Nervy až do konce. Ze začátku zápasu domácí vedli o jednu branku. Poté se štěstí přiklonilo k hostům, kteří po druhé třetině vedli 3:1. Hráči Stadionu v poslední periodě ovšem zabrali a dovedli duel do prodloužení. V něm se nerozhodlo a v samostatných nájezdech rozhodl David Jindra. Litoměřičtí tak slaví cenné dva body.

NADS25

5:4sn

1:2, 0:1, 3:1 - 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 8. M. Beran (Voženílek, Korkiakoski), 48. M. Beran (Gaspar, Kadlec), 57. Kadlec (Korkiakoski, Marcel), 60. Kadlec (M. Beran, Marcel), rozh. náj. Jindra - 13. Goiš (Krisl, Kubeš), 16. Moučka (Číp, Weinhold), 35. Š. Kratochvil (Weinhold), 53. Dvořák (Moučka, Süs). Rozhodčí: Souček, Zubzanda – Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 940. Střely na branku: 44:22. Zblokované střely: 22:8. Vhazování: 43:37. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 5:4.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran (s.n. Škorpík) – Klejna, Marcel, Jebavý, Klikorka, Gaspar, Kukla – Voženílek, Korkiakoski, M. Beran – Kangas, Jícha, M. Kadlec – Kropáček, Sklenář, Jindra – Štohanzl, Morong.

HC ZUBR Přerov: Petrásek – Krisl, Kubeš, Bodák, Zbořil, Weinhold, Šnajnar, Dřímal – Goiš, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – M. Kratochvil, Berger, Š. Kratochvil – Süss, Dvořák.

Kališníci se tlačili na soupeřovu bránu hned od počátku hry. Na konci 2. minuty se rozezněla po Kangasově střele tyčka. V 7. minutě se ocitl sám před soupeřovou svatyní Martin Kadlec, který tečoval spoluhráčovu střelu těsně vedle sítě.

V čase 7:47 se skóre poprvé otevřelo. Korkiakoski nahrával od zadního mantinelu do brankoviště, kde stál připravený Matěj Beran, jenž Petráska propálil a využil tak litoměřickou početní výhodu.

Ve 13. minutě hosté srovnali. Od modré vypálil Krisl a jeho pokus šikovně tečoval Jiří Goiš. Zubři též dokázali skórovat v přesilovce. Trvalo necelé 3 minuty než se Přerov dostal do vedení. Jaroslav Moučka dostal nahrávku na levý kruh a zavěsil do horního růžku Beranovy klece.

35. minuta přinesla další změny na světelné tabuli. Opět se prosadili hosté, Weinhold našel přesnou přihrávkou Šimona Kratochvila, který počkal až se domácí gólman položí a vyslal kotouč do prázdné branky.

V čase 47:54 se Kalich Arena rozjásala. Po minutovém tlaku ve dvojnásobné početní výhodě dokázal před bránou tečovat Gasparovu dělovku od modré prvního gólu Matěj Beran. Puk zamířil do levého horního rohu Petráskovy svatyně a Stadion snížil na jednobrankovou ztrátu.

Litoměřická radost netrvala dlouho. V 53. minutě si do úniku najel Moučka, kterému se domácího maskovaného muže překonat nepodařilo. K vyraženému kotouči se ale nejrychleji dostal Filip Dvořák, jenž neměl problém s dorážkou do prázdné branky.

Stadion prodloužil naději v power-play v 57. minutě. Martin Kadlec si vybruslil na hranici levého kruhu a střelou nad lapačku dokázal gólmana hostí překonat. I dále se Litoměřičtí snažili bez Berana v brance a tento tah se trenérům vyplatil. 41 vteřin před koncem se Kalich Arena rozbouřila znovu. Petráska překonal opět Martin Kadlec a posunul tak utkání do prodloužení.

V nastavených pěti minutách se zápas rozhodnout nepodařilo ani jednomu z týmů. Vteřinu před koncem prodloužení sice Přerovští vstřelili gól, ale ten nebyl uznán kvůli předchozímu faulu. Napínavý duel tak pokračoval do nájezdů.

Na samostatné nájezdy se mezi litoměřické tyče postavil druhý brankář Jan Škorpík, který za svá záda propustil pouze jednu střelu. Za hostujícího maskovaného muže dostal kotouč nejdřív Matěj Beran, a poté rozhodl David Jindra. Kališníci tak uhájili na domácím ledě dva body.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Do zápasu jsme vstoupili dobře a prvních deset minut každé třetiny jsme byli velmi aktivní. Bohužel jsme se potýkali s koncovkou a vypracované šance jsme nedokázali využít a soupeř nám vždy odskočil. Vzhledem k našemu výkonu je škoda, že jsme se museli honit za výsledkem, ale vzhledem k tomu, že jsme prohrávali 2:4. bereme dva body a jsme neustále ve hře o šestku, tak je to pro nás perfektní a gratuluji hráčům k výkonu.“

Jakub Grof (HC Zubr Přerov): „Zápas se nám nepovedl. Od první minuty byl soupeř lepší, ale díky naší produktivitě v první třetině jsme se dostali do vedení a výborně nás držel gólman. Bohužel jsme si to v závěru nechali vzít, což věříme, že bylo poprvé a naposledy v této sezoně. Poučíme se z toho a budeme pokračovat dál. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří za námi cestovali až do Litoměřic.“