Tak to byla nádhera! Kališníci změřili v 5. kole Chance ligy síly s Kladnem a v Kalich Areně se odehrála parádní podívaná se vším všudy. Nechyběly krásné akce, branky ani bitky na ostří nože. V přetahované o výsledek se nakonec radoval Stadion, který díky trefě Patrika Miškáře zvítězil v prodloužení a doma zůstává neporažen.

5. kolo

3:2pr

1:0, 0:2, 1:0 - 1:0

HC Stadion Litoměřice - Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 20. M. Beran (J. Holý, Jícha), 43. Kubíček (Miškář), 65. Miškář (M. Beran) – 21. Plekanec (Ticháček), 40. Kubík (Hlava, Plekanec). Rozhodčí: Petružálek, Bernat – Podrazil, Kokrment. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 950. Střely na branku: 31:27. Zblokované střely: 21:27. Vhazování: 36:40. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran – Marcel, J. Holý, Výtisk, Mlčák, Jebavý, Kubíček, Baláž – M. Beran, Válek, Procházka – Jícha, Miškář, Jánský – Koffer, Vitouch, Toman – Jindra, Čermák.

Rytíři Kladno: Košarišťan – Frye, Ticháček, Zelingr, L. Doudera, Štochl, Mikliš – Kubík, Plekanec, Račuk – Bílek, Filip, Melka – Hajný, Pitule, Š. Bláha – Hlava, Šapovaliv, Guman – Š. Jelínek.

Oba týmy odstartovaly zápas velmi svižně a slušně zaplněná Kalich Arena měla hned od začátku na co koukat. Zkraje 3. minuty prověřil Košarišťana Miškář, který vypálil od modré. Kladenský brankář ale zastavil kotouč pomocí výstroje.

Výbornou individuální akci následně předvedl také Filip Koffer. Litoměřická čtyřiatřicítka se prohnala po pravé straně a nahrála na levý kruh Vitouchovi. Ten ale kotouč v rychlém kontru minul.

V polovině první třetiny ujel do velké šance Válek. Tváří v tvář Košarišťanovi ale selhal. Necelých pět minut před sirénou diváky zvedla ze sedadel skrumáž před hostující klecí, v níž se nejlépe zorientoval Matěj Beran a z výšky doklepl letící puk do sítě. Rozhodčí však odpískali vysokou hůl a branka neplatila.

V čase 19:36 už se litoměřičtí fanoušci mohli radovat doopravdy. A byl u toho opět Matěj Beran. Útočník první formace dostal po vyhraném buly ve středním pásmu příklep od Holého, ujel obráncům soupeře a ocitl se sám před svatyní Rytířů. K zakončení zvolil prudkou forhendovou střelu, kterou napnul síť soupeřovy branky.

Z prostřední periody ale časomíra neukrojila ještě ani minutu a Rytíři srovnali skóre. Křížný pas od Ticháčka ve středním pásmu zpracoval Tomáš Plekanec, nabruslil si do levého kruhu a nekompromisní dělovkou poslal puk pod horní tyčku Beranovy klece.

Čtyřiadvacet vteřin před odchodem do kabin se hosté prosadili podruhé a strhli vedení na svou stranu. Po nádherné kombinaci v útočném pásmu Stadionu Hlava nabil od levé tyčky Adamu Kubíkovi, který vypálil z pravého kruhu. Adam Beran se nestačil přemístit a kotouč zapadl do poloodkryté branky.

Litoměřičtí ale nesložili zbraně a v průběhu 43. minuty dorovnali gólový stav duelu. Poté, co sudí poslali na trestnou lavici Bláhu, totiž zužitkovali hru v početní výhodě. Miškář vybojoval kotouč u pravého mantinelu a přihrál napříč hřištěm Šimonu Kubíčkovi. Obránce s pětkou na zádech si najel na vrchol levého kruhu, odkud nechytatelným projektilem zacílil až za Košarišťanova záda.

Závěrečné minuty základní části okořenila bitka mezi domácím Marcelem a hostujícím Miklišem, z níž vyšel jako vítěz litoměřický zadák. Oba hráči ale za boxerskou vložku vyfasovali vysoké tresty a do utkání už nezasáhli.

Kališníci i Rytíři se na sklonku snažili zuby nehty rozhodnout ve svůj prospěch a Beran i Košarišťan byli mezi třemi tyčemi ve velké permanenci. Branka už ale nepadla, a tak pod Radobýlem došlo na prodloužení. Pětiminutovka nastaveného času byla plná vyloučení. Stadion v ní dostal výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou v čase 64:29 proměnil ve vítěznou trefu Patrik Miškář. Litoměřičtí tak udrželi domácí neporazitelnost a porazili Kladno 3:2.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Zápas se mi hodnotí dobře, odehráli jsme doposud nejlepší utkání v sezoně. I když jsme od desáté minuty museli kvůli zranění točit tři útoky a stálo nás to spoustu sil. Ve druhé třetině už to vypadalo, že nám síly docházejí, ale třetí periodu jsme zvládli skvěle. Ještě v posledních pěti minutách jsme měli tři jasné šance na vítězství, bohužel jsme je neproměnili. Ukázali jsme obrovskou obětavost, kdy jsme v prodloužení ubránili dvě oslabení a nakonec jsme rozhodli. Myslím si, že zaslouženě bereme dva body.“

David Čermák (Rytíři Kladno): „Měli jsme špatnou první třetinu. Ve druhé jsme se ale zlepšili a otočili výsledek. Bohužel, třetí třetina zase z naší strany nebyla dobrá a víc k tomu nemám říct.“