Zápas mezi kališníky a Motorem přinesl vyrovnanou bitvu. Nejprve se litoměřickému celku podařilo využít dvě přesilovky a Stadion se dostal do tříbrankového vedení. Poté zabrali i domácí a ujali se vedení 4:3. I když se Severočechům povedlo srovnat, svěřenci trenéra Prospala se nezalekli a znovu přiklonili skóre na svou stranu. Tři body tak zůstávají v Českých Budějovicích.

NADS10

5:4

0:2, 3:1, 2:1

ČEZ Motor České Budějovice - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 27. Pýcha (Kloz), 31. Novák (Gilbert, Karabáček), 33. Gilbert (Vydarený), 42. Karabáček (M. Novák, Suchánek), 48. Christov – 4. Jánský (Jurčík), 11. Helt (Kadlec, Voženílek), 22. Korkiakoski (Kangas), 42. Jurčík (Baláž). Rozhodčí: Souček, Sýkora – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 6259. Střely na branku: 33:26. Zblokované střely: 15:13. Vhazování: 50:24. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:4, 5:4.

ČEZ Motor České Budějovice: Klouček – Pýcha, Allen, Vydarený, Lytvynov, Suchánek – Babka, Karabáček, Kloz – Doležal, Novák, Gilbert – Michnáč, Beránek, Šimánek – Holec, Christov, Prokeš – Veselý, Endál.

HC Stadion Litoměřice: Beran – Marcel, Walter, Jebavý, Klejna, Strejček, Váchal, Baláž – Kadlec, Jícha, Voženílek – Helt, Korkiakoski, Kangas – Jurčík, Havelka, Jánský – Brabenec, Sklenář, Kropáček.

Již po první dvouminutovce se kališníci dostali do přesilovky. Na trestnou lavici zamířil Conor Allen za hákování. V čase 3:31 se Stadionu podařilo svou výhodu využít. Nováček v litoměřickém dresu Ondřej Jurčík vypálil z levého kruhu, před brankou kotouč ještě tečoval Peter Jánský a puk skončil v pravém rohu Kloučkovy klece.

Na konci 9. minuty přišlo další vyloučení pro domácí celek, tentokrát si dvouminutový trest za hru vysokou holí odpykal Vít Christov. Svěřencům trenérů Bruka a Tvrzníka stačilo 77 vteřin k využití další přesilové hry. Filip Helt zavezl kotouč před českobudějovického gólmana. Zde stál připravený Daniel Voženílek, od kterého se touš odrazil k Martinu Kadlecovi, jemuž se povedlo dát gól.

Z druhé periody neuběhly ani dvě minuty a skóre se měnilo znovu. Kristian Kangas nahrál na pravý kruh Markusovi Korkiakoskimu, kterému se podařilo přesně zavěsit do levého horního růžku domácí svatyně.

V čase 24:52 zamířil na trestnou lavici Jan Strejček za hákování a Motoru se tuto výhodu povedlo využít. Jan Kloz poslal kotouč na střed modré čáry připravenému Pavlu Pýchovi, který se svou dělovkou strefil do šibenice Beranovy brány.

Ve 31. minutě se jihočeskému celku podařilo snížit ztrátu na jednogólový rozdíl. David Gilbert se prokličkoval přes hostující obranu těsně před Berana. Přihrál na levou stranu brankoviště osamocenému Martinu Novákovi, jenž bez problému překonal ležícího maskovaného kališníka.

Ve 33. minutě se na tabuli rozsvítil vyrovnaný stav 3:3. David Gilbert nejprve vyslal svůj střelecký pokus z levého kruhu. Adam Beran sice zakročil, jenže kotouč mu vypadl a pokračoval do brankoviště, kde už stál opět autor střely a svůj gól dokončil.

Hned na začátku třetí třetiny se stav zápasu měnil znovu. Nejprve si Václav Karabáček najel z pravé strany před brankáře Stadionu a zakončil úspěšně mezi Beranovu lapačku a pravý beton. 29 vteřin po domácím gólu se dokázali prosadit i hosté. Milana Kloučka překonal Ondřej Jurčík a opět vyrovnal na 4:4.

V čase 47:25 se rozvlnila síť za Beranem. Vít Christov dokázal přesně zpracovat puk odražený od Martina Kadlece a zasunul ho do prázdné branky.