Po úspěchu, který hráči Litoměřic vybojovali na Slavii, se jim proti Vsetínu nepodařilo připsat na své konto další body. Přestože byl konec třetí periody velice dramatický a Stadionu se podařilo stáhnout tříbrankový náskok Valachů na pouhou branku, se kališníci z Lapače vrací bez bodu.

NADS22

6:4

2:1, 3:1, 1:2

VHK ROBE Vsetín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 11. Březina (Vlach, Slováček), 16. Gorčík (Slováček, Hunkes), 25. Březina (Vlach, Tůma), 30. Vlach (Jonák, Gorčík), 34. Tůma (Březina, Vlach), 57. Gorčík – 20. Korkiakoski (Voženílek, Strejček), 22. Sklenář, 54. Korkiakoski (Klejna, Baláž), 56. Marcel (M. Beran). Rozhodčí: Cabák, Pilný – Lukš, Konvička. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2410. Střely na branku: 31:28. Zblokované střely: 7:13. Vhazování: 30:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2, 5:4, 6:4.

VHK ROBE Vsetín: Bláha (Gába) - Slováček, Kudělka, Smetana, Hunkes, Jeřábek, Holomek, Dudáš - Joňák, Rehuš, Gorčík - Březina, Vlach, Tůma - Procházka, Karafiát, Dostálek - Hořanský, Šilhavý, Vítek

HC Stadion Litoměřice: Škorpík (A. Beran) – Marcel, Klejna, Klikorka, Jebavý, Strejček, Gaspar, Baláž – M. Beran, Korkiakoski, Voženílek – Kadelc, Jícha, Jindra – Kangas, Havelka, Kropáček – Sklenář, Morong, Štohanzl

V jedenácté minutě se domácímu Vsetínu podařilo otevřít skóre a dostat se do vedení. David Březina za pomoci Slováčka a Vlacha, který si povedenou kličkou vypracoval pozici v mezikruží, využil střelou z voleje signalizovanou početní výhodu.

Čas 15:07 přinesl Valachům dvoubrankové vedení. Střelu Slováčka hostující maskovaný muž pouze vyrazil před sebe, kde byl na dorážku připraven Sebastian Gorčík a umístěním puku do odkryté brány využil přesilovou hru.

Gólem do šatny se prosadil Markus Korkiakoski, který s pomocí Voženílka a Strejčka využil litoměřickou přesilovku. Finský útočník si z levého křídla dojel před Bláhu a povedenou kličkou do bekhendu zasadil puk do jeho brány. Litoměřičtí snížili na rozdíl pouze jedné branky.

V druhé minuté prostřední periody bylo na Lapači srovnáno. Po nepřesné rozehrávce vsetínských hráčů, v níž se kotouč odrazil zpět do obranného pásma Valachů, si na své konto připsal gól Dominik Sklenář, který se nejlépe zorientoval a pohotovou střelou překonal Bláhu.

Čas 24:17 byl opět šťastný pro domácí, kteří využili stejné chyby v nepřesné rozehrávce. Tůma svou střelu od mantinelu nasměroval na Škorpíka, ale nebyl úspěšný. Z druhé vlny se ovšem podařilo litoměřického brankáře překonat Davidu Březinovi, který poslal Valachy znovu do vedení.

Domácí neskončili a ve třicáté minutě se opět ukázali. Jonákovu přihrávku od mantinelu zpracoval Roman Vlach, který svou prudkou střelou z otočky rozvlnil síť litoměřické branky. O čtyři minuty později se Valaši dostali do tříbrankového náskoku. Březinovu přihrávku zpoza branky dostal na hokejku David Tůma, který nebyl nikým hlídaný a z mezikruží překonal brankáře Škorpíka.

V 54. minutě náskok domácích stáhli Litoměřičtí. Klejnovu nahrávku od modré tečoval Markus Korkiakoski, čímž prudce změnil směr kotouče a poslal jej za Bláhova záda. Hostující hráči se nezastavili a v čase 55:50 se po nahození od modré, o nějž se postaral Matěj Beran, zorientoval Patrik Marcel a snížil náskok Vsetína na pouhou jednu branku.

Tři a půl minuty před koncem třetí třetiny si Valaši gólem do prázdné brány upevnili svůj náskok. Soupeřovy hry bez brankáře využil Sebastian Gorčík, který zvýšil skóre na 6:4 a zajistil tak výhru domácích. Litoměřičtí na Lapači body nevybojovali.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): „Prvních deset minut jsme byli nervózní a Litoměřice byly lepší. Následně se hra srovnala a bylo to o těch dvou gólech, kdy jsme odskočili na stav 4:2. Stále děláme chyby, že soupeře vrátíme do utkání a nakonec jsme rádi za gól do prázdné."

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Gratulujeme domácím. Z našeho pohledu byl zápas vyrovnaný a byli jsme rovnocenným soupeřem do stavu 4:2. V momentě, kdy se domácím podařilo vstřelit pátou branku, už ovládli utkání. Třetí třetinu si pohlídali, přestože jsme to trošku zdramatizovali, byla v rukou domácích."