V dalším kole skupiny o pořadí v play-off se Stadion vydal až do dalekého Vsetína. Skóre otevřel po skvělé individuální akci Voženílek, na jehož branku navázal Jánský a s kališníky to vypadalo dobře. Valaši však dokázali obrátit skóre zásluhou Tepera, Pechance a Kuchaczyka. Tři minuty před koncem Litoměřičtí vyrovnali po trefě Helta. V prodloužení branka nepadla, a proto se šlo do samostatných nájezdů, ve kterých byl úspěšnější tým Vsetína. Kališníci tak vezou z Lapače bod.

NADS8

4:3sn

1:2, 1:0, 1:1 - 0:0

VHK ROBE Vsetín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 12. Teper (Kucharczyk, Dostálek), 38. Březina (Pechanec, J. Drtina), 50. Kucharczyk (Karafiát, Dostálek), rozh. náj. Rehuš – 6. Voženílek (Klejna), 11. Jánský (Helt, Klejna), 58. Helt (Jebavý). Rozhodčí: Pavlovič, Barek – Novák, Hanzlík. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. Diváci: 2470. Střely na branku: 41:28. Zblokované střely: 16:12. Vhazování: 34:43. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.

VHK ROBE Vsetín: Bláha – Slováček, Teper, Hryciow, Ondračka, J. Drtina, Jeřábek, Pernický – Karafiát, Kucharczyk, Dostálek – Březina, Pechanec, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Gorčík – L. Volf, Šilhavý, Vítek.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran – Marcel, Walter, Jebavý, Klejna, L. Doudera, Bártek – M. Kadlec, Jícha, Voženílek – Korkiakoski, Zygmunt, Kangas – Helt, M. Havelka, Jánský – Bernat, Přikryl, Kropáček.

Úvodní šanci si připsali domácí. Pechanec si dojel pro Slováčkovo nahození od mantinelu a přízemní střelou poprvé prověřil Berana. O pár chvil později Vsetínští téměř zvedali ruce. Karafiát obdržel přihrávku před branku, kde byl úplně osamocen. Na litoměřického brankáře ale nevyzrál. V 6. minutě se kališníci ujali vedení. Klejna přihrál za branku Danielu Voženílkovi, jenž si vybruslil až před Bláhu a nadvakrát dokázal dotlačit kotouč do vsetínské branky.

O pár minut později to mohlo být o dvě branky! Kadlec vyslal střelu po ledě z mezikruží, která ale skončila pouze na tyči vsetínské branky. V čase 10:18 Stadion navýšil vedení. Klejna vystihl rozehrávku Valachů a přihrál Heltovi, který viděl před brankou zcela volného Petera Jánského, jenž zakončil do prázdné klece.

V polovině první třetiny byla domácím nabídnuta přesilová hra, kterou dokázali využít. Jakub Teper dostal nabito na pravý kruh a propálil vše, co mu stálo v cestě. Minutu před první sirénou se ke dvojité dorážce probojoval Březina, jenž nevyzrál na Berana.

Hned v první minutě druhé části hry se ve výborné střelecké pozici objevil Tůma, který ale na několikrát nepřekonal Berana. O pár chvil později se do dobré šance dostal Dostálek, jehož dorážka mířila těsně vedle. Na druhé straně mohl branku vstřelit i Havelka, litoměřický útočník z bezprostřední blízkosti dorážel pouze do betonu Bláhy.

Ve 34. minutě pronikl do útočného pásma Helt, litoměřický útočník našel před brankou Zygmunta, jehož rána letěla těsně vedle. Vzápětí si vybruslil mezi kruhy Kucharzcyk, střela vsetínského útočníka ale skončila nad brankou. Dvě minuty před koncem druhé třetiny Valaši vyrovnali. David Březina tečoval Pechancův projektil z pravého kruhu, který zapadl nad rameno bezmocného Berana.

Poslední periodu začaly Litoměřice ve dvojnásobné početní výhodě, nic nebezpečného ale nevzniklo. V následujících minutách se hrálo převážně na branku Stadionu. Kališníci ale dobře ubránili několik šancí Valachů. Deset minut před koncem základní hrací doby Vsetín otočil skóre. Radim Kucharczyk si vybruslil před Berana a nadvakrát dokázal dotlačit kotouč do litoměřické svatyně.

V 52. minutě mohl z levého kruhu srovnat Helt, Bláha ale předvedl skvělý zákrok. Čtyři minuty před koncem se v brankovišti nejrychleji zorientoval Korkiakoski, finský snajpr ale nedotlačil kotouč do vsetínské klece. V čase 57:03 se kališníci mohli radovat! Filip Helt si srovnal kotouč na levém kruhu a střelou nad Bláhovo rameno srovnal skóre.

V prodloužení se v dobré šanci ocitl Pechanec, vsetínský útočník dorážel z bezprostřední blízkosti Berana. Jeho střelu však zblokoval obětavým zákrokem Voženílek. Na druhé straně mohl rozhodnout Kadlec. Bláha však předvedl skvělý zákrok betonem.

Valaši byli v penaltovém rozstřelu úspěšnější a připisují si tak bonusový bod. Rozhodující nájezd zaznamenal Branislav Rehuš.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Mužstvo ukázalo charakter, když otočilo nepříznivý stav utkání z 0:2 na 3:2. Myslím, že ve třetí třetině jsme byli jasně lepší, měli jsme vstřelit víc branek. Vzhledem k počtu šancí jsme utkání měli vyhrát za tři body. Jsme rádi, že jsme se konečně prosadili v přesilovkách, měli jsme v nich více střel. Myslím, že jsme je nehráli špatně. Věříme, že to bude takto pokračovat a v početních výhodách se nám bude dařit i nadále.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Podle průběhu zápasu jsme spokojeni s bodem. Hraje se nám tady velice těžko. Domácí mají silný, vyspělý tým. Navíc jsme tady u lidí hodně populární, mají nás rádi a fandí nám (úsměv). Takže pro nás je každý bod zlatý. Jsme spokojení s hrou, kterou jsme předvedli. Procházíme obměnou týmu, kdy se nám nevrátili kluci po mistrovství světa dvacetiletých. Musíme tým doplňovat. Nějaké věci nám tam váznou, to bylo dnes vidět. Nepomohli jsme si přesilovou hrou, naopak domácí nám dali tři góly v početních výhodách. Byli v nich lepší. Musím náš tým pochválit, s bodem jsme spokojení a chtěl bych vyzdvihnout výkon našeho gólmana Berana, který má na získaném bodu obrovský podíl.