Triumf číslo šest! Úspěšnou šňůru Stadionu nepřetnula po reprezentační přestávce ani Poruba a kališníci po výhře 2:0 znovu oslavili vítězství. Gólově se na porážce Toraxu podíleli odchovanec Přemysl Svoboda, Martin Procházka a Martin Kadlec.

28. kolo

3:0

0:0, 1:0, 2:0

HC Stadion Litoměřice - HC RT Torax Poruba

Branky a nahrávky: 27. P. Svoboda (Konečný, Berka), 42. Procházka (Miškář, M. Beran), 59. M. Kadlec (Válek, J. Holý). Rozhodčí: Souček, Čáp – Štofa, Beneš. Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 28:24. Zblokované střely: 9:20. Vhazování: 27:32. Průběh utkání: 3:0.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Marcel, Baláž, Výtisk (C), J. Holý, Kremláček, Jebavý (A), Háva – M. Beran (A), Miškář, T. Svoboda – Procházka, Válek, M. Kadlec – Konečný, Urban, Jánský – Jindra, Berka, P. Svoboda.

HC RT Torax Poruba: Foltán – T. Voráček, Žovinec, Szathmáry, Kozák (A), Urbanec, Pastor – Sikora (C), Hudeček, Pořízek – Korkiakoski, T. Jáchym, Stloukal – Klíma, (1994) Raška, Endál – Hotěk, Toman, Brodek – Häring.

Oba týmy se po více než týdenní pauze neohroženě vrhly na led a úvodní minuty vzájemné bitvy se nesly ve svižném tempu. Jako první zahrozili hosté. Už po třinácti vteřinách hry ujel po pravé straně Žovinec, jenž následně vypálil z kruhu. Král ale jeho střelu vytěsnil pomocí betonu. Na druhé straně se po pěkné kombinaci s Matějem Beranem pokoušel zakončit Patrik Miškář. Foltán proti jeho dělovce z kruhu včas nastavil betony.

V závěru 11. minuty dostali Litoměřičtí po faulu exkališníka Korkiakoskiho výhodu přesilové hry, při níž zamkli Porubu v jejím obranném pásmu. Ani projektil Tomáše Svobody z levého kruhu, ani Marcelova prudká rána od modré ale v hostující kleci neskončily.

Chvíli před sirénou se proháčkoval po levé straně kluziště Přemysl Svoboda a ocitl se sám před porubskou svatyní, v rozhodujícím momentu však přestřelil. V čase 26:36 se domácí střídačka mohla radovat.

Konečný si vyměnil kotouč s Berkou a Svobodou, posledně jmenovaný Přemysl Svoboda dostal nabito na pravý kruh a bez váhání vyslal na porubskou klec tvrdý projektil. Kotouč zaplul až za Foltánova záda a Litoměřice se ujaly vedení 1:0.

Hosté následně vrhli síly do útoku. Z ofenzivních snah ale až do konce prostřední periody nedokázali vykřesat gól. K brance měl nejblíž Szathmáry, který ve 37. minutě zakončoval z hranice brankoviště. Král ale jeho šanci zlikvidoval.

Zkraje závěrečného dějství domácí odskočili na rozdíl dvou tref. Miškář vybojoval puk ve středním pásmu, nabruslil si na levý kruh a přihrál doprava najíždějícímu Martinu Procházkovi, jenž ze spodní hrany protilehlého kruhu zamířil zcela přesně.

Porubě svitla naděje na začátku 52. minuty, kdy ranou od modré prověřil Krále Žovinec. Litoměřický brankář byl ale připravený a střelu zneškodnil. Poté se probil až před kališnickou svatyni Lukáš Endál. I s jeho ofenzivními manévry si Král poradil a puk za svá záda nepustil.

V posledních minutách to Torax zkusil v šesti bez brankáře, čehož využil Martin Kadlec a trefou do prázdné klece zpečetil šestý triumf v řadě.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Byl to pro nás těžký zápas proti kvalitnímu soupeři. Po delší pauze jsou vždy utkání speciální, proto jsem rád, že jsme navázali na sérii, kterou jsme měli před ní. I když jsme se dvě třetiny trochu hledali, tu třetí už jsme odehráli velice dobře. Měli jsme spoustu zblokovaných střel, nasazení a dobrého gólmana, takže pro nás zasloužené tři body.“

Martin Janeček (HC RT TORAX Poruba 2011): „Dvě třetiny jsme hráli velice slušně, akorát soupeř byl lepší v blokování střel a naše střely se příliš nedostávaly k bráně. To byl zásadní problém, kvůli kterému jsme nedali gól. Potom jsme trochu museli otevřít hru, tím se vyvinul závěr takový, jaký byl a soupeř zaslouženě vyhrál.“