Paráda! Kališníci dokázali i ve čtvrtém domácím utkání v řadě bodovat. Stejně jako proti Kadani a Frýdku navíc opět urvali triumf, když porazili Havířov 5:2. O výhru se brankami zasloužili Patrik Miškář, Ondřej Baláž, Martin Procházka, Lukáš Pajer a Jan Holý. Stadion doma v jednom týdnu získal 10 bodů.

25. kolo

5:2

1:0, 2:1, 2:1

HC Stadion Litoměřice - AZ Heimstaden Havířov

Branky a nahrávky: 3. Miškář (J. Holý, M. Beran), 21. Baláž, 22. Procházka (Válek, J. Holý), 52. Pajer (Soukup), 56. J. Holý (T. Svoboda) – 27. Rudovský (Adamský), 59. Bořuta (Kočí, Adamský). Rozhodčí: Ondráček, Marek – Kotlík, Polák. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 25:26. Zblokované střely: 6:20. Vhazování: 27:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Marcel, Baláž, Kremláček, J. Holý, Jebavý (C), Černohorský, Háva – M. Beran (A), Miškář, T. Svoboda – Procházka, Válek, Jánský – P. Svoboda, Urban, Konečný – Berka, Soukup, Pajer.

AZ Heimstaden Havířov: Stezka (22. Groh) – Bořuta (A), Kočí, Kachyňa, Chroboček, R. Havel, Mrowiec – Petriska, Doktor, F. Seman (A) – O. Procházka, Adamský, Prokeš – Horváth, Rudovský, Maruna (C) – Krupa, Mrva, Kořenek.

Kališníci vtrhli do duelu s Havířovem jako uragán a už ve 3. minutě otevřeli skóre. Po přihrávce Holého vypálil z oblasti mezi kruhy Patrik Miškář a kotouč s nešťastnou tečí jednoho z havířovských hráčů zapadl až za Stezkova záda.

O chvíli později se na druhé straně musel předvést Tomáš Král, který skvěle zasáhl proti Rudovského střele z levého kruhu. Tvrdou dělovku vytěsnil pomocí betonu. Následně si poradil i s ranou od levého mantinelu. Tu zkrotil ve své výstroji.

Zkraje prostřední periody Stadion navýšil hubený náskok. V čase 20:49 se po souboji u zadního mantinelu dostal kotouč k Ondřeji Balážovi, který si nabruslil na pravý kruh zacílil přesně nad Stezkovu vyrážečku.

O devatenáct vteřin později se litoměřická střídačka radovala potřetí. Do útočného výpadu vyrazili Válek s Procházkou. První jmenovaný přiťukl kotouč zprava na levý kruhu kališnické třiadvacítce Martinu Procházkovi, a ten bez otálení zamířil zcela přesně. Třetí trefou vyhnali Litoměřičtí ze soupeřovy klece Aleše Stezku, jehož nahradil Dominik Groh. Čerstvá krev v brance AZetu zapůsobila a do sirény nepustila za brankovou čáru jediný gól.

Ve 27. minutě hosté vykřesali naději na slušný výsledek, když na 1:3 snížil Jan Rudovský. Havířovský forvard přejel do obranného pásma soupeře a okamžitě zkusil vystřelit. Jeho projektil orazítkoval pravou tyčku a od ní se odrazil do litoměřické sítě.

Díky své první trefě Havířov ožil a v závěrečném dějství značně přidal v tempu. Na konci 45. minuty navíc dostal výhodu trestného střílení. Jeden z litoměřických hráčů zalehl kotouč v brankovišti a rozhodčí byli nekompromisní. Exekuce hokejové penalty se ujal Prošek, Král ale vytasil parádní zákrok a puk do své svatyně nepustil.

Aktivita AZetu ale přesto nadále nabírala na intenzitě a litoměřický gólman se musel v brankoviště hodně ohánět. Po jedné z dalších neúspěšných akcí hostů ujel do rychlého brejku Lukáš Pajer, zavezl puk na pravý kruh a napřáhl. Jeho dělovka prošla mezi Grohovými betony a Stadion zvýraznil skóre.

Střelecká chuť kališníkům zůstala i ve zbytku třetí třetiny. V 55. minutě dopravil kotouč do havířovské klece po souhře s T. Svobodou a ráně z levého kruhu Jan Holý a zakulatil průběžný stav. Havířovští ani přesto nesložili zbraně a v čase 58:22 kosmeticky upravili výsledek. Antonín Bořuta to zkusil z dálky od levého mantinelu a jeho střela prošla Královi mezi betony. Víc už se toho na ledě nestalo a Stadion urval další triumf.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Z naší strany to tentokrát nebyl hokej, který jsme schopní hrát. Asi na nás trošku dolehla únava z náročného programu. O to cennější jsou tři body, které jsme získali proti silnému soupeři. Volné dny, které teď máme do dalšího zápasu, přijdou vhod. Únava se kumuluje a na výkonu to bylo znát.“

Pavel Zdráhal (AZ Heimstaden Havířov): „První třetina z naší strany nebyla úplně špatná. Ve druhé části jsme mohli srovnat, ale místo toho jsme si soupeře nechali odskočit na rozdíl tří gólů. Potom jsme dali branku na 1:3 a začali hrát lépe a agresivněji. V závěrečné třetině jsme paradoxně převedli asi nejlepší výkon a měli na holích kontaktní gól. Ať už z trestného střílení nebo z některého z přečíslení. Bohužel nám to tam nespadlo a naopak jsme inkasovali další branky.“