V ROCKNET Areně sehráli kališníci vyrovnané utkání, bohužel bez bodového zisku. Na začátku zápasu poslal svou partu do vedení kapitán Daniel Voženílek. Ve druhé třetině se ale dvakrát prosadili domácí a otočili tak skóre na svou stranu. Svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka na to už zareagovat nedokázali a prohráli 1:3.

NADS13

3:1

0:1, 2:0, 1:0

Piráti Chomutov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 28. Suchý (Chrpa, Seemann), 40. Hlava (Seemann, Stloukal), 57. Hlava (Stloukal, Pitule) - 3. Voženílek (Kadlec). Rozhodčí: Ondráček, Micka - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 5:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 2134. Střely na branku: 34:37. Zblokované střely: 7:9. Vhazování: 39:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Piráti Chomutov: Pavlát – Žovinec, Rýgl, Havel, Blaha, Lang, Štochl, Seemann – Sklenář, Suchý, Chrpa – Hlava, Pitule, Stloukal – Tomica, j. Svoboda, Llewellyn – M. Svoboda, Koláček.

HC Stadion Litoměřice: Král – Gaspar, Mlčák, Jebavý, Baláž, Strejček, Klejna – Voženílek, Korkiakoski, Kadlec – Jánský, Jícha, Helt – Kangas, Havelka, Brabenec – Kropáček, Morong, Sklenář – Štohanzl.

Utkání v ROCKNET aréně začalo pěkně zostra. V polovině 1. minuty si od modré čáry najel před kališnickou branku Filip Suchý a strefil břevno. V čase 2:51 se po šanci domácích osamostatnil Kadlec, jenž přebruslil chomutovské obránce, objel branku a vystřelil. Vyražený kotouč dopravil do sítě kapitán Stadionu Daniel Voženílek.

Ve 14. minutě se po nepřesné rozehrávce Pirátů dostali Litoměřičtí do přečíslení. Z mezikruží pálil Jan Mlčák, ale Pavlát byl připraven. Hra se poté přesunula na opačnou stranu, kde nejprve vyslal svou dělovku Nicolas Hlava, po něm Petr Stloukal, ale jeho pokus mířil nad bránu.

O dvě minuty později se do úniku ve vlastním oslabení dostali opět Hlava se Stloukalem. Celou svou akci však překombinovali a Tomáš Král proti nim vytasil jeden z výborných zákroků. Na počátku 19. minuty cinkla po střele Žovince horní tyčka branky hostů, ale puk se za gólmanem Stadionu neocitl a oba týmy šly do kabin za stavu 0:1.

Ve 25. minutě chyboval na modré lajně Rýgl a kališníci ujeli do přečíslení, které ještě podpořil nováček Matěj Morong, jenž se vracel z trestné lavice. Na zadní tyč dostal přihrávku Markus Korkiakoski, ale prostor branky netrefil.

V čase 27:20 se poprvé prosadili Piráti. Filip Suchý převzal u levého mantinelu pas od Jakuba Chrpy a zamířil před branku. Dlouhou kličkou se dostal za gólmana a bekhendem poslal puk do sítě.

Ve 36. minutě zapomněla chomutovská obrana na Martina Kadlece, který sám uháněl směrem k Pavlátovi. Mířil na lapačku, ale domácí maskovaný muž vyrazil jeho pokus těsně vedle pravé tyče. O dvě minuty později dostal před vlastní svatyni těžkou přihrávku Suchý, čehož mohl využít Vojtěch Kropáček. Zakončení tohoto útočníka bylo ovšem nepřesné.

Na konci druhé periody se stav změnil znovu a opět příznivě pro domácí celek. Nicolas Hlava dojel nahození u zadního mantinelu a nešťastně propašoval kotouč mezi Králův beton a pravou tyč.

V čase 43:00 si prohodil puk mezi obránci Llewellyn, který ujel sám na Krále. Posunul si kotouč do forhendu a vystřelil. Kališnického gólmana to ovšem nezaskočilo. Následně z mezikruží pálil ještě Jan Svoboda, jenž se strefil pouze do hrudě hostujícího brankáře.

V 57. minutě to hráči Stadionu zkusili bez brankáře. To se jim ale nevyplatilo a do prázdné klece skóroval střelec druhého pirátského gólu Nicolas Hlava.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Musím s kolegou souhlasit v tom, že to bylo opravdu vyrovnané utkání. Bylo to o gólech. Dali jsme, dá se říct, šťastný druhý gól z rohu. My trefili prázdnou bránu. Soupeř pak zkusil znovu hru šest na čtyři a musím říct, že kluci neskutečně bránili."

>p>Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Zápas byl herně naprosto vyrovnaný a bohužel jsme si nepomohli přesilovkami, které nám v poslední době docela šly. Takže škoda, jedeme dál."