Výborně! Stadion po těsné prohře na Lapači zabral a v prvním domácím utkání v novém roce smetl Porubu osmi brankami. Už v první třetině se kališníci dostali do tříbrankového vedení. Svůj náskok dále navýšili na 5:0. Poté se sice začali prosazovat také hosté, ovšem svěřenci Bruka a Tvrzníka se nenechali zaskočit a dovedli zápas do vítězného konce.

NADS9

8:4

3:0, 2:2, 3:2

HC Stadion Litoměřice - HC RT Torax Poruba

Branky a nahrávky: 5. Helt (Jánský, Klejna), 10. Strejček (Přikryl, Kropáček), 20. Marcel (Jánský, Havelka), 21. Helt (Voženílek, Korkiakoski), 24. Korkiakoski (Voženílek, Kadlec), 50. Kangas (Korkiakoski), 56. Voženílek (Kadlec, Jícha), 60. Kadlec (Korkiakoski, Kangas) – 36. Guman (Jáchym, Dundáček), 37. Sikora (Jáchym, Dundáček) 46. Jáchym (Guman), 51. Hlinka (Sikora, Urbanec). Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 810. Střely na branku: 31:31. Zblokované střely: 12:11. Vhazování: 44:28. Průběh utkání: 5:0, 5:3, 6:3, 6:4, 8:4.

HC Stadion Litoměřice: Beran – Marcel, Klejna, Jebavý, Strejček, Doudera, Bártek – Kadlec, Jícha, Voženílek – Korkiakoski, Zygmunt, Kangas – Helt, Havelka, Jánský – Brabenec, Přikryl, Kropáček.

HC RT Torax Poruba: Kůdela (Foltán) – Krejčí, Urbanec, Slavík, Husák, Dluhoš, Dundáček, Šendera – Sikora, Hlinka, Gřeš – Kanko, Zdeněk, Nejezchleb – Špaček, Jáchym, Guman – Ollender, Ďurač, Brodek.

První branka v utkání padla již ve 4. minutě. Do přečíslení se dostali Peter Jánský s Filipem Heltem. Druhý jmenovaný vypálil z mezikruží přesně do pravého horního roku Kůdelovy svatyně. Porubský brankář nestihl vůbec zareagovat.

V čase 9:35 se stav na světelné tabuli měnil znovu. Jan Strejček dostal od Filipa Přikryla nabito do mezikruží, odkud vyslal prudkou dělovku. Hostující gólman na kotouč nedosáhl a kališníci se ujali dvoubrankového vedení.

Potřetí se síť za slezským maskovaným mužem rozvlnila 44 vteřin před koncem první periody. Patrik Marcel v početní výhodě vystřelil od modré čáry a překonal strážce porubské klece. Ten měl zakrytý výhled a proti rychle letícímu puku nic nezmohl.

Ve 2. minutě druhé třetiny se hráči Stadionu ocitli zásluhou Filipa Helta, jenž propálil Kůdelu mezi betony, ve čtyřgólovém náskoku. Další změna přišla v čase 23:52, kdy se prosadil finský snajpr v litoměřických službách Markus Korkiakoski.

Ve 36. minutě byl poprvé překonán Adam Beran. Tomáš Guman dostal nahrávku na levý kruh a prostřelil kotouč mezi betony kališnického brankáře. O 90 vteřin později snížil náskok domácího celku Marek Sikora, který zakončoval z pozice těsně před brankovištěm.

V čase 45:25 se touš za domácím mužem v masce ocitnul znovu. Tomáš Jáchym vyslal střelu z hranice pravého kruhu nad Beranův pravý beton. V 50. minutě se rozvlnila síť na opačné straně, když kličkou překonal Hynka Kůdelu druhý finský útočník Kristian Kangas a zvýšil na 6:3.

Necelé dvě minuty po kališnickém gólu se prosadili opět Porubští. Konkrétně Michal Hlinka, jenž zakončoval do prázdné klece. V čase 55:12 skóroval domácí kapitán Daniel Voženílek, který po Kadlecově střele dorážel do odkryté branky.

Poslední trefu utkání zaznamenal v 60. minutě Martin Kadlec který tak pojistil domácí vítězství.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Myslím, že jsme do utkání vstoupili dobře. Chtěli jsme být na Porubu od začátku aktivní a věřili jsme, že by to po dlouhé cestě mohlo platit, což se povedlo. Bohužel jsme za stavu 5:0 úplně vypadli z role a mysleli a asi si mysleli, že se to dohraje samo a vrátili Porubu do hry. Nicméně závěr jsme zvládli dobře, pomohli jsme si využitými přesilovkami a výsledek a body bereme, ale je to s varováním.“

Miloš Holaň (HC RT Torax Poruba):„Utkání jsme zaspali už asi v půlce cesty, protože začátek utkání nevypadal vůbec podle našich představ. Domácí se velice rychle dostali do vedení, protože náš brankář si tentokrát nevybral svůj den. Trošku jsme získali křídla v momentě, kdy se nám podařilo dát dva rychlé góly. Od nás to byl absolutně špatný přístup a jsem toho názoru, že někteří hráči na tu lepší osmičku prostě nemají.“