Zápasové menu

Ani napotřetí se Stadionu nepodařilo porazit ve skupině o umístění v play-off lídra tabulky z Českých Budějovic. Jihočeši položili základ svého vítězství v první polovině utkání, když se hned v úvodu trefil Beránek, na jehož trefu navázal ve druhé třetině Gilbert. Domácí vstřelit gól nedokázali, a proto si Motor z Litoměřic odvezl všechny body.

NADS17

0:3

0:1, 0:1, 0:1

HC Stadion Litoměřice - ČEZ Motor České Budějovice

Branky a nahrávky: 3. Beránek (Pýcha), 27. Gilbert (Vydarený), 58. Christov (Venkrbec). Rozhodčí: Micka, Caban – Axman, Roischel. Vyloučení: 4:5. Bez využití . V oslabení: 0:0. Diváci: 888. Střely na branku: 29:43. Zblokované střely: 15:12. Vhazování: 26:36. Průběh utkání: 0:3.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran – Marcel, Baláž, Jebavý, Váchal, M. Voženílek, Strejček, Bártek – D. Voženílek, Korkiakoski, M. Kadlec – M. Beran, Jícha, Helt – Brabenec, Havelka, Kangas – Kropáček, Sklenář, Bernat.

ČEZ Motor České Budějovice: Klouček – Vydarený, Suchánek, Pýcha, Babka, Lytvynov, Allen – Christov, Venkrbec, Holec – Novák, Raška I, Gilbert – Šimánek, Prokeš, Endál – Beránek, Kloz, Z. Doležal – Michnáč.

Hosté do zápasu vlétli, z čehož pramenil i úvodní gól. Martin Beránek si vybruslil do pravého kruhu a střelou přes obránce již ve druhé minutě překonal Adama Berana. O pár chvil později měl velkou příležitost i Martin Novák, na kterého zívala prázdná branka. Jihočeský útočník se ale nestihl zorientovat a kališníci poslali kotouč do bezpečí.

V polovině první třetiny se do úniku dostal Matěj Beran, ten zkoušel překonat Kloučka pěknou střelou, avšak trefil pouze tyč. Minutu před sirénou si Michnáč obhodil obránce a z mezikruží vyslal nebezpečný pokus na Berana. Litoměřický brankář si jeho ránu pohlídal a zlikvidoval.

V úvodu prostřední části hry se v dobré šanci ocitl Jícha, který z bezprostřední blízkosti zkoušel zasunout kotouč za Kloučka, hostující brankář byl ale pozorný. O pár minut později se skupinka jihočeských fanoušků mohla radovat podruhé. David Gilbert obdržel kotouč na modré čáře a svou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě.

Na začátku poslední periody se v šanci objevil znovu aktivní Beránek. Beran byl však pozorný a nebezpečí zažehnal. Vzápětí to zkoušel na druhé straně i Helt, jenž těsně přestřelil hostující branku. V 50. minutě vyslal nebezpečný projektil Suchánek, domácí gólman byl pozorný a jeho pokus zneškodnil.

O pár chvil později to v oslabení zkoušel Doležal, který se protlačil až před domácího brankáře a pokoušel se dotlačit kotouč do klece, ale neúspěšně. Stadion to v závěru zkoušel v šesti a Motor to dokázal potrestat, když se do prázdné branky trefil Vít Christov.

Ohlasy k utkání

David Bruk (HC Stadion Litoměřice):„Budějovice jsou favorit soutěže a adept na extraligu. A to v zápase také potvrdily. Já jsem přesvědčený o tom, že si zaslouží postoupit, protože to je vynikající tým. My se v poslední době trápíme v produktivitě. Po polovině soutěže jsme byli právě po Motoru nejproduktivnější tým a teď máme problém vstřelit branku. Jsme rádi, když dáme jednu dvě. Teď jsme nedali žádnou. Musíme zapracovat na klidu v koncovce a na větším důrazu. Do toho nás provázejí zbytečné fauly, které jsou hloupé, protože jsou ve středním a útočném pásmu. Toho se musíme vyvarovat, protože nemáme důvod být pod tlakem, máme hodně bodů a dostali jsme se do horní skupiny, což se před sezonou nečekalo. Proto nemám dojem, že bychom měli být z něčeho nervózní.“

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): Zápas s nulou na ledě soupeře, který se trápí, čehož jsme si byli vědomi a chtěli jsme toho využít. A to se nám povedlo. Chtěli jsme eliminovat jeho útočnou sílu. V první třetině jsme párkrát ztratili kotouč ve středním pásmu, ale postupně jsme se zlepšovali. Navíc nám výborně zachytal brankář. Za další výhru jsme rádi."