Zápasové menu

Utkání s Havířovem bohužel bodový zisk nepřineslo. Kališníci sice zpočátku vedli po úspěšném zásahu Matěje Berana, vzápětí ale hostující celek dokázal otočit vývoj utkání a i přes usilovnou snahu Litoměřic o skórování vedení udržel.

NADS19

1:5

1:0, 0:4, 0:1

HC Stadion Litoměřice - AZ Heimstaden Havířov

Branky a nahrávky: 11. Beran M. (Korkiakoski, Klejna) - 26. Němec (Rašner, Procházka), 29. Maruna (Rašner, Nepokoj), 30. Bednář (Seman), 40. Procházka (Chroboček, Rašner), 54. Nepokoj (Baláž, Vrána). Rozhodčí: Petružálek, Wagner – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 816. Střely na branku: 32:34. Zblokované střely: 10:8. Vhazování: 32:28. Průběh utkání: 1:0, 1:5.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Marcel, Klejna, Jebavý, Klikorka, Gaspar, Strejček, Baláž – D. Voženílek, Korkiakoski, M. Kadlec – M. Beran, Helt, Jícha – Jindra, Štohanzl, Kangas – Kropáček, M. Havelka, D. Sklenář.

AZ Heimstaden Havířov: Stezka – Rašner, Mrowiec, Matai, Nepokoj, Chroboček, Dajčar, Kvasnička – Kotala, E. Němec, O. Procházka – L. Bednář (A), F. Seman (A), Bambula – Danielčák, Baláž, Vrána – Bernovský, Maruna (C), Fridrich.

Úvod první periody se nesl v zahřívacím tempu. Určité množství práce se sice sneslo i na gólmany, žádná z šancí ale ani jednu svatyni výrazněji neohrozila. V takovém tempu se hra linula až do poloviny třetiny, kdy zblízka uklidil kotouč k pravé tyči Matěj Beran a otevřel tak skóre utkání.

Tempo utkání se následně zvedlo na obou stranách. Jak Tomáš Král, tak Aleš Stezka se v brance trochu více protáhli, se všemi šancemi soupeře si ale dokázali poradit. Stadionu se následně otevřela možnost čtyřminutové přesilové hry. V pásmu si počínal celkem aktivně, byť několika havířovským výpadům zabránit nedokázal. Gólová šance z nich ale nevzešla a kališníci vstupovali do druhé třetiny s mírným náskokem.

S počátkem druhého dějství se dohrávala přesilovka domácích. V ní měl velkou šanci Dominik Sklenář, v nájezdu jeden na jednoho proti Stezkovi ale minul. Litoměřičtí se ale brzy dočkali další početní výhody. Vzápětí v přesilové hře pokračoval Havířov, který ji v závěru využil. Po povedené souhře pálil z první k volnému prostoru u levé tyče Erik Němec.

Havířov se po vyrovnávacím gólu evidentně probudil. To vyústilo v otočku ve vývoji skóre v podání Jana Maruny. Netrvalo to dlouho a AZet navýšil vedení. O to se postaral Lukáš Bednář. Stadion si ale uvědomil vážnost situace a zařadil na vyšší obrátky. Řadu příležitostí domácích ale Stezka polapil.

Naopak ke gólové trefě došlo na druhé straně, když Havířovští využili již druhou přesilovku. V samém závěru třetiny se prosadil Ondřej Procházka. Hosté tak ještě navýšili své vedení a do závěrečné fáze utkání vstupovali s tříbrankovým náskokem.

Třetí třetina přinesla střelecký nástup Litoměřic, který ovšem hosté záhy odvrátili a přeměnili ve vlastní akce. Tomáš Král ale udržel situaci pod kontrolou a s ataky AZetu si poradil. A to ve výraznějších momentech, kupříkladu když se proti němu vyřítil osamocený Bednář.

Litoměřičtí se usadili v útočném pásmu až díky přesilovce. A počínali si dost aktivně. Na gólmana Stezku to ovšem nestačilo, proti střelám Stadionu vyšvihl několik povedených zákroků. Následné vyrovnání početních sil přineslo hru nahoru dolů, v níž museli být opět ve střehu oba brankáři. Gól ale padl opět do domácí klece, a to díky přesnému zásahu Martina Nepokoje z těsné blízkosti brankoviště.

Závěr utkání ještě vygradoval v podobě pěstního souboje Markuse Korkiakoskiho a Davida Chrobočka. Havířov ale držel puk celkem v poklidu a dokráčel tak k cennému vítězství 5:1.

Ohlasy k utkání

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Odehráli jsme velice špatné utkání a na puku jsme byli nedůrazní, nemáme žádné zablokované střely, špatný forčeking i tlak do brány. Náš výkon byl velmi špatný a takto nemůžeme dál pokračovat.“

Patrik Rimmel (AZ Residomo Havířov): „První třetina vypadala slušně, ale neměli jsme tlak do soupeřovy brány a ani tu naši jsme dobře nebránili. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a druhá třetina už byla parádní. Ve třetí jsme si to pohlídali.“