Znovu výhra! Kališníci dokázali v Kolíně zvítězit poměrem 4:2 a vezou na sever Čech cenné tři body. Domácí sice z počátku vedli, ovšem kališníci dokázali zásluhou Lukáše Pajera bleskově vyrovnat a dovést utkání do vítězného konce. První bod v dospělém hokeji za asistenci zapsal David Špaček. Jednu nahrávku si také připsala staronová tvář v dresu Stadionu, Martin Kadlec.

SC MARIMEX Kolín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 7. Mašín (Síla, Muška), 38. Šafránek – 7. Pajer (J. Holý, Soukup), 11. Miškář (T. Svoboda, Špaček), 17. Urban (M. Beran, Marcel), 49. Procházka (Kadlec, Holý). Rozhodčí: Zubzanda, Grech – Sedláček, Baxa. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 26:36. Zblokované střely: 4:2. Vhazování: 22:27. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

SC MARIMEX Kolín: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Pýcha, Váchal, Muška – Jankovský, Šafránek, Z. Král – L. Krejčík, Štohanzl, Petržilka – Síla, Zumr, Němec – R. Martínek, Semirád, J. Stehlík – Mašín.

HC Stadion Litoměřice: T. Král – Marcel, Baláž, Kremláček, J. Holý, Jebavý, Háva – M. Beran, Miškář, T. Svoboda – Procházka, Válek, Konečný – Urban, Jánský, P. Svoboda – Soukup, Pajer, Špaček – M. Kadlec.

Hra od počátku utkání běžela ve velmi svižném tempu, oba celky si dokázaly tvořit šance. Jako první se chopili příležitosti domácí kozli. V 7. minutě vyslal kotouč zpoza litoměřické svatyně do prostoru před brankou Patrik Mašín, kde se puk nešťastně odrazil od brusle jednoho z kališnických obránců a propadl za záda Tomáše Krále.

Odpověď Stadionu na sebe nenechala dlouho čekat. Hostujícímu celku stačilo k vyrovnání pouhých devatenáct vteřin. Litoměřičtí se ihned po vhazování vydali do útoku, od modré lajny vyslal dělovku Holý. Letící kotouč následně dokázal tečovat Lukáš Pajer a dorovnat stav na 1:1.

V čase 10:18 se skóre měnilo znovu a opět ku prospěchu hostí. Litoměřický snajpr Patrik Miškář dostal nahrávku na levý kruh, odkud pokračoval před Sejpala, kterého přelstil bekhendovou střelou. První bod v dospělé soutěži si za asistenci připsal sedmnáctiletý nováček David Špaček.

V 17. minutě se kališníci dostali do dvougólového vedení. V obranném pásmu převzal kotouč Matěj Beran, jenž se udržel na puku až do útočného pásma. Za modrou čarou nahrál Tomáši Urbanovi, který vypálil z levého kruhu a procedil kotouč mezi betony domácího maskovaného muže.

Druhá perioda se nesla ve znamení velkých příležitostí. Využít šanci se však povedlo pouze týmu domácích. V útočném pásmu vybojoval kotouč kolínský forvard David Šafránek a bekhendovou střelou dostal puk nad Královo pravé rameno. Snížil tak ztrátu kozlů na rozdíl jediného gólu.

Ve 45. minutě se kozli radovali z vyrovnávací branky, avšak předčasně. Kotouč sice skončil za litoměřickým gólmanem, Jakub Muška ho však zahrál vysokou holí a gól nebyl uznán.

V čase 48:02 se rozvlnila síť za Martinem Sejpalem. Martin Procházka obdržel na levý kruh přesnou nahrávku od Martina Kadlece a nekompromisně vypálil kotouč do domácí svatyně. Stadion jeho zásluhou poodskočil na rozdíl dvou branek. Do konce utkání se stav nezměnil a Litoměřice tak prodloužily vítěznou sérii na čtyři zápasy.