Kadeřávek, Březák – Křemen, Gut, Jiskra – Švec, T. Rohan (C), D. Tůma – Vracovský, Kverka (A), Kropáček – Prymula, Hašek, Vrána.

Už na začátku utkání se domácí tým dostal do vedení. Ve 3. minutě obdržel na levou stranu k modré čáře nahrávku kapitán Stadionu Jan Výtisk, napřáhl a vypálil dělovku pod horní tyč Neužilovy svatyně. Sokolovský gólman na rychle letící kotouč nestihl zareagovat a Litoměřičtí se ujali jednobrankového vedení.

I do druhé periody vstoupili úspěšněji kališníci. Z vnitřní hranice levého kruhu vyslal střelu Martin Kadlec. Kotouč se odrazil od Neužilovy lapačky do vzduchu, odkud ho za brankovou čáru přemístil v čase 22:08 Peter Jánský.

I po druhé brance Litoměřice pokračovaly v gólovém tažení. Kališníci hráli po vyloučení Patrika Kadeřávka v početní výhodě. Patrik Miškář našel nad levým kruhem osamoceného Martina Procházku, jenž v čase 25:26 neomylně strefil odkrytou klec hostí.

Domácí snajpry nepřešla chuť na střely ani ve vlastním oslabení. Téměř v polovině 28. minuty byl za držení vyloučený litoměřický forvard Tomáš Svoboda. O minutu později však Litoměřičtí vyrazili do protiútoku. Po pravém mantinelu zavezl kotouč do sokolovského pásma Josef Jícha a z levého kruhu poslal zadovku na Martina Procházku. Střelec prvního gólu nalezl odkrytý horní růžek Neužilovy branky a zvýšil náskok kališníků na čtyřbrankový.

V 52. minutě se Kalich Arenou rozezněla „Pátá“. Kališníci se dostali do tlaku, který vyústil v pátou branku. Do mezikruží dostal z pravého kruhu nahrávku Marek Berka, jenž vyslal puk pod víko Neužilovy klece. Po páté obdržené brance byl Jakub Neužil odeslán na střídačku a mezi tři tyče nastoupil Oldřich Cichoň

Stadion páté utkání série předkola play-off jasně ovládl. Na ledě byl lepším týmem a nedal soupeři šanci ke srovnání. Zápas skončil za stavu 5:0. Kališníci tak postupují do čtvrtfinále, v němž narazí na Jihlavu.